Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Очистити віру від корисливості
16:21 Вівторок 0 222
17-04-2018, 16:21

Папа: Очистити віру від корисливості

До безкорисливого слідування за Христом закликав Папа Франциск у проповіді під час ранкової Меси у домі святої Марти в понеділок, 16 квітня 2018 року. Він звернув увагу на необхідність «освіжити» пам’ять, згадуючи конкретні вчинки Ісуса в житті кожного з нас, та заохотив запитати себе самих, що спонукає наслідувати Його. Не можна йти за Христом у корисливий спосіб, тільки через те, що Він творив чудеса. Треба шукати Його в духові віри, щоб слухати Його слова і дослухатися до них.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Посилаючись на уривок із Євангелія від Йоана (Йн 6, 22-29), який розповідає, як після чудесного розмноження хліба та риби за Ісусом ішов великий натовп, Понтифік звернув увагу, що деякі з них шукали Христа, щоби Його слово наповнило їхнє серце, а інші – заради зиску, адже Він їх нагодував. Тому Ісус сказав їм: «Істинно, істинно говорю вам: Ви шукаєте мене не тому, що чуда бачили, а тому, що хліб їли та й наситилися. Працюйте не на ту їжу, яка проминає, а лише на ту їжу, яка залишається на життя вічне, – яку ж дасть вам Син Чоловічий, бо його Бог Отець назнаменував» (Йн 6, 26-27).

Папа Франциск звернув увагу на два аспекти: з одного боку, люди, керуючись вірою, шукали Спасителя, намагаючись почути Його слова, а з другого, – через свій егоїзм. Вони були добрими людьми, але самолюбними. Ось чому Ісус їм докоряв.

Проповідник вказав також на святого Стефана, постать якого описана в Діяннях Апостолів. Він промовляв так ясно й чітко, що ніхто не зміг «протистояти мудрості та Духові, що ним говорив» (Ді 6, 10). Він безкорисливо йшов за Христом, незважаючи на наслідки: наклепи та каменування, даючи свідчення Христові.

Порівнюючи віру натовпу, що йшов за Ісусом, та святого Стефана, Папа закликав запитати себе самих, якими спонуками ми керуємося, коли йдемо за Ісусом? Чи ми готові віддати за Нього життя так, як святий Стефан? Папа порадив «освіжити пам’ять», пригадуючи те, що Ісус зробив у нашому житті, не загалом, а конкретно..

«Знайдемо багато чудових речей, які Ісус дав нам безкорисливо, бо нас любить, любить кожного з нас. А коли побачу, що Ісус зробив для мене, то запитаю себе самого, що я маю зробити для Ісуса? І за допомогою цих двох питань, можливо, будемо спроможні очиститись від усякої корисливості на шляху віри», – наголосив Папа Франциск, додавши, що таким чином можемо провести тестування власного життя: корисливі ми чи ні, та очистити своє життя від жадоби зиску.

За темою:
Папа: Тіло – не перешкода й не в’язниця для душі
Папа до політичних лідерів: узгодити спільні дії на користь миру
Папа: гріх старить серце людини, але воскреслий Христос його оновлює

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий