Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Домініканський круглий стіл в Університеті ім. М. П. Драгоманова
16:53 Четвер 0 569
16-11-2017, 16:53

Домініканський круглий стіл в Університеті ім. М. П. Драгоманова

15 листопада 2017 року, коли Католицька Церква згадує, а домініканці особливо вшановують єпископа й доктора Церкви святого Альберта Великого, студенти факультету історичної освіти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова зустрілися на круглому столі з представниками Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського, щоб дізнатися про Орден Проповідників і його діяльність в Україні.
Зі вступним словом до присутніх звернувся професор Михайло Журба, завідувач університетської кафедри історії та археології слов’ян. Він висловив сподівання, що зустріч буде не просто цікава студентам, а й корисна для їхнього світогляду.

Наступні доповідачі довели, що домініканці – не випадкові гості у стінах університету, адже їхня діяльність спрямована як на духовний, так і на інтелектуальний розвиток людини. Перший із гостей, отець Ігор Гнюс ОР, директор навчально-катехитичного центру «Дерево життя» при Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського, розповів про історію та структуру Ордену Проповідників, про покликання й повсякденне життя ченців. Він наголосив, що місія домініканців полягає в пошуку істини. У відведений для обговорення час студенти активно розпитували про роль Католицької Церкви та домініканців зокрема в інквізиції, але оскільки виявилося, що довкола цієї теми є чимало міфів, які неможливо розвіяти за кілька хвилин, то до неї вирішили повернутися згодом – можливо, під час майбутньої наукової дискусії.

Далі слово взяв Олексій Браславець OPs, настоятель Вікаріату мирян святого Домініка в Україні. Анонсована тема його доповіді стосувалася історії Ордену Проповідників у Києві, однак раніше отець Ігор згадав про Третій орден – світських домініканців, до яких належить і пан Олексій, і це теж зацікавило присутніх. Вони розпитували про вступ до Третього ордену та його завдання, про етапи випробування на шляху до вічних обітниць, про те, як відрізняються домініканські миряни від ченців і черниць. Повернувшись зрештою до історії Ордену Проповідників на наших теренах, доповідач підкреслив брак серйозних наукових досліджень на цю тему та припустив, що вона може зацікавити студентів історичного факультету.


Галина Глодзь, президентка студентського самоуправління Інституту святого Томи Аквінського, розповіла присутнім про цей виш, про дисципліни, які там можна вивчати, та про взаємодію студентів і викладачів у навчальному процесі. Доповідачка зокрема підкреслила спільнотний вимір і камерну атмосферу навчального закладу. Запитання студентів довели, що їх, як і щодо попередніх тем, особливо цікавлять місія й мета Інституту. На завершення зустрічі слухачі мали змогу придбати книжки інститутського видавництва «Кайрос», які презентувала бібліотекарка Інституту Юлія Карпицька.

Учасники круглого столу, здається, оцінили небуденність обговорених тем та отримали щире задоволення від спілкування. Особливе враження на студентів справив домініканець у традиційному чернечому вбранні, яке майже не змінилося з часів Середньовіччя. Утім, численні запитання, які пролунали під час і після заходу, доводять, що слухачів зацікавив не тільки зовнішній вигляд доповідачів, а й те, про що вони говорили, – і дозволяють сподіватися, що ця зустріч була не останньою.

Вікторія Семенова, Варвара Холодна для КМЦ

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:11 Середа 0 39 Свідчення служителів ХСП у храмах Києва У неділю, 9 грудня 2018 року, на Меси у дві найбільші католицькі парафії Києва, святого Олександра і святого Миколая, завітали вихованці дитячого центру «Ковчег», який служителі Християнської служби порятунку заснували в селі Піонерське під Маріуполем.