Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Рівному будують нову парафію святого Йоана Павла ІІ
19:17 П'ятниця 1 1 161
6-04-2018, 19:17

У Рівному будують нову парафію святого Йоана Павла ІІ

У межах міських просторів поміж бетонних багатоповерхівок і безмежних торговельних центрів нові цікаві сакральні споруди одразу привертають увагу. Уже кілька місяців у доволі сучасному мікрорайоні Рівного поряд із автостанцією «Чайка» функціонує нова римсько-католицька парафія святого Йоана Павла ІІ.
Про це повідомляє Волинський монітор.

Будівництво храму ще не завершилося, проте з Божою поміччю та силами людей новий простір поступово освоюється. Про стан будівництва храму, про завдання християнської церкви в умовах сучасного споживацького суспільства, про особливості відзначення християнських свят із прихожанами розповідає настоятель нової парафії, отець Ілля Борячук. Він також очолює місію «Ад Джентес» у Рівному.

– Отче, які завдання стоять перед новою парафією? Наскільки вона чисельна? І чи молодь активно відвідує служби?

– «Ад Джентес» (від лат. «Ad Gentes» – «до народів») – це місія до народів, що складається з п’яти сімей, які разом зі священиком ідуть до людей, що не знали Христа або були недостатньо посвячені у зрілу віру. Нині служби в парафіяльному храмі відбуваються по неділях. На них приходить більше 60 осіб: третина похилих віком, а решта – особи зрілих дорослих із сім’ями та молодь.

– Першу службу у храмі святого Йоана Павла ІІ відправили 22 жовтня 2017 року при незавершеному будівництві храму. Чи є перспективи проводити богослужіння в добудованому приміщенні храму цьогоріч?

– Плани такі, звичайно, є. І натхнення теж є (сміється, – авт.). Побачимо… Наприклад, ще у травні минулого року у приміщенні храму нічого не було. А завдяки зусиллям людей уже 22 жовтня ми відправили першу урочисту службу за участі єпископа Віталія Скоморовського. Плануємо найближчим часом завершити перший поверх, облаштувати залу для парафіяльних зустрічей, оздобити стіни тимчасової каплиці.

– На яких архітектурних елементах храму робитимуть головний мистецький акцент?

– За планом, приміщення храму має восьмикутну форму, що символізує сім днів, упродовж яких Бог створював світ, та восьмий день – день вічності, день воскресіння. У приміщенні заплановано створення ретабло – особливої стіни з ікон, що представлятимуть сцени із життя Господа Ісуса Христа з центральною іконою Пантократора, Який панує над цілим Всесвітом. Плануємо в головному приміщенні (понад 400 кв. м) перекрити великий купол храму та завершити будівництво триповерхового душпастирського центру (понад 1600 кв. м). Також хочемо облаштувати дзвіницю.

– Хто автор проекту? Чи є подібні храми в інших європейських країнах?

– Хоча візуально собор черпав свої витоки з архітектурних рішень храмів святої Катаріни Лябуре в Мадриді, Сан-Педро-дель-Пінатар (Іспанія) і святого Максиміліана Марія Кольбе в Римі, сам проект, технічна документація, планування земельної ділянки тощо – усе це постало завдяки ініціативам братів із рівненської спільноти та зусиллям спільних друзів.

– Новий храм стає окрасою Рівного з точки зору містобудування. Які, можливо, нові цікаві ідеї виникли у процесі будівництва?

– Під час будівництва, насамперед, з’явилась ідея про те, що вікна повинні мати блакитний відтінок. Завдяки заломленню променів сонця в них, виникатиме ефект направленості променів у небо. Плануємо також покрити великий купол храму нітридом титану.

– Парафія діє з жовтня. Які заходи Ви провели в різдвяно-зимовий період для створення святкової атмосфери та залучення людей до громади?

– Завдяки допомозі братів із парафії Петра й Павла було проведено урочисту першу службу. Відбулися майстер-класи з виготовлення адвентських віночків зі спільними чаюванням і кавуванням. У грудні ми організували для дітей свято Миколая та майстер-клас на тему «Різдво у християнській сім’ї». Разом із центром «Традиція» створили інформаційні банери. До свят облаштували вертеп, ялинки та прикрасили храм. На свято Трьох царів приготували для дітей символічні набори з вуглика, ладану та крейди. Заходів проводимо багато, намагаємося урізноманітнювати форми співпраці з громадою.

– Постать святого Йоана Павла ІІ, чиє ім’я носить парафія, надзвичайно важлива для Східної Європи. Як символічно-просторово плануєте підкреслити зв’язок храму з його покровителем?

– Окрім ікони святого Йоана Павла ІІ, яку ми вже маємо, звичайно, будемо вшановувати його постать іншими символами, проте нехай їхня конкретизація залишиться своєрідною інтригою.

– Святий Йоан Павло ІІ говорив, що найбільшою загрозою духовності стає сучасне споживацьке суспільство. Чи це явище настільки характерне для сучасної України в умовах економічної кризи та падіння купівельної спроможності населення?

– Відповіддю сучасному зростанню споживацтва є, насамперед, християнська сім’я. Вона стає ознакою любові, свідченням присутності Бога в нашому суспільстві. Адже матеріальні блага – це лише видиме, умовне, швидкоплинне щастя. Натомість міцна християнська сім’я вказує нам на те, що Божа благодать є. Вона –  підтвердження Божої любові. Папа Франциск послав місію «Ад Джентес» до Рівного, і це свідчення того, що Христос любить Україну, що він є в Україні. Адже життя тут залежить не стільки від матеріальних благ, скільки від того, якою мірою ми як сповідуємо Божі настанови. Бажаю, щоб ми любили Христа понад усе. І тоді наше життя неймовірно преобразиться.
 
Розмовляв Віталій Лесняк,
Українсько-польський союз імені Томаша Падури в Рівному.
Фото: Віталій Лесняк

За темою:
Першою Месою в недобудованому храмі у Рівному відкрили нову парафію та освятили хрест
У Рівному завершився курс «Використання техніки мотиваційного діалогу» для священиків і богопосвячених осіб
«Місія до народів»: народження нової парафії в Рівному

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Jim Antolli
Додав Jim Antolli
20 липня 2019 02:04
Hello, my name is Jim and I was just looking your website kmc.media over and thought I would message you on your contact form and offer some help. I really like your site but I noticed you weren’t getting a lot of traffic and your Alexa ranking isn’t as strong as it could be. >>>> https://besttrafficsolutions.xyz Fortunately, I may have an answer for you. I can get you 1,000’s of visitors looking at kmc.media ready to buy your product, service or sign up for an offer and fast. Our advertising network of over 9000 websites provides a low cost and effective online marketing solutions that actually works. I can help your business get more online quality traffic by advertising your business on websites that are targeted to your specific market. The Internet is vast but you don’t have to spend huge amounts of cash to jump start your business. I can get you 5,000 highly targeted visitors directly to your website for as little as $29.00 for a 30 day trial run. >>>> https://besttrafficsolutions.xyz It has taken us 12 years to perfect our system and in addition to being exciting, it works!! We also have a special offer of 200,000 Targeted visitors spread over 60 days for a special one time charge of $299.00. >>>> https://besttrafficsolutions.xyz If you would like to talk personally and have specific questions, call me @ 480-331-6775 from 9am to 5pm MST. Also check out the short video here and see how everything works. Best Regards, Jim support@besttrafficsolutions.xyz BestTrafficSolutions.xyz https://besttrafficsolutions.xyz Please let us know if you received this in error and wish to be removed from future contact. remove me: https://zfrmz.com/vTN2gJq4qHlWtaZ1YFQO
Новини з України 17:40 Вівторок 0 53 Історія повернення Хреста до храму у місті Дубно 14 вересня 2019 року в нашій парафії святого Йоана Непомука у місто Дубно відбулося друге престольне свято: Воздвиження Всечесного Хреста, установлене як подяка Богу за збереження та повернення до костелу автентичного Хреста, втраченого – як усі думали, у часи комуністичної навали.