Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 16 квітня, вівторок
18:31 Понеділок 0 125
16-04-2018, 18:31

Літургія на кожен день, 16 квітня, вівторок

(біл) Вівторок ІІІ Великоднього тижня
Бажання знаку від Бога існує в нас у тій же мірі, як і в слухачів Ісуса. Ми хотіли б, щоб ці знаки  передусім вирішували проблеми нашого життя. Ми пам’ятаємо факти піклування Бога і хотіли би, щоб вони постійно нас рятували з матеріальних клопотів. Христос хоче нас переконати за допомогою Святого Духа про необхідність володіти хлібом, який насправді насичує і в результаті спасає.


АНТИФОН НА ВХІД
Хваліть Бога нашого, всі, що бояться Його, * малі і великі, * бо настало спасіння і сила, і Царство Бога нашого, і влада Христа Його. * Алілуя. (Одкр 19, 5; 12, 10)

КОЛЕКТА
Боже, Ти відчиняєш брами Небесного Царства для відроджених з води й Святого Духа, † помнож уділену Тобою  благодать над свої ми вірними, * щоб вони, очищені від всяких гріхів, за Твоєю милістю осягнули блага, обіцяні Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 7, 51-59; 8, 1а
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Стефан казав народові, старшим і книжникам: «Ви, твердошиї, з необрізаними серцями й вухами! Ви завжди противитеся Святому Духові, – як батьки ваші, так і ви! Кого з пророків не переслідували ваші батьки? І повбивали тих, які наперед провіщали про прихід Праведника, зрадниками і вбивцями якого тепер стали ви – ви, котрі одержали Закон за розпорядженням ангелів, але не зберегли його!» Коли вони це слухали, гнів роздирав їхні серця і скреготали на нього зубами. Але Стефан, сповнений Святого Духа, поглянувши на небо, побачив славу Божу й Ісуса, який стояв праворуч Бога, і сказав: «Ось я бачу відкриті небеса й Сина Людського, який стоїть праворуч Бога!» Голосно закричавши й затуливши свої вуха, вони одностайно накинулися на нього. І, вивівши за місто, вони почали побивати його камінням. А свідки поклали свій одяг біля ніг юнака, якого звали Савлом. І побивали камінням Стефана, а він закликав і казав: «Господи Ісусе, прийми дух мій!» Ставши на коліна, він скрикнув голосно: «Господи, не порахуй їм цього гріха!» І, промовивши це, він упокоївся. А Савло погоджувався на його вбивство. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 31, 3вг-4. 6 і 7б і 8а. 17 і 21аб
Дух віддаю мій в руки Твої, Боже.
Будь для мене Скелею, притулком, укріпленим домом, – *
щоб мене врятувати.
Бо Ти – моє пристановище і моя Скеля, *
тож задля свого Імені Ти поведеш мене †
і дбатимеш про мене.
У Твої руки дух мій ввіряю.*
Ти викупив мене, Господи, Боже правди.
Я на Господа покладаю надію. *
Я буду веселитися і радіти милістю Твоєю.
Засяй на слугу Твого світлом свого обличчя, *
спаси мене у своєму милосерді.
Ти будеш оберігати їх †
у потаємному місці присутності своєї *
від гризні людської.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 6, 35 аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є хліб життя! – Господь говорить.
Хто приходить до Мене, – не буде голодувати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 30-35
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу люди з юрби сказали Ісусу: «Яке знамення Ти зробиш, щоб ми побачили і повірили Тобі? Що Ти зробиш? Наші батьки їли манну в пустелі, згідно з написаним: “Хліб з неба дав їм їсти!”» А Ісус їм відказав: «Воістину, воістину кажу вам: не Мойсей дав вам хліб з неба, але Мій Отець дає вам справжній хліб з неба, бо хлібом Божим є Той, хто сходить з неба і дає світові життя». Тоді сказали Йому: «Господи, давай нам завжди цей хліб!» Сказав їм Ісус: «Я є хліб життя! Хто приходить до Мене, – не буде голодувати, і хто вірить у Мене, – ніколи не буде спраглим». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просимо Господа про потрібні дари для Церкви, світу та для нас особисто:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб йому ніколи не бракувало сил для служіння Церкві.
2. Молімося за тих, хто впроваджує мир і справедливість у світі, щоб Господь допоміг їм подолати всі перешкоди в їхній важкій місії.
3. Молімося про мир в Україні, щоб він запанував у кожному людському серці.
4. Молімося за всіх священиків, монахів та монахинь, щоб вони були вірні своєму покликанню.
5. Молімося за душі померлих, щоб воскреслий Христос був для них милостивий і прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми протистояли спокусам світу і слухали тільки Господнього голосу.

Господи Ісусе Христе, Ти знаєш слабкість та непостійність людської природи, тому просимо Тебе: ніколи не покидай нас і будь силою свого народу. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари торжествуючої Церкви, † а оскільки Ти дарував їй джерело такої великої втіхи, * уділи їй повноти вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Коли ж ми вмерли з Христом, * то віруємо, що й житимемо з Ним. * Алілуя. (Рим 6, 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: поглянь милостиво на свій народ, † котрий Ти благоволив відновити вічними тайнами, * і приведи його до нетлінного преславного воскресіння у плоті. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:29 Субота 0 373 Літургія на кожен день, 22 квітня, неділя (біл) ІV Великодня неділя
Порівняння з вівцями не завжди нам подобається. Адже вівці не дуже вирізняються розумом, вважаються тупими та м’якотілими, бо ними можна легко маніпулювати. Утішає нас постать Пастиря, Ісуса, який готовий віддати своє життя за цих беззахисних істот, якими ми є у своїх слабостях.  Крім того, втішає нас те, що і сам Ісус з’являється, як ягня, і через це Він особливо для нас близький.