Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск про роль жінки у Церкві: Служити, а не прислуговувати
18:49 П'ятниця 0 593
2-03-2018, 18:49

Папа Франциск про роль жінки у Церкві: Служити, а не прислуговувати

«Мене непокоїть, що де-не-де досі існують уявлення про якусь вищість чоловіків над жінками, і бентежить, що й у самій Церкві служіння, до якого покликаний кожен, для жінок іноді перетворюється на прислуговування», – про це Папа Франциск написав у листі до іспанської письменниці Марії Терези Компте Ґрау, авторки книги «Diez cosas que el papa Francisco propone a las mujeres» («Десять речей, які Папа Франциск пропонує жінкам»), яку 7 березня презентують у Мадриді.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Дякуючи авторці за працю, «плід її досвіду й роздумів на різні теми, які стосуються покликання та місії жінки», Понтифік наголошує на необхідності «нових антропологічних досліджень, які б відповідали поступові науки й сучасній культурній чутливості, проникали дедалі глибше не лише в жіночу, а й у чоловічу ідентичність, щоби краще послужити людству». Саме цього, на його думку, вимагає наша реальність.

Папа висловив своє занепокоєння існуванням «навіть у найрозвиненіших суспільствах» певної маскулінної ментальності, про яку свідчать «акти насильства проти жінок, що перетворюють їх на предмет знущання, товар для наживи й інструмент визискування через рекламу та розважальну індустрію.

Також Папа переймається, що й у Церкві «служіння, до якого покликаний кожен християнин, для жінок часом скочується до прислуговання».

Понтифік висловив сподівання, що ця книга сприятиме «визнанню й більшій чутливості до місії й покликання жінки», та схвально відгукнувся про те, що авторка не забула «Марію, благословенну між жінками», адже від Неї можемо черпати щось особливе, що Папа називає «стилем Марії». 

«Стиль, що заохочує Церкву бути матір’ю, яка ніжно всіх любить. Чоловіки й жінки в Церкві не повинні втрачати з поля зору цю дуже важливу на сьогодні перспективу», – пише Папа.

За темою:

Папська аудієнція для сім'ї ув'язненої за віру Асії Бібі та жертви «Боко Харам» Ребеки Бітрус
Папа до Червоного Хреста: Ви – пророки, здатні розбудити байдужий світ
Папа: Джерело нашої надії це Мати, а не технології чи ідеї

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Середа 0 40 Папа Франциск відвідає Марокко Директор Ватиканського прес-центру повідомив, що Папа Франциск на запрошення Його Величності Короля Мухамеда VI й місцевих єпископів 30 і 31 березня 2019 року побуває з Апостольським візитом у Марокко, де відвідає Рабат і Касабланку. Програму візиту буде оприлюднено пізніше.