Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: Пророк – це людина надії
18:47 Вівторок 0 210
17-04-2018, 18:47

Папа Франциск: Пророк – це людина надії

Справжній пророк – це той, хто здатен плакати над своїм людом, що його не слухає. Про це Папа Франциск говорив у проповіді під час Меси в домі святої Марти у вівторок, 17 квітня 2018 року. Проповідник роздумував над першим читанням дня з Діянь Апостолів, де переказано промову первомученика Стефана перед Синедріоном.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Ви, твердошиї та необрізані серцем і вухом! Ви завжди противитеся Духові Святому! Які батьки ваші, такі й ви» (Ді 1, 51), – цими словами св. Стефан звинувачував народ, старійшин і книжників, які привели його на суд до Синедріону. Їхні серця були закриті, вони не хотіли слухати його та забули про історію Ізраїлю.     

Подібно до того, як їхні батьки в минулому переслідували пророків, так само старшини і книжники, розлютившись,  кинулися на св. Стефана, «вивели за місто й почали каменувати» його. «Коли пророк сповіщає правду й торкається серця, то серце або відкривається, або стає кам’яним і тоді шаленіє гнів й переслідування», – наголосив Понтифік. – Ось так закінчується життя пророка».

Далі Його Святість пояснив, що справжнього пророка можна розпізнати по тому, чи він здатен не тільки говорити, а й плакати над своїм людом, який відійшов від істини. Саме так чинив Христос: з одного боку, він дорікав невірним людям, говорячи про них, як про «лукаве й перелюбне поріддя» (пор. Мт 12, 39), а з другого, – Він плакав над Єрусалимом. Папа додав, що справжній пророк ніколи не «літеплий» – він говорить прямо. Але основна місія справжнього пророка, за словами Понтифіка, полягає не в тому, щоби дорікати, а в тому, аби «відкривати двері, оздоровлювати коріння, відновлювати приналежність до Божого народу, аби прямувати далі». Справжній пророк – це не «пророк лиха», а «пророк надії». 
  
Папа Франциск зазначив, що Церква потребує пророків. «Вона потребує, – наголосив він, – щоби ми всі були пророками». Він також пояснив, що справжній пророк відрізняється від «критика», який все засуджує і якому ніколи нічого не подобається. «Пророк – це той, – підкреслив Папа, – хто молиться, дивиться на Бога, дивиться на свій люд, відчуває біль, коли люди помиляються, здатен над ними плакати, але також жертвувати своїм життям задля правди».

«Нехай же Церкві ніколи не забракне цього служіння пророцтва, аби завжди прямувати вперед», – додав наостанок Папа Франциск.

За темою:
Папа: Тіло – не перешкода й не в’язниця для душі
Папа до політичних лідерів: узгодити спільні дії на користь миру
Папа: гріх старить серце людини, але воскреслий Христос його оновлює

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:37 Субота 0 51 Папа: різдвяні ялинка та вертеп допомагають споглядати Таємницю Бога Папа Франциск подякував жертводавцям за різдвяну ялинку та вертеп, які цього року прикрасили площу Святого Петра, та нагадав про їхнє символічне значення в контексті приходу Божого Сина в наш світ.