Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Католицька Церква має нове свято: Пречистої Діви Марії, Матері Церкви
16:33 Субота 0 806
3-03-2018, 16:33

Католицька Церква має нове свято: Пречистої Діви Марії, Матері Церкви

У Загальному римському календарі – нове свято: згідно із декретом «Ecclesia Mater» Конгрегації божественного культу й дисципліни таїнств, підписаним 11 лютого 2018 року й оприлюдненим сьогодні, Папа Франциск постановив, щоб у понеділок після П’ятидесятниці відзначалося свято Пречистої Діви Марії, Матері Церкви. У додатку до декрету перераховано відповідні літургійні тексти латиню для Меси та Літургії годин. Єпископським Конференціям доручено приготувати переклади літургійних книг, які належать до їхньої юрисдикції.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

У декреті коротко описано мотив встановлення такого свята: віряни повсякчас усвідомлюють, що Марія, Мати Божого Сина, водночас і матір Його містичного тіла. Це протягом історії виявлялося через різні титули, які Їй надавали католики, тому блаженний Папа Павло VI 21 листопада 1964 року, закриваючи третю сесію Другого Ватиканського cобору, проголосив Пречисту Діву Марію «Матір’ю Церкви, тобто всього християнського люду, вірних і пастирів, які називають її любою Матір’ю».

З нагоди відзначення Святого Року Відкуплення (1975 р.), Апостольська Столиця запропонувала спеціальну Месу на честь Пречистої Діви Марії Матері Церкви, що була включена до Римського Месалу, а згодом цей титул був доданий до Лоретанської літанії. Зрештою в деяких країнах, дієцезіях і чернечих родинах з’явилося відповідне відзначення в їхніх партикулярних календарях.

«Папа Франциск, глибоко осмисливши, наскільки поширення цієї набожності може посприяти зростанню материнського відчуття Церкви в пастирях, духовних особах та вірних, постановив вписати спомин Пречистої Діви Марії, Матері Церви, до Римського Календаря на понеділок після П’ятидесятниці та відзначати його щороку», – читаємо в декреті.

«Це відзначення допоможе нам пам’ятати про те, що християнське життя, аби зростати, повинно бути прив’язаним до таїнства хреста, до Христової Жертви через Євхаристійну трапезу, до жертвуючої Пречистої Діви, Матері Відкупителя та відкуплених».

Згідно з розпорядженням, цей спомин повинен бути включеним до всіх календарів і літургійних книг, а там, де вшанування Пречистої Діви Марії, Матері Церкви, вже відбувається за вищим літургійним рангом в інший день, воно може й надалі відзначатися в цей спосіб.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий