Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: Папа Геласій ІІ відлучив імператора Генріха V
10:14 Субота 0 359
7-04-2018, 10:14

Цей день в історії Католицької Церкви: Папа Геласій ІІ відлучив імператора Генріха V

7 квітня 1118 року Папа Римський Геласій ІІ (1118–1119) відлучив від Церкви імператора Священної Римської імперії Генріха V.
Одною з основних причин конфліктів між Папами Римськими й імператорами Священної Римської Імперії була інвеститура (право призначати на церковні посади та вводити в сан). Довгий час це право належало імператорам, але Папа Григорій VII (1073—1085) розпочав боротьбу за передання його Понтифікам.

Геласія ІІ, обраного Папою без консультації з імператором Генріхом V 24 січня 1118 року, майже відразу схопили прихильники імператора, ув'язненивши в замку вельможі Ченчо Франджіпані. Римлян обурило жорстоке ставлення до Папи, вони оточили замок, звільнили Понтифіка та провели його в Латеранський палац. Проте незабаром прибув імператор із армією, і Папа та його прибічники мусили тікати морем під градом стріл і каміння. Вони дісталися до Гаети, де Понтифіка взяли під захист нормани. Там він і відлучив імператора та його ставленика антипапу Григорія VIII від Католицької Церкви. Пізніше цей акт був повторений на соборі, що відбувся у Фріцларі під головуванням папського легата Куно фон Ураха.

Павло Зінченко

За темою:
Цей день в історії Католицької Церкви: завершилося «ходіння в Каноссу» Генріха IV
Цей день в історії Католицької Церкви: підписано Вормський конкордат, який поклав край боротьбі за інвеституру
Цей день в історії Католицької Церкви: Пій VII відлучив імператора Наполеона Бонапарта

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Історія Церкви 14:04 Четвер 0 176 Історія з Катехизмом Католицької Церкви У новому номері журналу «Verbum» ідеться про Катехизм Католицької Церкви. Та його версія, яку маємо сьогодні, зовсім молода: їй щойно чверть століття. Олексій Браславець розповідає про те, які були раніші катехизми й до кого спрямовані. Пропонуємо читачам КМЦ фрагмент про Катехизм Пія V, що побачив світ після Тридентського собору.