Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 серпня, вівторок
18:18 Понеділок 0 458
13-08-2018, 18:18

Літургія на кожен день, 14 серпня, вівторок

Простота, відкритість дитини – ось взірець яким маю бути, щоб подобатись Господу. Під час кожної Євхаристії Господь прагне нас змінювати та зміцнювати своєю благодаттю. Знаючи Його милосердя та любов, стараймося позбутися усякого зла та фарисейської закваски, яка псує в нас чисте Боже Джерело.
СВ. МАКСИМІЛІАНА МАРІЇ КОЛЬБЕ, пресвітера і мученика (черв) Обов’язковий спомин
Святий Максиміліан Кольбе народився у Здуньській Волі поблизу Лодзі (Польща) у 1894 році. Вступив до ордену Францисканців і у 1918 був рукоположений у пресвітери. Незважаючи на особисту любов до крайньої убогості, в апостольській праці послуговувався найсучаснішими засобами масової інформації. Ревно поширював культ Непорочної Марії. У 1941 році був ув’язнений фашистами в концентраційному таборі в Освенцімі, де давав усім приклад терпеливості. Добровільно прийняв смерть замість іншого в’язня у камері голоду. Помер 14 серпня 1941 року.АНТИФОН НА ВХІД
Прийдіть, благословенні Отця Мого, – говорить Господь. – * Істинно кажу вам: * усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших – * ви Мені зробили.

КОЛЕКТА
Боже, Ти святого Максиміліана Кольбе, пресвітера і мученика, палаючого любов’ю до Непорочної Діви, наповнив ревністю у спасінні душ і любові до ближніх; † вчини милостиво, щоб ми за його заступництвом на славу Тобі сумлінно трудились у служінні людям * і аж до смерті змогли уподібнитись до Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 2, 8 — 3, 4
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь: «Ти, сину людський, слухай, що Я говоритиму до тебе; не будь бунтівником, як дім бунтівників. Відчини уста свої і з’їж, що Я даю тобі». Глянув я – аж ось рука простягнута до мене, а в ній сувій. Розгорнув Господь його переді мною, аж він записаний з обох сторін, і виписані були на ньому: жалощі, стогін і скарги. Сказав Він до мене: «Сину людський! З’їж те, що тут перед тобою; з’їж оцей сувій, та й іди, говори до дому Ізраїля». Я відкрив уста, і Він дав мені спожити той сувій і сказав до мене: «Сину людський! Нагодуй твої нутрощі й наповни твою утробу цим сувоєм, що передаю тобі». Я спожив його, і був він устам моїм солодкий, як мед. Тоді Він сказав до мене: «Сину людський! Іди до дому Ізраїля і говори до них Моїми словами». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 14 і 24. 72 і 103. 111 і 131
За мед солодше слово Твоє, Боже.
Дорогою Твоїх свідчень я радію, *
більше ніж всім багатством.
Бо і свідчення Твої – для мене радість, *
і моя порада – в Твоїх настановах.
Закон Твоїх уст для мене добрий – *
кращий за безліч золота і срібла.
Яка ж солодка Твоя мова для мого піднебіння, *
для уст моїх за мед солодша!
Я успадкував Твої свідчення навіки, *
адже вони – радість мого серця.
Я відкриваю свої уста і хапаю повітря, *
бо так заповідей Твоїх бажаю!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 1-5. 10. 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшли до Ісуса учні й кажуть: «То хто більший у Царстві Небесному?» Ісус покликав до себе дитину, поставив її серед них і сказав: «Воістину кажу вам: якщо не навернетеся і не станете, як діти, не ввійдете в Царство Небесне. Отже, хто умалить себе, як ця дитина, той буде більшим у Царстві Небесному. Хто приймає таку дитину в Моє Ім’я, той Мене приймає. Глядіть, щоб ви не погордували жодним з цих малих, бо кажу вам, що їхні ангели на небі повсякчас бачать обличчя Мого Небесного Отця. Як ви вважаєте? Коли в якогось чоловіка буде сто овець і одна з них заблукає, чи не залишить він дев’яносто дев’ять у горах і не піде шукати заблукалої? І коли станеться, що знайде її, воістину кажу вам, що радітиме нею більше, ніж дев’яноста дев’ятьма, які не заблукали. Так само немає бажання в Отця вашого Небесного, щоби загинув один із цих малих». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Навчаючись від святого Максиміліана Марії любові до Бога і ближнього, за його заступництвом просімо у Господа благодатей, потрібних святій Церкві і нам особисто:

1. Молімося за Святійшого Отця, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і покликав багатьох помічників у його нелегкій праці.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона розвивалася не тільки матеріально, але й духовно.
3. Молімося за вихователів та вчителів, щоб вони, за прикладом святого Максиміліана Марії, не тільки навчали молодь та дітей, але й виховували їх прикладом власного життя.
4. Молімося за тих, які насміхаються з релігійних поглядів інших людей, щоб Господь дарував їм благодать розуміння і терпимості.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив помилувати їх.
6. Молімося за нас самих, щоб Господь обдарував нас мужністю і любов’ю до ближнього, якими він так щедро наділив святого Максиміліана Марію.

Боже, святий Максиміліан Марія Кольбе не вагався віддати своє життя заради ближнього, наповни наші серця такою ж любов’ю до Тебе і до всіх людей. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, приносимо Тобі наші дари і смиренно благаємо: * вчини, щоб за прикладом святого Максиміліана Кольбе ми навчилися жертвувати Тобі наше життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація про мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді , * коли він за своїх друзів своє життя віддає, – говорить Господь. (Пор. Йн 15, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вчини, щоб ми, поживлені Тілом і Кров’ю Твого Сина, палали вогнем Його любові, * яку святий Максиміліан Кольбе черпав з цієї трапези. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:35 Неділя 0 102 Літургія на кожен день, 27 травня, понеділок (біл) Понеділок VІ Великоднього тижня
Ми знову чуємо про обітницю отримання Духа, який є духом правди про Бога і про тебе. Ця правда може тобі не сподобатися, саме тому вона є тимчасово закритою для тебе. Бог чекає моменту, коли настільки Йому довірятимеш, що не будеш боятися її прийняти і виконати. Даремно світ намагається себе зрозуміти. І це йому не вдається, адже не хоче пізнати Бога. Це трагедія, яка проявляється у відмові від усього, що нагадує Бога. На жаль, подібна ситуація веде до смерті, бо лише Бог є життям.
Або (біл) довільний спомин св. АВГУСТИНА КЕНТЕРБЕРІЙСЬКОГО, єпископа
Св. Августин був настоятелем бенедиктинського абатства св. Андрія у Римі. Папа Григорій Великий направив його на чолі групи бенедиктинців до Англії, щоб проповідувати Євангелію язичникам. Після декількох років своєї діяльності Августин охрестив короля Кенту – Етельберта і багатьох його підвладних. Заснував архієпископську столицю у Кентербері та займався організацією Церкви на Британських островах. Помер 26 травня близько 605 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


Літургійний зошит 17:59 Середа 0 170 Літургія на кожен день, 23 травня, четвер (біл) Четвер V Великоднього тижня
Хто ж з нас не хоче бути переповненим радістю? Відповідаючи на це наше прагнення Ісус показує нам взаємозв’язок між радістю, любов’ю та виконанням закону. Христос також зазначає, що хоче нас обдарувати своєю радістю. Що є в ній найважливішим? Глибока єдність з Отцем, яка ґрунтується на взаємній любові. Чи ми прагнемо саме таку радість?