Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Секретар Ради Кардиналів: Найперша реформа – духовна
11:14 П'ятниця 0 228
23-02-2018, 11:14

Секретар Ради Кардиналів: Найперша реформа – духовна

У понеділок, 26 лютого 2018 р., розпочнеться 23-тя триденна зустріч Ради Кардиналів – дорадчого органу, який Папа Франциск скликав для допомоги в управлінні Церквою та проведенні реформи Римської Курії. Єпископ Марчелло Семераро, секретар Ради, розповів в інтерв’ю для «Новин Ватикану» про робочі плани цієї зустрічі.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Я би сказав, що під час наступної сесії будуть знову розглянуті теми, що вже були на порядку денному раніше, бо із плином часу деякі моменти стають яснішими. Можемо сказати, що огляд Радою Кардиналів фундаментальних дикастерій перебуває на заключному етапі. Перебуваємо на етапі повторного перегляду, на основі аналізу вже виконаної роботи. Зроблене допомогло пролити світло на деякі питання, які на початку не здавалися невідкладними».

Журналіст зауважив, що в одному з нещодавніх інтерв’ю єпископ підкреслював: найважливішим виміром реформи є духовний, а не структурний чи функціональний. Яке значення в цьому контексті мають духовні вправи, які Папа робить разом з Курією напередодні зустрічі?

Преосвященний Марчелло Семераро розповів, що 21 лютого він завітав до «Дому Божественного Учителя» в Аріччі, щоби привітатися з Понтифіком і запевнити того в молитвах очолюваної ним дієцезії, на теренах якої розташований згаданий реколекційний осередок:
«Я мав коротку розмову з ним після медитації. Папа ще раз підкреслив, що реколекції Римської Курії, які переривають звичайний ритм праці, зокрема, через символічний жест від’їзду зі звичного місця праці, аби посилити спілкування з Богом, збирає разом різних співробітників Папи з Курії. Уже самі духовні вправи реформують! Що Його Святість хотів цим сказати? Що, дійсно, реформа викликає рух у різних організаційних вимірах, зміни в структурах, але перша зміна, яку треба робити, і то постійно, це зміна ментальності».

Відповідаючи на питання про те, що його, як єпископа, особливо вразило в навчанні Папи Франциска в контексті 5-ї річниці його обрання, Преосвященний Семераро зазначив, що він підсумував би це наступним чином: «Папа закликає нас поглянути по-новому. Закликає нас мати різні точки спостереження для сприймання дійсності. Тож не випадково дуже типове для нього слово “погляд”».

За темою:
Підсумки ХХІ зустрічі Ради кардиналів
Ґреґ Берк представив підсумки ХХ зустрічі Ради Кардиналів
Підсумки XXII зустрічі Ради кардиналів

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 109 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.