Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Підсумки XXII зустрічі Ради кардиналів
13:14 Четвер 0 329
14-12-2017, 13:14

Підсумки XXII зустрічі Ради кардиналів

Від 11 до 13 грудня 2017 р. у Ватикані тривали засідання Ради кардиналів. У середу, 13 грудня, директор Ватиканського прес-центру Ґреґ Берк провів брифінг для акредитованих журналістів, під час якого розповів про перебіг 22-ї зустрічі цього дорадчого органу Понтифіка.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Речник Святого Престолу повідомив, що до Ватикану прибули всі члени Ради, крім кардинала Джорджа Пелла. Папа брав участь у всіх засіданнях, крім ранкового в середу, яке збіглося з загальною аудієнцією. Частина праці була знову присвячена призадумі над Курією як засобом євангелізації та служіння для Папи і партикулярних Церков. Особливу увагу було зосереджено на чотирьох дикастеріях: у справах духовенства, євангелізації народів, католицької освіти та культури.

Значна частина зустрічі була присвячена звітам голів новостворених дикастерій. Зокрема, кардинал Кевін Фаррелл, префект Дикастерії у справах мирян, родини й захисту життя, представив процес формування цього органу, який розпочав роботу 1 вересня 2016 року, звертаючи особливу увагу на стосунки з молоддю.

Монсеньйор Даріо Едоардо Віґано, префект Секретаріату з питань комунікації, представив останній етап процесу реформи ватиканської системи суспільних комунікацій. Він розповів про структуру дикастерії та про виконання програми реформи з дотриманням встановлених часових та економічних рамок. Крім того, він представив новий процес мультимедійної підготовки контенту та новий портал, beta-версія якого найближчим часом з’явиться в мережі і стане першим зовнішнім видимим і конкретним вираженням реформи. Також відбулося представлення нових логотипів, розглянуто деякі економічно-адміністративні аспекти й підтверджено, що від 1 січня 2018 року Секретаріат поглине Ватиканське видавництво, часопис «L’Osservatore Romano» та фотографічну службу.

Кардинали заслухали отців Майкла Черні та Фабіо Баджіо, заступників секретарів відділу в справах мігрантів і біженців Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові. Вони представили процес організації відділу, який тимчасово особисто очолює Папа Франциск і завданням якого є підтримувати місцеві Церкви в накресленні та впровадженні в життя ефективної та відповідної душпастирської відповіді на виклики, пов’язані з мігрантами, біженцями та жертвами торгівлі людьми.

Кардинал Шон Патрік О’Меллі ознайомив інших членів Ради Кардиналів з актуальною працею Папської Комісії захисту неповнолітніх, зупиняючись на аспектах, пов’язаних із допомогою місцевим Церквам.

Наступна зустріч Ради кардиналів відбудеться 16–18 лютого 2018 року.

По темі:
Послання Папи на Всесвітній день хворих 2018: Дивитися на хворих, як на них дивився Господь
Розпочалася остання цьогорічна зустріч Ради кардиналів
Папа: Ми потребуємо щонедільної зустрічі з Господом на Євхаристії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий