Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск про справжній і фальшивий піст
15:34 П'ятниця 0 658
16-02-2018, 15:34

Папа Франциск про справжній і фальшивий піст

У проповіді під час ранкової Меси в каплиці дому святої Марти у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святий Отець застерігав від небезпеки вдаваного посту, що супроводжує погорджування іншими людьми. Справжній піст скерований на те, щоби допомогти нашим ближнім. Він складається із упокорення, коли людина розмірковує над своїми гріхами та просить у Господа за них прощення.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Папа Франциск зазначив, що правильно постити, не виставляючи себе напоказ, не погорджуючи іншими, уникаючи сварок і непорозумінь. Як читаємо у старозавітній книзі пророка Ісаї, ось який піст подобається Господові: «Кайдани несправедливості розбити, пута кормиги розв'язати, пригноблених на волю відпустити, кожне ярмо зламати».

Понтифік нагадав, що вживати пісну їжу це одне із завдань для християнина на Великий Піст. Якщо хтось не може постити так, аби тіло не відчувало сильний голод, то потрібно «постити покірно, але правдиво». Пророк Ісая вказує на поведінку, що суперечить справжньому постові: перейнятість власними інтересами та збагаченням; несправедливе ставлення до підлеглих і найнятих працівників, погорда чи непривітність і брак покаяння. Як підкреслив Папа, покаяння у мирі – це діалог із Господом Богом; а тому потрібно відкинути спілкування з дияволом та будь-які компроміси з ним.

Християнин, який постить, не повинен показувати іншим, що він постить, чи постити лише напоказ, щоб інші бачили та хвалили його за це. Той, хто постить, повинен накласти на своє лице грим усмішки, щоб не показувати іншим, що він робить покаяння та постить, пам’ятаючи про те, що піст повинен бути скерований на допомогу іншим.

А наостанок Святий Отець наголосив, що правдивий піст, який любий Богові, полягає в доброму ставленні до інших: поділитися хлібом із голодним, прийняти у дім бідного та безхатченка, одягнути нагого, не занедбувати своїх близьких. А також трішки більше часу присвятити молитві та запитати себе: «Чи мій піст допомагає іншим?».

Якщо ні, то це не справжній піст, що веде до подвійного життя, адже провадить людину до переконання, що вона є добрим християнином, хоча насправді вона схожа на фарисеїв чи садукеїв, про що свідчать конкретні вчинки щодо ближніх. Тому Папа закликав просити у Господа благодаті правдивого посту, відповідного до нашої віри.

За темою:
Віра живиться слуханням – і провадить до таїнства. Слово Папи на загальній аудієнції 14 лютого 2018 року
Папа: Вірні мають право на добре проголошене Боже слово
Зупинися, подивися, повернися! Проповідь Папи Франциска під час Меси Попільної Середи в базиліці святої Сабіни

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Середа 0 40 Папа Франциск відвідає Марокко Директор Ватиканського прес-центру повідомив, що Папа Франциск на запрошення Його Величності Короля Мухамеда VI й місцевих єпископів 30 і 31 березня 2019 року побуває з Апостольським візитом у Марокко, де відвідає Рабат і Касабланку. Програму візиту буде оприлюднено пізніше.