Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Розпочалася остання цьогорічна зустріч Ради кардиналів
13:49 Вівторок 0 312
12-12-2017, 13:49

Розпочалася остання цьогорічна зустріч Ради кардиналів

У понеділок, 11 грудня 2017 р., за участі Святого Отця у Ватикані розпочалася остання цього року триденна зустріч Ради кардиналів – дорадчого органу з дев'яти осіб, скликаного Папою Франциском для допомоги в управлінні Церквою та підготовці реформи Римської Курії. Зустріч триватиме до 13 грудня.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Попередня, вереснева зустріч була присвячена обговоренню пропозицій реформи Курії. Серед обговорюваних тем була роль Курії як засобу євангелізації та служіння не лише Папі, а й місцевим Церквам. Розглядали також питання децентралізації діяльності Апостольських Нунціатур і добору персоналу.

Секретар Ради єпископ Марчелло Семераро після завершення вересневої зустрічі зауважив: «Що стосується процесу реформи Римської Курії, вже пройдено три чверті шляху й закінчується опрацювання пропозицій для Папи. Тож Святий Отець матиме пропозиції щодо всіх дикастерій і сам вирішуватиме, як і коли ці пропозиції втілювати. Нині Папа Франциск дотримується стратегії поступового впровадження».

Довідка. Через місяць після обрання Папа Франциск оголосив про скликання спеціальної ради, до якої призначив вісьмох кардиналів із різних куточків світу. Наприкінці вересня він видав постанову, якою формалізував новий орган як «Раду кардиналів». У документі Святий Отець посилався на те, що серед побажань, висловлених під час підготовчих зустрічей кардиналів перед конклавом, було наголошено на необхідності створити групу з членів єпископату, які походять з різних частин світу і з якими Папа міг би радитися, «як індивідуально, так і колективно», щодо особливих справ.

До складу Ради Кардиналів увійшли Президент Губернаторства Держави-міста Ватикану Джузеппе Бертелло, вислужений архієпископ Сантьяго-де-Чилі Франсіско Хав’єр Еррасуріса, архієпископ Бомбея Освальдо Ґрасіяс, архієпископ Мюнхена та Фрайзінга Райхард Маркс, архієпископ Кіншаси Лорент Монсеґво Пасінья, архієпископ Бостона Шон Патрік О’Меллі, тодішній архієпископ Сіднея Джордж Пелл. Координатором Ради призначено архієпископа Тегусігальпи Оскара Андреса Родріґеса Марадіяґа, а секретарем – єпископа Марчелло Семераро, ординарія дієцезії Албано. Пізніше Святий Отець увів до Ради Державного Секретаря кардинала П’єтро Пароліна.

За темою:
Папа: Очікування Господнього приходу має бути радісне
Заклики Папи щодо ядерного роззброєння та кліматичних змін
Заява Святого Престолу щодо ситуації навколо Єрусалима

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий