Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Проповідь архієпископа Мечислава Мокшицького у Всесвітній день хворого
11:47 Вівторок 0 957
13-02-2018, 11:47

Проповідь архієпископа Мечислава Мокшицького у Всесвітній день хворого

Всечесні отці та богопосвячені особи!
Улюблені брати і сестри, яких доторкнулася хвороба і страждання!
Улюблені брати і сестри!
Папа Франциск у ще одному в історії Церкви Всесвітньому дні хворих веде нас на Голгофу, де є стражденний Христос, і люди, що його супроводжують. Серед них – Його Мати, яка там, на горі Голгофи, отримала нас у дарі від свого сина, коли Він сказав до свого улюбленого учня Йоана: «Ось Мати твоя». І там, на Голгофі, Ісус дав нам найцінніший скарб, свою Матір, коли сказав Їй: «Мати, ось син Твій».
Так, ми зупиняємося на горі Голгофи як велика сім’я, з’єднана навколо Сина Божого. Стаємо як сім’я Церкви біля вмираючого Ісуса, Який сьогодні показує нам не своє страждання, а страждання інших, хто живе навколо нас.

Чудовим чином нам показав такий спосіб помічання хворих та допомоги їм святий Марко, який описав нечувану зустріч Ісуса з лепруватим. Зустріч здорового з важкохворим. Зустріч, повна надії й очікування дару, благословення, а може, і зцілення.

Лепруватий, який зупинився перед Ісусом, знав, до кого приходить. Безперечно, він чув про звершувані знаки, про зцілення, про вигнання бісів. Хтось показав йому дорогу і сказав, де Його можна зустріти і без страху підійти до Нього.

Звернімо увагу на постать лепруватого. Він не вимагає, він не кричить про поміч, але падає на коліна і просить: «Якщо хочеш, можеш мене очистити». По-іншому можна сказати, що він просить про здійснення волі Ісуса, а не своєї власної.

Євангеліст зауважив, що Ісус, повний милосердя, простягнув руку і сказав: «Хочу, будь очищений».

Навчені цією зустріччю, потурбуймося про те, щоб і ми сьогодні прийняли поставу покірного служіння.

Голгофа, отже, це присутність любові, з якої народжується співчуття, супровід у стражданні та тривання аж до кінця. Святий Августин скаже: «Йдемо до Бога не дорогою, а любов’ю». А та любов – це не лише слова і декларації, а вчинки й конкретні діла, бо віра без учинків – мертва.

Мої дорогі!

У світі, який губить цінності і дедалі більше наповнюється суперечностями, затримаймося сьогодні при вірі. Нехай наше життя стане знаком надії, яка бачить людину і виходить назустріч її потребам.

Увійдімо на дорогу широко зрозумілого апостольства хворих, беручись за волонтаріат у лікарнях чи хоспісах. Перед самотніми сусідами у хворобі, яких уже давно ніхто не відвідував.

Нехай нас поєднає хрест, який для хворих буде Любов’ю, що повертається, а для нас дорогою Любові, якою вона колись повернеться до нас.

З’єднаймося навколо хреста, щоб отримати відвагу притулитися до того святого дерева. Нехай із хреста Христос через наші руки несе поміч хворим і стражденним, бо тепер має наші руки. Нехай через наші ноги Він доходить до людей, які потребують любові, бо сьогодні може лише з нами йти до ближніх. Нехай через нас Його голос доходить із правдою про повагу та потребу взаємної підтримки. Нехай через наше життя сьогодні пишеться Євангеліє присутності Бога у світі.

Будьмо відважними і через молитву страждання перемінюймо лик світу, але будьмо також відважні й у стражданні віднайдімо для себе шанс доброго вчинку.

Нехай Всесвітній день хворого і наша сьогоднішня зустріч укріплюють тих, хто бере участь в апостольстві хворих, а тих, хто ще роздумує про дорогу активної любові, нехай заохотить подати руку ближньому в потребі.

Амінь.

Джерело: Львівська архідієцезія

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 09:12 П'ятниця 0 118 Молитва за єдність християн у Харкові ​​​​18 січня у світі розпочався цьогорічний Тиждень молитов про єдність християн. Вже за традицією, християнські спільноти Харкова з 20 по 25 січня щодня збираються на спільні молебні по черзі у своїх храмах. Темою цього тижня вибрані слова: «Будьмо милосердними» (Діян 28,2). А для роздумів обрано фрагмент з Діянь святих Апостолів 27,18 – 28,10.