Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Ватикані анонсовано передсинодальну зустріч молоді
18:51 Субота 0 431
17-02-2018, 18:51

У Ватикані анонсовано передсинодальну зустріч молоді

Папа Франциск 19 березня 2018 року, у п’яту річницю врочистого початку свого понтифікального служіння, відкриє передсинодальну зустріч, у якій візьмуть участь 300 юнаків і дівчат із усього світу, аби протягом кількох днів обговорити теми жовтневої Звичайної асамблеї Синоду єпископів. Зустріч завершиться Месою з Папою Франциском у Вербну Неділю, 25 березня, коли відзначатимуть також День молоді.
Радіо Ватикану повідомляє, що зустріч анонсували під час брифінгу у Ватиканському прес-центрі у п’ятницю, 16 лютого 2018 року. У ньому взяли участь кардинал Лоренцо Балдіссері, генеральний секретар Синоду єпископів, його заступник єпископ Фабіо Фабене та дівчина з Бурунді й італійський юнак, які співпрацюють із секретаріатом Синоду і представили акцію, організовану в соціальних мережах.

Кардинал Балдіссері розповів про основні завдання зустрічі. Це подія, у якій молодь буде головною дійовою особою, щоб наступний Синод був не лише «про» молодь, а й Синодом молоді та «з» молоддю. Насамперед організатори прагнуть вислухати молодих людей, аби краще зрозуміти їхнє становище, проблеми й очікування. Свідками будуть юнаки й дівчата, які походять із «екзистенційних периферій» та не завжди мають змогу донести свій голос, а також нехристияни й невіруючі. За словами кардинала, це буде нагода пристосуватися до ритму молоді, пам’ятаючи про те, що етимологія слова «синод» вказує на «спільний шлях». Прямувати вперед разом з молоддю означає ще й накреслювати відповідні душпастирські програми.

У передсинодальній зустрічі також візьмуть участь представники батьків, вихователів, душпастирів, експерти з молодіжної тематики, адже важливий діалог між молоддю й дорослими. «Ми ставитимемо запитання про те, як допомогти молоді шукати та знаходити сенс життя у світлі покликання». Зустріч завершиться опрацюванням документу, який буде вручено Папі, а його напрацювання увійдуть до робочих документів Синоду. Адже йдеться не про відокремлену подію, а про етап на шляху підготовки до жовтневого Синоду.

Кардинал Балдіссері поділився деякими даними щодо відповідей на опитувальник, який був доступний у мережі протягом шести місяців. Анкету заповнила 221 тисяча юнаків і дівчат, з яких 100 тисяч відповіли на всі запитання: 58 тисяч дівчат і 42 тисячі хлопців. Серед тих, хто відповів на всі запитання, половина віком від 16 до 19 років. З-поміж опитаних 74 % називають себе католиками, які вважають віру важливою для свого життя, а майже 9 % католиків її такою не вважають. Не католики, які вважать релігію важливою, становлять 6 %, а ті, які не вважають – 11 %.

Єпископ Фабіо Фабене представив програму зустрічі. Вона розпочнеться з діалогу з Папою Франциском, який відповість на запитання молоді з 5 континентів. Ініціатива наслідуватиме ритм праці синодів, зокрема дебати в мовних групах і пленарні асамблеї. Протягом тижня передбачені молитовні заходи й зустрічі з місцевою молоддю.

Говорячи про учасників, єпископ зазначив, що кожна Конференція єпископів і Синоди Східних Католицьких Церков призначили своїх представників. До них приєднаються представники семінарій і формаційних чернечих спільнот, рухів і товариств, студенти католицьких університетів. Крім того, буде молодь зі світу культури, театру, музики, з академічного середовища, дотична до соціального служіння й волонтерства, політики, війська та спорту, молодь, приналежна до інших конфесій і віровизнань; запрошено також молодих людей, які називають себе невіруючими, і представників неконфесійних молодіжних товариств.

З нагоди передсинодальної зустрічі підготовано посібник різними мовами, який розпочинається текстом Листа Папи до молоді від 13 січня 2017 року. У посібнику вміщено базовий документ – своєрідні напрямні для дискусії, опрацьовані на основі синодального Підготовчого документу, загалом 15 запитань щодо молодіжного життя, які мають на меті полегшити працю в групах.

У посібнику вміщено лист-запрошення, написаний представниками молоді, які заохочують ровесників брати участь у передсинодальній зустрічі через соціальні мережі. Для цього достатньо завітати на сайт Синоду www.synod2018.va, де є посилання на групи в Фейсбуку шістьома мовами, й узяти участь в обговоренні запропонованих тем, кожна з яких супроводжується відповідним хештегом.

За темою:
Кардинал Паролін: 2018 рік Папи Франциска – під знаком молоді і сім’ї
Відбулася зустріч Ради Секретаріату Синоду. Продовжено дію анкети для молоді
Кардинал Балдіссері: Папа і Отці Синоду хочуть співпрацювати з молоддю

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 125 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.