Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Бальдіссері: Молодь хоче, щоб її почули
18:34 Неділя 0 262
25-02-2018, 18:34

Кардинал Бальдіссері: Молодь хоче, щоб її почули

«Ми бажаємо, щоби молодь вислухали і щоб саме вона висловилася першою. Тому дуже важливо, аби вона сама стала немовби “синодальними отцями”», – про це в інтерв’ю для «Новин Ватикану» сказав кардинал Лоренцо Бальдіссері, генеральний секретар Синоду єпископів, розповідаючи про передсинодальну зустріч молоді, яку анонсували у Ватикані 16 лютого 2018 року й у якій візьмуть участь юнаки й дівчата з усього світу. У жовтні вони протягом кількох днів обговорюватимуть теми присвяченої молоді Звичайної асамблеї Синоду єпископів.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Цей захід завершиться Месою з Папою Франциском Вербної неділі, 25 березня, коли відзначатимуть місцевий День молоді. Кардинал Бальдіссері зазначив, що результатом передсинодальної зустрічі має стати документ, який молодь вручить Понтифікові. У зустрічі братимуть участь молоді представники Конференцій єпископів і Східних Католицьких Церков, а також члени католицьких рухів, семінаристи й молоді богопосвячені особи. Запрошено долучитися також представників інших Церков і атеїстів.

На думку кардинала, найбільше побажання молоді стосовно Церкви це «бути вислуханими», «мати місце в Церкві» і «брати активну участь у її житті». «На жаль, сьогодні в інституціях є заскорузлість і нестача робітників у сфері душпастирства молоді: меншає як самої молоді, так і священиків, – зазначив генеральний секретар Синоду єпископів, – і через брак персоналу, посібників і підтримки ораторії втратили ефективність. Усе це призвело до того, що молода людина почувається відкинутою, хоча водночас відчуває велику спрагу сенсу життя».

Під час передсинодальної зустрічі значну увагу надаватимуть молоді на периферіях. За словами кардинала Бальдіссері, ці молоді люди з географічних та екзистенційних периферій часто не мають із ким поговорити, до кого звернутися. Тому вони стають жертвами кримінальних організацій. «Папа часто говорив про торгівлю людьми, – зазначив кардинал, – як про приклад периферій, не тільки географічних. Церква повинна дбати про ці периферії: перебувати не лише в центрі, а й виходити назовні».

За темою:
У Ватикані анонсовано передсинодальну зустріч молоді
Кардинал Паролін: 2018 рік Папи Франциска – під знаком молоді і сім’ї
Кардинал Бальдіссері: Папа і Отці Синоду хочуть співпрацювати з молоддю

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 125 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.