Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Неділя з Папою: роздуми про Переображення й молитва про Сирію
18:21 Неділя 0 303
25-02-2018, 18:21

Неділя з Папою: роздуми про Переображення й молитва про Сирію

Господнє Переображення допомагає нам зрозуміти, що Христові Страсті – це не лише таємниця страждання, а й, насамперед, дар безмежної любові. Про це роздумував Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 25 лютого 2018 року, коментуючи уривок із Євангелія від Марка.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Переображення Ісуса, за словами Папи, варто розглядати в контексті раніших подій: тоді Христос об’явив учням, що в Єрусалимі муситиме страждати, що буде вбитий і по трьох днях воскресне. Це стало моментом кризи для учнів, бо вони чекали на могутнього Месію. «Ісус же показав себе покірним, лагідним слугою Бога та людей, який муситиме принести в дар Своє життя, пройшовши шляхом переслідування, страждання та смерті». 

Хіба можна йти за Месією, життєвий шлях якого має закінчитися так? Відповідає на це запитання Переображення – «попереднє пасхальне об’явлення». Ісус узяв Петра, Якова і Йоана на високу гору, де показав їм Свою славу – «славу Божого Сина». Це допомогло учням позитивно сприйняти Ісусові Страсті, бо вони побачили Його таким, яким Він буде потім – прославленим. Переображення допомагає зрозуміти, що Страсті – це дар безмежної любові. «Щоб зрозуміти таїнство хреста, необхідно заздалегідь знати, що Той, Хто страждає і прославлений, – це не лише людина, а Божий Син, Який спас нас Своєю вірною до кінця любов’ю».

Після молитви «Ангел Господній» Понтифік сказав, що цими днями його думка часто лине до «любої та скривавленої Сирії», де знову посилюється війна. Цей місцяць – особливо повний насильства: постраждали тисячі цивільних мешканців, були атаковані лікарні, багато людей не мають змоги здобути їжу. «Брати і сестри, все це – нелюдяно. Неможливо перемогти зло іншим злом. А війна – це зло. Отож, поновлюю свій палкий заклик негайно припинити насильство, дозволити доступ гуманітарній допомозі й евакуювати поранених і хворих. Разом молімо Бога, щоб це відбулося без зволікань».

За темою:

Зустріч Папи Франциска із Президією Боснії та Герцеговини
Папа до митців: У світі, де так багато мурів, зводьте мости
Папська аудієнція для сім'ї ув'язненої за віру Асії Бібі та жертви «Боко Харам» Ребеки Бітрус

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Середа 0 40 Папа Франциск відвідає Марокко Директор Ватиканського прес-центру повідомив, що Папа Франциск на запрошення Його Величності Короля Мухамеда VI й місцевих єпископів 30 і 31 березня 2019 року побуває з Апостольським візитом у Марокко, де відвідає Рабат і Касабланку. Програму візиту буде оприлюднено пізніше.