Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 лютого, неділя
19:22 Субота 0 604
24-02-2018, 19:22

Літургія на кожен день, 25 лютого, неділя

(фіол) ІІ Неділя Великого Посту
Преображення на горі Фавор – це подія, що має переконати не тільки вибраних учнів, але також нас, що таємниця Страстей і Воскресіння не є якоюсь помилкою. Христос об’являється у славі зі старозавітними пророками, щоб підтвердити, що скандал хреста, який мав відбутися на Голгофі, є давнім наміром Бога Отця й Сина й Духа. Нагадує нам, що вмираючий на хресті є Богом, щоб ти був вільним і перемагав страх перед хрестом і смертю.


АНТИФОН НА ВХІД
В Твоєму І мені моє серце каже: * “Обличчя Моє шукайте!” * Твоє обличчя, Господи, * я шукаю. Не ховай обличчя Твого від мене. (Пс 27 (26), 8-9)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти наказав нам слухати Твого возлюбленого Сина, † насити глибину нашої душі  Твоїм словом, * щоб ми могли радіти спогляданням Твоєї слави очищеним духовним зором. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Бут 22, 1-2. 9а. 10-13. 15-18
Читання з Книги Буття.
Тими днями Бог випробував Авраама. Отож сказав до нього: «Аврааме!» Той же відповів: «Ось я!» Бог сказав: «Візьми сина твого, твого єдиного, якого любиш, Ісаака, і піди в землю Морія та й принеси його там у всепалення на одній з гір, що її Я тобі вкажу». Як же прийшли на місце, про яке сказав йому Бог, простягнув Авраам свою руку й узяв ножа, щоб принести в жертву сина свого. Та ангел Господній кликнув до нього з неба і сказав: «Аврааме, Аврааме!» Той відповів: «Ось я!» І сказав Бог: «Не простягай руки твоєї на хлопця, не чини йому нічого! Тепер бо знаю, що ти боїшся Бога, що ти не пощадив свого сина, свого єдиного, для Мене». Авраам підвів очі свої й дивиться: аж ось позаду нього баран, заплутаний у кущах рогами. Пішов Авраам, узяв того барана і приніс його у всепалення замість свого сина. Ангел же Господній кликнув до Авраама вдруге з неба і сказав: «Клянуся Мною самим – слово Господнє: за те, що ти вчинив це і не пощадив сина твого, твого єдиного, Я поблагословлю тебе вельми й дуже розмножу твоє потомство, як зорі на небі, і як пісок, що на березі моря. Твої нащадки займуть міста своїх ворогів. У твоєму потомстві благословляться всі народи землі, тому що ти послухав Мого голосу». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 116, 10 і 15. 16-17. 18-19
В живих країні йтиму перед Богом.

Я повірив, тому і мовив: *
«Я дуже нещасний!»
Дорогоцінна в очах Господніх *
смерть Його побожних.
О Господи, я Твій слуга, †
я Твій слуга і син Твоєї слугині. *
Ти розірвав мої кайдани,
Тобі принесу хвали жертву *
і прикличу Ім’я Господнє.
Виконаю Господу мої обіти *
перед усім Його народом:
у дворах Господнього дому, *
посеред тебе, Єрусалиме!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 31б-34
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Якщо Бог за нас, то хто проти нас? Той, хто свого Сина не пощадив, а видав Його за нас усіх, то хіба разом з Ним не подарує нам і всього? Хто буде звинувачувати Божих обранців? Бог – Той, хто оправдує! А хто судитиме? Чи Христос Ісус, який помер, ба, й воскрес, який по правиці Бога, – Він і заступається за нас?! Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Із світляної хмари батьківський голос почувся:
«Це Син Мій улюблений, Його слухайте!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 9, 2-10
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус бере Петра, Якова та Йоана і виводить тільки їх самих на високу гору. І Він преобразився перед ними. Одяг Його став блискучим і таким білосніжним, що жодний білильник на землі не зміг би так вибілити. І з’явився їм Ілля з Мойсеєм, які розмовляли з Ісусом. І озвався Петро, і сказав Ісусові: «Учителю, добре нам тут бути. Зробімо три намети: один Тобі, один Мойсеєві та один Іллі!» Однак він не знав, що говорив, – так вони були налякані. І з’явилася хмара, яка отінила їх, і пролунав голос із хмари: «Це Син Мій улюблений, Його слухайте!» І враз, озирнувшись навколо, не побачили біля себе вже нікого, крім одного Ісуса. А коли вони сходили з гори, Він наказав їм, щоб нікому не розповідали про те, що побачили, доки Син Людський не воскресне з мертвих. І вони утримали те слово у себе, допитуючись, що то значить – «з мертвих воскреснути»? Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господь вибрав Авраама і з огляду на його послух вчинив його “отцем всіх віруючих”; молімося, щоб ми завжди корились Божій волі та перемінились з синів землі на синів неба.
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він своїм життям являв світу істинне обличчя Христової Церкви.
2. Молімося за священиків, щоб вони за прикладом Авраама своїм послухом змінили обличчя цієї землі.
3. Молімося за всі народи світу, щоб вони змінилися внут- рішньо й навчилися жити і працювати разом в любові та мирі.
4. Молімося за всіх, хто блукає в темряві гріха, щоб вони пізнали, що найліпшою дорогою життя є шлях, що вказує нам Господь Бог і Його заповіді.
5. Молімося за всіх померлих вірних, щоб Господь омив їх із бруду гріхів і дарував їм вінець святості.
6. Молімося за нашу спільноту, щоб і про нас Небесний Отець міг сказати: “Це син мій любий, що його Я вподобав”.

Господи Ісусе Христе, Ти згідно з волею Отця став людиною і, перемінившись на горі Фавор, явив апостолам свою божественну славу; вислухай наші молитви і переміни нас, дітей гріха, на дітей світла та спадкоємців Небесного Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай ця жертва очистить нас від гріхі в † і нехай освятить душі й тіла Твоїх вірних, * щоб ми гідно відзначали Великодні свята. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Преображення Господнє.

С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Він, провіщаючи учням свою смерть, * на святі й горі  явив їм свою ясність, * і запевнив, у свідки взявши Законодавця і Пророка, * що через страждання Він дійде до слави воскресіння. Тому із небеcними силами * ми завжди славимо Тебе на землі , Твої й величі безустанно співаючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Це – Мій улюблений Син, що Я Його вподобав: * Його слухайте. (Мт 17, 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, причастившись преславних тайн, складаємо Тобі подяку † за те, що Ти вже тепер нам, подорожуючим по землі, * дозволяєш брати участь у вічних благах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Благослови, Господи, своїх вірних вічним благословенням † і дозволь їм так йти за Євангелієм Твого Єдинородного Сина, * щоб, маючи велике прагнення, вони могли щасливо осягнути Його славу, явлену Апостолам. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:27 Середа 0 123 Літургія на кожен день, 15 листопада, четвер (зел) Четвер ХХХІІ звичайного тижня
Христос застерігає нас від духовної сліпоти, яка не дозволяє нам бачити ту реальність, яка потенційно є присутня в нас. Царство Боже могло бути непомітним для Його учнів, бо вони ще не пережили Його відкуплення і воскресіння. Ми, однак, маючи в своєму розпорядженні плоди Його перемоги над смертю, які є в Церкві, все ще вагаємось, чи є вони нам потрібні. На цю форму сліпої дурості Христос вказує нам сьогодні.
Або: (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ВЕЛИКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Альберт походив зі Швабії. Під час навчання в Падуї він вступив до ордену Проповідників. Викладав у багатьох університетах, найбільше в Парижі та Кельні, де його слухачем був св. Тома Аквінський. У 1260 році був призначений єпископом Регенсбургу. Після двох років відмовився від керівництва дієцезією і решту життя провів у Кельні. Помер 15 листопада 1280 року. Залишив багату наукову спадщину. Завдяки широкому діапазонові знань дістав назву “вселенського Вчителя”.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 119)