Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » У Городківці на Вінничині святкували сторіччя отця Мартиніана Дажицького OFM
16:08 Вівторок 0 1 010
13-02-2018, 16:08

У Городківці на Вінничині святкували сторіччя отця Мартиніана Дажицького OFM

У храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Городківці на Вінничині 10 лютого 2018 року відбулися ювілейні урочистості з нагоди сторіччя отця Мартиніана Войцеха Дажицького OFM, який з 1957 до 2009 року працював у цій парафії, помер і був тут похований.
Про це повідомляє сайт «Костели і каплиці України».

Участь у святкуванні взяли ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський OFM, ординарій Одесько- Сімферпольської дієцезії єпископ Броніслав Бернацький, міністр провінції святого архангела Михаїла ордену Братів Менших в Україні отець Даниїл Ботвіна OFM, брати-францисканці, гості й численні парафіяни.

Отець Мартиніан Войцех Дажицький народився 14 лютого 1918 року в Ягеллі Львівського воєводства (нині Польща). Вступив до ордену Братів Менших 1 вересня 1934 року. 1943 року приїхав працювати в Житомирську область, обслуговував також Київську область та Одесу. Мав їхати служити до Харкова, але був заарештований КДБ за антирадянську агітацію. Був засуджений на вісім років позбавлення волі. Відбував покарання у Находці, на Магадані, Колимі. 2 липня 1952 року його звільнили з табору. Оселився в Мурафі, підпільно обслуговував 5 храмів у різних населених пунктах, служив Меси в домівках, сповідав хворих, навчав дітей релігії. З 1955 жив у Барі, а 1957 року переїхав до Городківки. Завдяки його праці в 1970-х роках був реставрований місцевий храм. Після падіння комуністичного режиму відновив діяльність францисканського ордену. Помер 2 липня 2009 року. 7 липня 2010 року при костелі в Городківці у приміщеннях, де він мешкав до кінця своїх днів, відкрили музей «Місце пам'яті отця Мартиніана Дажицького». Тут зберігаються особисті речі, документи, книги, ікони й фотографії отця Мартиніана.

За темою:
Облаткова зустріч францисканської молоді в Житомирі
Різдвяна зустріч братів францисканців із Провінції св. архангела Михаїла в Україні
Францисканська зустріч молоді у Зарічанах 2017

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:31 П'ятниця 0 32 Архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав курію РКЦ в Кельні Триває візит архієпископа Мечислава Мокшицького до Німеччини. 22 лютого він відвідав курію РКЦ в Кельні, де зустрівся із Рудольфом Зольцбахером, директором куріального департаменту «Weltkirche».