Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Червоний Колізей». Акція солідарності з переслідуваними християнами
09:21 Понеділок 0 419
26-02-2018, 09:21

«Червоний Колізей». Акція солідарності з переслідуваними християнами

Увечері 24 лютого 2018 р., у Римі відбулася акція на підтримку переслідуваних християн, організована італійським відділенням папської фундації «Допомога Церкві в нужді». Щоби «перемогти байдужість», організатори обрали найвідоміший символ Рима – Колізей – і освітлювали його червоним, кольором крові мучеників. Водночас червоним світлом сяяли храм святого Павла в Моссулі, нещодавно звільненому від бойовиків так званої ісламської держави, і храм святого Іллі в Алеппо в Сирії.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Вітання і близькість Папи» всім, хто цього вечора єднався у згадці про переслідуваних християн, переказав кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу, який взяв участь у події біля Колізею. У зверненні він згадав про «мовчання» й «інертність» світу перед фізичними й моральними стражданнями, яких зазнають переслідувані за віру, і не лише християни. Сьогодні, як і в перших століттях, «Церква є Церквою мучеників, і амфітеатр Флавія нам про це нагадує», – сказав кардинал Паролін, посилаючись на слова Папи.

«Цього вечора згадуємо всіх жертв ненависті», усіх тих, «кого позбавлено релігійної свободи», викриваємо поширення «ментальності, яка не залишає місця для іншого», – сказав державний секретар Святого Престолу. Він засвідчив піст і молитву Папи Франциска, яких він дотримувався 23 лютого, молячись за всі країни, де триває війна, і підтвердив ангажування Святого Престолу на користь миру на Близькому Сході. Не може існувати «Близький Схід без християн, без їхнього внеску», – наголосив кардинал.

Генеральний секретар Італійської конференції єпископів о. Нунціо Ґалантіно вказав на те, як забарвлений червоним Колізей одразу пригадує про «кров і жертву з любові». «У світі, який робить все для того, щоби применшити революційний вплив Євангелія, ми зібралися тут, аби подякувати численним свідкам. Їхнє мучеництво говорить нам, що має сенс залишатися вірними Ісусові», – сказав він.

Перед увімкненням ілюмінації виступив і президент Європейського Парламенту Антоніо Таяні, а проектор показав світлини знищеної війною Сирії. Далі сотні людей, які зібралися біля Колізею, незважаючи на холод і дощ, почули зворушливі свідчення чоловіка й молодшої доньки Асії Бібі, пакистанської жінки, ув’язненої 2009 року за звинуваченням у богохульстві, та Ребеки Бітрус, колишньої полонянки екстремістів «Боко Харам» у Нігерії. Уранці того дня вони мали приватну аудієнцію в Папи Франциска. Захід біля Колізею завершився молитвою Папи Пія ХІІ «За мовчазну Церкву», яку проказав кардинал Мауро П’яченца.

За темою:

Папська аудієнція для сім'ї ув'язненої за віру Асії Бібі та жертви «Боко Харам» Ребеки Бітрус
Звіт «Open Doors» 2018: християн переслідують дедалі більше
Доповідь «Kirche in Not»: гоніння на християн досягли безпрецедентного рівня

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:52 Середа 0 125 Еритрея: уряд закриває католицькі школи В Еритреї переслідування Церкви посилюється. Після того як комуністична влада закрила всі католицькі клініки та лікарні в цій країні, тепер настала черга навчальних закладів. До в'язниці потрапило 150 послідовників Христа.