Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Людство ще ніколи не мало такої великої влади над собою
15:16 Субота 0 278
20-01-2018, 15:16

Папа: Людство ще ніколи не мало такої великої влади над собою

«Прагну, щоб мої слова були привітанням і подякою кожному синові й кожній донці цього народу, який зумів із плином часу зберегти і збагатити мудрість своїх предків, що, без сумніву, є одним із головних його спадків», – сказав Папа Франциск на початку зустрічі з представниками влади, яка була останньою прилюдною подією другого дня його перебування в Перу.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Зустріч відбулася в «Palacio de Gobierno» (Урядовому Палаці), нинішньому урядовому осередку та президентської резиденції, що в колоніальний період був палацом віце-королів. Після візиту ввічливості до Глави Держави, Папа від’їхав до єзуїтського храму святого Петра, де мав приватну зустріч зі своїми братами.

Свою промову Святий Отець побудував навколо гасла візиту до Перу: «Об’єднані задля надії». За його словами, вже погляд на ці землі «сам у собі є приводом для надії» з огляду на природне багатство та культурну різноманітність, що «формує душу цього народу», позначену «прадідівськими цінностями: гостинністю, пошаною до іншого, вдячністю до матері землі».
Водночас Понтифік говорив про молодь, яка «своїм динамізмом та ентузіазмом» спонукає мріяти про «майбутнє надії, що зароджується із зустрічі між вершиною мудрості предків і свіжим поглядом молоді». Крім того, «надія на цій землі має обличчя святості», адже Перу породила святих, які «відкрили шляхи віри для всього американського континенту».

«Перу – це земля надії, яка запрошує та закликає до єдності весь свій народ. На цьому народові лежить відповідальність за те, щоб жити в єдності саме для того, щоб, серед іншого, захистити ці спонуки для надії», – сказав Папа, й, цитуючи енцикліку «Laudato si’», додав: «Над цією надією простягається тінь, нависає загроза. Ще ніколи людство не мало такої великої влади над собою самим, і немає жодної гарантії, що воно використає її добре, особливо, якщо брати до уваги спосіб, яким воно нею користується».

Проявом цього є те, яким чином ми «виснажуємо землю», нехтуючи ресурсами, без яких неможлива жодна форма життя. У такому контексті «об’єднані задля надії» означає «сприяння й розвиток інтегральної екології» як альтернативи «застарілій моделі розвитку, що й надалі породжує загальнолюдський, соціальний та екологічний занепад». Це вимагає також «почути, визнати й шанувати» людей та місцеві народи «як важливих співрозмовників».

«Наприклад, нелегальне видобування копалин перетворилося на загрозу життям людей; ліси та річки нищать з усім їхнім багатством. Увесь цей процес занепаду підтримують нелегальні організації, які принижують наших братів і сестер, займаючись торгівлею людьми – новою формою рабства, незаконною роботою, злочинністю та іншими речами, що серйозно ранять їхню гідність, а разом з нею – гідність цієї нації», – підкреслив Святий Отець.

Як зауважив Понтифік далі, об’єднати зусилля на захист надії означає також остерігатися «іншої форми знищення довкілля», якою є корупція, що завдає чимало шкоди народам і демократії. Тому все, що можна зробити, щоби «побороти це соціальне лихо», заслуговує «найвищої уваги та підтримки». Й ця боротьба «стосується всіх».

«Ніхто не може сказати, що ці процеси чужі для нього. Корупцію можливо усунути, і це вимагає участі всіх», – наголосив Папа, звертаючись з особливими словами заохочення до тих, хто займає відповідальні посади, і закликаючи місцеву Церкву докласти всіх зусиль, аби «Перу й надалі залишалося землею надії».

За темою:
Перший і другий дні візиту Папи в Перу
Папа: Є радощі, які Бог об’являє лише найменшим
Папа: Не існує християнської радості там, де перед ближнім зачиняють двері

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.