Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 січня, неділя
17:46 Субота 0 587
20-01-2018, 17:46

Літургія на кожен день, 21 січня, неділя

(зел) ІІІ Неділя звичайного періоду
Щоб сповнити волю Бога Отця, Христос започаткував Царство Небесне на землi. А воля Отця – пiдняти людей до участі в Божому життi. Й Господь Бог це робить, збираючи людей навколо свого Сина Ісуса Христа. Цим зiбранням на землi є Церква – «паросток i початок» Царства Божого. Христос перебуває в самому центрі й серці такого зiбрання людей. Вiн їх скликає до себе словом, знаками, якi являють Царство Боже, а також посилаючи до них своїх апостолів. Сьогодні Ісус об’єднує нас за євхаристійним столом, щоби вчинити з нас учасників свого Царства.

АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згі дно з Твоїм благоволі нням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йона 3, 1-5. 10
Читання з Книги пророка Йони.
І надійшло слово Господнє до Йони вдруге: «Встань, іди в Ніневію, у те велике місто, й проповідуй йому те, що Я скажу тобі». Устав Йона й пішов у Ніневію, за Господнім словом. Ніневія ж була надзвичайно велике місто: на три дні ходи. І Йона почав входити в місто, один день ходи. Він об’явив, кажучи: «Ще сорок днів, і Ніневія буде зруйнована». І повірили ніневітяни Богові: оголосили піст і понадягали веретища, від найбільшого до найменшого. Побачив Бог їхні вчинки, що вони відвернулись від своєї нікчемної поведінки, й роздумався щодо лиха, яке Він погрожував їм учинити, – і не вчинив його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5аб. 6-7бв. 8-9
Вкажи, о Боже, нам Твої дороги.

Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Згадай мене з Твого милосердя, *
о Господи, доброти Твоєї ради.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 7, 29-31
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Це кажу, брати, бо час короткий, – тому хай і ті, хто має дружину, будуть як ті, які їх не мають, а хто плаче, хай будуть як ті, котрі не плачуть, а ті, хто радіє, як ті, котрі не радіють, а ті, хто купує, як ті, котрі нічим не володіють, і ті, хто користується світом, як ті, котрі ним не користуються, бо минає образ цього світу. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 14-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Після того, як був виданий Йоан, Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє. Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» А коли проходив біля Галілейського моря, то побачив Симона й Андрія, Симонового брата, які закидали невід у море, оскільки були рибалками. Тож сказав їм Ісус: «Ідіть за Мною, і Я зроблю так, що ви станете рибалками людей». І негайно, покинувши сіті, вони пішли за Ним. А пройшовши дещо далі, Він побачив Якова Зеведеєвого та його брата Йоана, які були в човні та лагодили сіті, і відразу покликав їх. І покинувши свого батька Зеведея в човні з наймитами, вони пішли слідом за Ним. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос говорить людям про Царство Небесне; повні очікування, занесімо до Нього наші молитви:
1. Перші християни всіма силами намагалися викорінити розбрат між собою; молімося, щоб свята Церква два­дцять першого століття з такою ж ревністю дбала про відновлення єдності християн.
2. Святіший Отець під час своїх апостольських подорожей продовжує місійну працю Апостолів; молімося за плідну пастирську працю Папи.
3. Господь сам покликав Апостолів працювати для Царства Божого; молімося про збільшення кількості покликань до священства.
4. Багато людей ще й досі Христове вчення вважають без­глуздим; молімося, щоб сяйво Божої істини роз’яснило їхні серця.
5. Народові, що ходив у темряві, засяяло світло; молімося, щоб нашим померлим засяяло Боже світло віковічне.
6. Свята Меса є провіщенням Царства Божого; молімося за нас самих, щоб, беручи ревну участь у цій євхаристійній жертві, ми приготувалися до участі у славі Небесного Цар­ства.

Отче наш, що єси на небесах, вислухай наші смиренні молит­ви і допоможи нам, дотримуючись вірності Твоїй Церкві на землі, осягнути Небесне Царство. Через Христа, Господа на­шого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду, № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселіться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які  прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:23 Середа 0 105 Літургія на кожен день, 18 жовтня, четвер У свято Євангеліста Луки, Церква нагадує нам те, до чого ми покликані. Це слово, скероване до учнів Ісуса, яким є кожен з нас на підставі отриманого Хрещення. Ми покликані проповідувати Царство Небесне. Христос знає як це є важко, як багато небезпек таяться на кожного, хто буде євангелізувати. Ісус також знає про нетривалу користь, яку може нам дати людське забезпечення. Найбільш ефективним у поширенні Євангелія є Дух, який захищає, оберігає і потішає.
Св. ЛУКИ, ЄВАНГЕЛІСТА (черв) Свято
Св. Лука, за походженням язичник, був лікарем. Після прийняття християнства він став співпрацівником св. Павла і супроводжував його в місіонерських подорожах. Написав Євангеліє і Діяння апостолів. Його Євангеліє показує Христа як лікаря душ і тіл. Переказав нам притчу про блудного сина, про відпущення гріхів розпусниці та розкаяному розбійнику. Данте назвав св. Луку “істориком лагідності Христа”. Згідно з традицією, св. Лука загинув мученицькою смертю в Ахаї.


Літургійний зошит 18:34 Субота 0 313 Літургія на кожен день, 14 жовтня, неділя (зел) ХХVIІІ Неділя звичайного періоду
Христос часто  випробовує своїх учнів та наслідувачів. Він це чинить, щоб допомогти їм пізнати правдиві наміри їх сердець. У юнака з сьогоднішнього Євангелія дуже високі інтенції. Під впливом емоцій він просить про речі, які не знає. Він гадає, що вічне життя має свою ціну, але він не припускав навіть, що настільки високу. Якщо він відійшов пригнічений це тому, що не мав власних сил виконати слова Ісуса. Можливо він не знав, чим точно є вічне життя, але він хотів піти за Ним. Шкода, що цей юнак не чув слів Ісуса: Для людей це неможливе, але не для Бога, бо для Бога все мож­ливе.