Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 січня, неділя

Літургія на кожен день, 21 січня, неділя

(зел) ІІІ Неділя звичайного періоду
Щоб сповнити волю Бога Отця, Христос започаткував Царство Небесне на землi. А воля Отця – пiдняти людей до участі в Божому життi. Й Господь Бог це робить, збираючи людей навколо свого Сина Ісуса Христа. Цим зiбранням на землi є Церква – «паросток i початок» Царства Божого. Христос перебуває в самому центрі й серці такого зiбрання людей. Вiн їх скликає до себе словом, знаками, якi являють Царство Боже, а також посилаючи до них своїх апостолів. Сьогодні Ісус об’єднує нас за євхаристійним столом, щоби вчинити з нас учасників свого Царства.

АНТИФОН НА ВХІД
Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згі дно з Твоїм благоволі нням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Йона 3, 1-5. 10
Читання з Книги пророка Йони.
І надійшло слово Господнє до Йони вдруге: «Встань, іди в Ніневію, у те велике місто, й проповідуй йому те, що Я скажу тобі». Устав Йона й пішов у Ніневію, за Господнім словом. Ніневія ж була надзвичайно велике місто: на три дні ходи. І Йона почав входити в місто, один день ходи. Він об’явив, кажучи: «Ще сорок днів, і Ніневія буде зруйнована». І повірили ніневітяни Богові: оголосили піст і понадягали веретища, від найбільшого до найменшого. Побачив Бог їхні вчинки, що вони відвернулись від своєї нікчемної поведінки, й роздумався щодо лиха, яке Він погрожував їм учинити, – і не вчинив його. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 25, 4-5аб. 6-7бв. 8-9
Вкажи, о Боже, нам Твої дороги.

Господи, відкрий мені свої дороги – *
навчи мене ходити Твоїми стежками.
Провадь мене у своїй правді *
і навчай мене, бо Ти – Бог мого спасіння.
Господи, згадай своє милосердя *
і свою милість, бо вони одвічні.
Згадай мене з Твого милосердя, *
о Господи, доброти Твоєї ради.
Господь – благий і праведний, *
тому навчає грішників дороги.
Він веде у справедливості бідних *
і своїх шляхів навчає убогих.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 7, 29-31
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Це кажу, брати, бо час короткий, – тому хай і ті, хто має дружину, будуть як ті, які їх не мають, а хто плаче, хай будуть як ті, котрі не плачуть, а ті, хто радіє, як ті, котрі не радіють, а ті, хто купує, як ті, котрі нічим не володіють, і ті, хто користується світом, як ті, котрі ним не користуються, бо минає образ цього світу. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Наблизилося Царство Боже.
Покайтеся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 1, 14-20
† Читання святого Євангелія від Марка.
Після того, як був виданий Йоан, Ісус прийшов до Галілеї і проповідував Боже Євангеліє. Він казав: «Сповнився час, і наблизилося Царство Боже. Покайтеся і віруйте в Євангеліє!» А коли проходив біля Галілейського моря, то побачив Симона й Андрія, Симонового брата, які закидали невід у море, оскільки були рибалками. Тож сказав їм Ісус: «Ідіть за Мною, і Я зроблю так, що ви станете рибалками людей». І негайно, покинувши сіті, вони пішли за Ним. А пройшовши дещо далі, Він побачив Якова Зеведеєвого та його брата Йоана, які були в човні та лагодили сіті, і відразу покликав їх. І покинувши свого батька Зеведея в човні з наймитами, вони пішли слідом за Ним. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос говорить людям про Царство Небесне; повні очікування, занесімо до Нього наші молитви:
1. Перші християни всіма силами намагалися викорінити розбрат між собою; молімося, щоб свята Церква два­дцять першого століття з такою ж ревністю дбала про відновлення єдності християн.
2. Святіший Отець під час своїх апостольських подорожей продовжує місійну працю Апостолів; молімося за плідну пастирську працю Папи.
3. Господь сам покликав Апостолів працювати для Царства Божого; молімося про збільшення кількості покликань до священства.
4. Багато людей ще й досі Христове вчення вважають без­глуздим; молімося, щоб сяйво Божої істини роз’яснило їхні серця.
5. Народові, що ходив у темряві, засяяло світло; молімося, щоб нашим померлим засяяло Боже світло віковічне.
6. Свята Меса є провіщенням Царства Божого; молімося за нас самих, щоб, беручи ревну участь у цій євхаристійній жертві, ми приготувалися до участі у славі Небесного Цар­ства.

Отче наш, що єси на небесах, вислухай наші смиренні молит­ви і допоможи нам, дотримуючись вірності Твоїй Церкві на землі, осягнути Небесне Царство. Через Христа, Господа на­шого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду, № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселіться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які  прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 18 березня, понеділок (фіол) Понеділок ІІ тижня Великого Посту
Божий план щодо нас є дуже простим. Своїм милосердям і щедрістю ми маємо розпочати реалізовувати Царство Боже вже тут і тепер. Ми не дуже добре знаємо як це зробити, але вже отримуємо обітницю винагороди, яка чекає на кожного з нас. А Христос на додаток обіцяє реалізувати цей план у кожному з нас безкоштовно.
Колекту можна взяти з довільного спомину св. КИРИЛА ЄРУСАЛИМСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Кирило народився в Єрусалимі близько 315 року. В 348 році він став єпископом цього міста. Ревно захищав від єресей вчення про божественну природу Христа. Відомі його містагогічні катехези, що впроваджували новоохрещених у тайни Церкви. Помер у 386 році.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 14 березня, четвер (фіол) Четвер І тижня Великого Посту
Життя людини – це постійний процес пошуку. Ми шукаємо щастя, здоров’я, друзів, час. Шукаємо також віру. Варто шукати, запевнює нас сьогодні Ісус в Євангелії. Якщо ми хочемо бути щасливими тут на землі і пізніше в небі, шукаймо. Тільки лишень з обережністю, мудро. Шукаймо передусім того, що надає нашому життю сенс. Шукаймо лише того, що може вчинити нас Божою дитиною.