Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск здійснив візит до Глави Італійської Республіки
19:13 Субота 0 1 326
10-06-2017, 19:13

Папа Франциск здійснив візит до Глави Італійської Республіки

У суботу, 10 червня 2017 р., Папа Франциск здійснив офіційний візит до Глави Італійської Республіки Президента Серджіо Маттарелли.
Зустрівши Понтифіка на порозі Квіринальського Палацу – офіційної резиденції Президентів Італії, Сердждіо Маттарелла склав подяку за ці відвідини і запросив до палацу. Віддано військові почесті та прозвучали гімни Святого Престолу та Італійської Республіки.
Далі в кабінеті Президента Італії відбулася приватна розмова, обмін подарунками та представлення делегацій. Після молитви в каплиці Благовіщення, в Залі Кірасирів Високоповажний Серджіо Маттарелла і Його Святість Папа Франциск обмінялися промовами. Візит завершився зустріччю з дітьми, які походять з італійських регіонів, які постраждали від землетрусів, що відбулася у парку Квіринальського палацу.
«Молися за мене, а я молюся за тебе», – такими були останні слова, якими Глава Церкви і Глава Держави обмінялися перед тим, як Святий Отець від’їхав до Ватикану.
Довідка:
Папа Франциск є шостим Понтифіків, що здійснив такий візит до Глави Італійської Держави, п’ятим з часів проголошення республіки.
Квіринальський палац був споруджений у XVI столітті, як літня резиденція Понтифіків. Після взяття Риму та завершення процесу об’єднання Італії у 1870 році, тут розташувалася королівська резиденція. Після підписання Латеранських угод, якими створено Державу-Місто Ватикан та врегульовано взаємини між Апостольською Столицею та Королівством Італії, Папа Пій ХІІ був першим Понтифіком, який відвідав Квірінал, здійснивши 28 грудня 1939 року візит до Короля Віктора Еммануїла ІІІ, як відповідь на його візит до Ватикану.
Після утворення Італійської Республіки тут розташована офіційна резиденція Президента. Першим Папою, який здійснив візит до Президента Італії був святий Йоан ХХІІІ, який відвідав Квіринал 3 липня 1962 року, зустрічаючись з Президентом Антоніо Сеньї, який 11 січня наступного року приймав у офіційній резиденції блаженного Павла VI. Через чотири роки, 21 березня 1966 року, Папа Монтіні здійснив візит до Президента Джузеппе Сараґата.
На наступні такі відвідини довелося чекати понад 18 років. Тривалу паузу перервав святий Йоан Павло ІІ, зустрічаючись з Президентом Сандро Пертіні. Папа Войтила ще двічі побував у Квіринальському Палаці: 4 жовтня 1985 року за урядування Президента Франческо Коссіґи та 20 жовтня 1998 року, зустрічаючись з Президентом Оскаром Луїжді Скальфаро.
Папа Бенедикт XVI навідувався на Квіринальский пагорб Вічного Міста двічі. Кілька місяців після свого обрання, 24 червня 2005 року він був гостем Президента Карло Чіампі, а 4 листопада 2008 року – Джорджо Наполетано.
Перший візит Папи Франциска до Глави Італійської Республіки відбувся 14 листопада 2013 року. Через пів року після обрання, він прибув до Президента Джорджо Наполетано, аби подякувати за участь в урочистостях з нагоди початку Петрового служіння 19 березня та відповісти на його офіційний візит до Ватикану, що відбувся 8 червня.
Варто зазначити, що згадані Глави Італійської Держави також були гостями Понтифіків, понтифікати яких припадали на роки їхнього правління. Не став винятком і теперішній Президент Італії Серджіо Маттарелла, обраний 3 лютого 2015 року, який 18 квітня того ж року здійснив офіційний візит до Ватикану.
Отож, сьогоднішній візит Папи Франциска став другим офіційним візитом до Квіринальського палацу та другою офіційною зустріччю з Президентом Серджіо Маттареллою.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Ми можемо вважати себе «безбожниками», але Бог не буде «Богом без людини»
Папа Франциск поблагословить новий римський осідок «Scholas Occurrentеs»
Папа: Справжня радість – у Бозі, а не в загримованій красі марнославства
Новини з Ватикану 18:01 Середа 0 104 Незабаром Папа Йоан Павло І буде проголошений блаженним Папа Франциск дав добро на оприлюднення декрету Конгрегації у справах визнання святих про чудесне зцілення, отримане через заступництво Йоана Павла I, Папи, який залишився в серцях людей.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.