Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » Прем’єра документального фільму «Родина Бєляк. Зерно істини» в житомирському соборі святої Софії
18:54 П'ятниця 1 1 083
5-01-2018, 18:54

Прем’єра документального фільму «Родина Бєляк. Зерно істини» в житомирському соборі святої Софії

14 січня в кафедральному соборі св. Софії м. Житомира відбудеться прем’єра документальної стрічки «Родина Бєляк. Зерно істини» режисера Володимира Качура. Кіно представляє католицький телеканал EWTN (Україна) у межах проекту «Переслідувана Церква». Показ відбудеться одразу після служби, що розпочинається о 13.00.
У фільмі йдеться про випробування, що випали на католицьку родину Бєляк за часів Радянського Союзу. Софія Бєляк постає перед глядачем відкритою і щирою героїнею. Сценарна основа виписана так, щоби достеменно показати глибину її особистості та поневіряння її родини.

Софія не приховує людської слабкості й зізнається: «Я мріяла бути місіонеркою, поїхати в Африку ‒ і щоб там мене вбили за віру. Проте, коли потрапила до тюрми, моя романтика постраждати за Христа швидко розвіялась».
Пережитого чимало: нестерпні умови радянської в’язниці, де людина без вихідних працює по 12 годин на добу й не має змоги ні нормально помитись, ні почистити зуби. Там кожен відчував себе гвинтиком величезної м’ясорубки.

Софію Бєляк звинуватили за двома статтями Кримінального кодексу УРСР: за виготовлення та поширення антирадянської літератури («Повість про Фатіму») та за відволікання людей від суспільної діяльності релігійною проповідю. Вирок: п’ять років таборів та п’ять заслання. Софія відбувала покарання в ім’я Ісуса Христа. Глядачі ознайомляться з фундаментальними Божими істинами, які не лише декларує, а за якими живе персонажка ‒ проста людина з глибокою вірою.

Нині Софія працює органісткою храму св. Йоана з Дуклі в Житомирі. Людям, які на суді неправдиво свідчили проти неї, жінка пробачила. Софія пригадує минуле й ту велику духовну перемогу, коли Господь зруйнував безбожну державу й на місці диктату постала свобода віросповідання. Однак за ці блага потрібно було боротись. Боролися не всі ‒ лише обрані сміливці, і Софія Бєляк була однією з них.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Анатолій
Додав Анатолій
6 січня 2018 12:22
Щодо назви фільму. За правилами української мови прізвище Бєляк у родовому відмінку множини має правильно звучати і писатися як «Бєляків». І в даному випадку, на мою думку, краще використати окреслення «сім’я», адже родина – поняття більш широке, до неї входять не лише найближчі, а й далекі кровні родичі. 
Щодо статті, тільки деякі роздуми: персонажка - що за дивний фемінітив? Не ліпише використати «героїня», «героїня оповіді», «дійова особа». Невдала теж метафора «гвинтик м’ясорубки». В нашому випадку виходить, що «гвинтики» (жертви) були складовою частиною «м’ясорубки», тобто каральної системи.


Оголошення 18:26 Середа 0 118 Час для Бога і для сім’ї – найкраща життєва інвестиція! Реколекції для дорослих і родин «Оаза євангелізації» Хочеш відновити свої стосунки з Богом, Який тебе любить і чекає, поки впустиш Його в життя? Ти або твоя сім’я потребуєте духовної підтримки, нових натхнень, відповідей на життєві запитання? Хочеш радісно, з Богом і в колі християнських родин розпочати новий рік? Візьми участь у реколекціях сам(а) або ж із сім’єю.