Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спільний лист провідників європейських Церков з нагоди Тижня молитов за єдність
13:44 Неділя 0 303
21-01-2018, 13:44

Спільний лист провідників європейських Церков з нагоди Тижня молитов за єдність

Як відомо, з 18 по 25 січня проходить Тиждень молитов за єдність християн. Цьогоріч його темою стали старозавітні слова «Твоя правиця, Господи, прославилась у силі» (Вих 15, 6). Напередодні цьогорічного відзначення, 17 січня 2018 р., президент Ради єпископських конференцій Європи кардинал Анджело Баньяско та президент Конференції європейських Церков англіканський єпископ Крістофер Гілл оприлюднили послання, у якому закликали християн свідчити надію в секуляризованому світі та бути уважними до кожної людини.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Тема цьогорічного Тижня молитов за єдність християн, за словами авторів послання, «нагадує про те, що Господь керує світом й історією і що Він має задум надії для людства». «Сьогодні Європі потрібна надія! – читаємо в посланні. – Це приховане волання, яке можна побачити на обличчях багатьох мешканців наших країн». Як зауважили автори, економічний добробут сам по собі не здатний задовольнити людське серце і європейський спосіб життя, що обмежується винятково накопиченням багатства, як не дивно, породжує нову бідність. А той, хто відкритий до Євангелія, здатен помічати страдників, співчувати їм і дарувати надію.

«Ми, християни, – йдеться в посланні, – прагнемо свідчити всім нашу надію, вкорінену в життя з Христом. Ми впевнені в тому, що в Христі можна жити з душевним спокоєм у теперішньому часі, аби будувати краще майбутнє з поглядом, відкритим до вічності.

Далі президент Ради єпископських конференцій Європи та голова Конференції європейських Церков підкреслили, що сьогодні існує безліч загроз і нових форм рабства, які завдають глибокої шкоди гідності людської особи, створеної за образом і подобою Бога. Вони пригадали масові переміщення людей, яких конфлікти та бідність змусили залишати власні родини й домівки. «Краще майбутнє можливе лише за умови, – зазначається в посланні, – коли ми, як окремі особи та громади, будемо йти за Богом і нашими серцями та чинити справедливо».

«Християнські Церкви Європи, – пишуть автори послання, – бажають свідчити Христову любов до кожної людини, сотвореної за образом і подобою Бога. Прагнення до видимої єдності наших Церков знаходить своє вираження в милосердній любові численних християнських громад». Вони підкреслили також, що єдність зміцнює солідарність із нашими християнськими братами й сестрами, що живуть в умовах бідності, самотності й марґіналізації; солідарність із нашими братами й сестрами християнами та представниками інших релігій, переслідуваними за віру, особливо на Близькому Сході, в Африці й Азії; солідарність із нашими сусідами, що прибувають до воріт Європи; піклування про Європу, щоб вона дбала про духовні й матеріальні потреби своїх громадян.

На завершення автори послання наголосили на тому, що «невідкладність цих викликів підтверджує важливість єдності християн». «Тому, – зазначили вони, – ми закликаємо вірних бути витривалими в надії та свідченні Євангелія. Це вимагає, щоб ми підтримували одне одного через взаєморозуміння, аби зберегти єдність Духа через зв'язок миру».

Нагадаємо, що Рада єпископських конференцій Європи об'єднує католицькі єпископати континенту, а Конференція європейських Церков згуртовує представників православних, протестанських, англіканських та старо-католицьких Церков з усіх європейських держав. Обидва об’єднання мають також спільний координаційний орган, через який здійснюють спільні ініціативи в рамках екуменічного діалогу.

За темою:
Кардинал Курт Кох: Християнам потрібно «екуменічно навернутися»
«Твоя правиця, Господи, прославилась у силі» – тема цьогорічного Тижня молитов про єдність християн (18–25 січня)
Тема Тижня молитов за єдність християн 2018 – Господнє визволення

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.