Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Місія родини – творити сприятливі умови для гармонійного зростання дітей
16:18 Неділя 0 782
31-12-2017, 16:18

Папа: Місія родини – творити сприятливі умови для гармонійного зростання дітей

Нема родинних ситуацій, які перебувають поза шляхом воскресіння, адже щоразу, коли повертаємося до християнського досвіду, відкриваються немислимі можливості. Такими думками Папа Франциск поділився перед молитвою «Ангел Господній» у неділю, 31 грудня 2017 року.
Як повідомляє Радіо Ватикану, у контексті свята Святого Сімейства, яке припадає на неділю після Різдва, Святий Отець коментував євангельський уривок, який розповідає про «досвід Марії, Йосифа та Ісуса, коли вони разом зростали як сім’я у взаємній любові та довірі до Бога». Вираз цієї довіри – це жест жертвування Ісуса в храмі за приписами Закону.

«Цей жест підкреслює, що лише Бог є Володарем індивідуальної та сімейної історії, все нам дане від Нього. Кожна родина покликана визнати Його першість, оберігаючи дітей та навчаючи їх відкриватися до Бога, джерела життя», – сказав Понтифік. Саме в цьому, за його словами, й полягає «секрет внутрішньої молодості», яку засвідчили Симеон і пророчиця Анна.

Далі Папа звернув увагу на слова, сказані Симеоном про Ісуса: «Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; він буде знаком протиріччя, […] щоб відкрились думки багатьох сердець». Тобто Ісус прийшов, аби розвінчати наші фальшиві уявлення про Бога і про себе самих, «щоби “протирічити” запевненням світу, на які хочемо покладатися, щоб “воскресити” нас для справжнього людського та християнського шляху, істинного, ґрунтованого на євангельських цінностях».

«Нема таких родинних ситуацій, – сказав Святий Отець, – які могли б перегородити цю нову дорогу відродження та воскресіння. Щоразу, коли родини, поранені та позначені слабкістю, поразками й труднощами, повертаються до джерела християнського досвіду, відкриваються нові дороги та немислимі можливості».

Папа наголосив на ще одному аспекті, описаному євагелістом такими словами: «Як вони виконали все згідно з законом Господнім, повернулися в Галилею, до Назарету, свого міста. Хлоп'я ж росло й міцніло, сповнюючися мудрістю, і Божа благодать була на ньому». Для родини зростання дітей є «великою радістю». І це показує, що Ісус – це справді «один із нас», бо став дитиною та зростав у мудрості та благодаті.

«Марія та Йосиф мали радість бачити все це у своєму Синові; це місія, до якої призначена родина: творити сприятливі умови для гармонійного та повноцінного зростання дітей, аби вони могли прожити добре життя, гідне Бога й конструктивне для світу, – підсумував Святий Отець. – Саме таке побажання сьогодні складаю всім родинам, супроводжуючи його молитвою до Марії, Цариці Сім’ї».

Після молитви «Ангел Господній» Понтифік висловив духовну близькість православним коптам Єгипту, які стали жертвами нападу на храм і теракту в крамниці на околиці Каїру. «Нехай же Господь прийме душі загиблих, підтримає поранених, родичів і всю громаду й наверне серця тих, хто чинить насильство», – сказав він.

Папа привітав сім’ї – як присутні на площі, так і ті, які єдналися в молитві за допомогою засобів комунікації, – побажавши: «Нехай же Пресвята Родина благословить вас та провадить у вашій мандрівці». Вітаючи прочан, він нагадав цього дня подякувати Богові за минулий рік і за все отримане добро. За його словами, варто знайти час на роздуми про отримані Божі дари, а в разі випробувань подякувати Богові за те, що допомагає їх долати.

За темою:
Ми – це дарунки для інших. Папська катехиза за 27 грудня 2017 року
Папа – Італійській асоціації теологів: Богослов’я потрібно вивчати навколішки
Ватиканська педіатрична лікарня «Bambino Gesù»: з Рима до периферій світу

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:10 Субота 0 27 Розповідати про добро, що нас єднає: підсумок послання Папи на День комунікації «Після того, як Бог стався історією, кожна людська історія, в певному сенсі є божественною історією», – на цьому наголошує Святіший Отець у Посланні з нагоди 54-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, закликаючи розповідати про те, що є доброго в людстві, та долати спокуси деструктивних розповідей.