Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Необхідно завжди пам’ятати дату свого хрещення
16:53 Неділя 0 436
7-01-2018, 16:53

Папа: Необхідно завжди пам’ятати дату свого хрещення

«Ісус забажав прийняти хрещення, яке проповідував і вділяв Йоан Хреститель в річці Йордані. Мова йде про хрещення покаяння: ті, які приступали до нього, виявляли прагнення бути очищеними від гріхів і, з Божою допомогою, робили зусилля, щоб розпочати нове життя», – розпочав Папа Франциск недільну катехизу 7 січня 2018 року, на свято Хрещення Господнього, перед молитвою «Ангел Господній».
Радіо Ватикану повідомляє, що Понтифік звернув увагу слухачів на велику покору Ісуса, виявлену в цій події: Він стає у чергу між грішниками та сходить у Йордан, не маючи гріхів і не потребуючи очищення. Цим Спаситель іще раз вказує нам на те, що вже проявлене в Різдві – на готовність зануритись у ріку людськості, взяти на Себе наші недоліки та слабкості, розділити з нами жагу до визволення та подолання всього того, що віддаляє людину від Бога й робить чужою для ближніх. Як у Вифлеємі, так і на березі Йордану Бог засвідчує обітницю взяти на Себе долю людини, а Ісус є видимим та остаточним знаком цієї обіцянки.

Далі Папа звернувся до євангельських слів про те, як Ісус виходив із води і як відкрилось небо та Святий Дух, мов голуб, зійшов на Нього. Святий Дух, Який діяв на початку створення світу і Який провадив Мойсея й вибраний народ у пустелі, тепер зійшов на Ісуса, щоб дати Йому силу виконати місію у світі. Святий Дух – це Той, Хто діє як у Хрещенні Ісуса, так і в нашому хрещенні. Він відкриває наше серце для правди та спонукає до милосердної любові.

«Святий Дух – це дарунок, Який Отець зробив кожному в день нашого хрещення», – наголосив Папа Франциск. Саме Святий Дух передає нам ніжність Божого прощення та дозволяє почути слова: «Ти – Мій син».

Свято Хрещення Спасителя в Йордані запрошує кожного пригадати своє хрещення. Тож Святий Отець вкотре закликав слухачів згадати, коли їх охрещено, або розпитати рідних чи хрещених батьків. Цю дату потрібно берегти в пам’яті, «бо це святкова дата, дата нашого початкового освячення, день, коли Отець дав нам Святого Духа, Який спонукає прямувати вперед. Це дата великого прощення».

На завершення Папа закликав молитися до Пресвятої Богородиці, просячи в Неї для всіх християн дару дедалі кращого розуміння того, що таке насправді Таїнство Хрещення, і готовності до відповідного життя та свідчення про любов Ісуса Христа в повсякденні.

За темою:
Папа: Подумаймо про безкорисливий дар, не очікуючи на відплату
Вітання Папи Франциска для християн, які цими днями святкують Різдво
Папа: Шукаймо Ісуса, не біймося Його та не піддаваймося байдужості

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:24 Понеділок 0 137 Кардинал П’єтро Паролін серед лауреатів Відзнаки блаженного Омеляна Ковча Державний секретар Апостольської Столиці Кардинал П’єтро Паролін серед цьогорічних лауреатів Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча. Про це повідомила Католицька інформаційна агенція Польщі (KAI). Відзнаку вручить Глава УГКЦ, блаженніший верховний архієпископ Святослав Шевчук разом із членами Комітету з вшанування блаженного священномученика Омеляна Ковча 27 січня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Відзнакою нагороджують за внесок у справі міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, плекання толерантності та взаєморозуміння в суспільстві, популяризації соціально корисної та благодійної діяльності й за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.