Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Подяка архієпископу Мечиславу Мокшицькому від візитатора віце-провінції святих Кирила й Мефодія Ордену св. Вікентія де Поля
10:26 Понеділок 0 1 149
22-01-2018, 10:26

Подяка архієпископу Мечиславу Мокшицькому від візитатора віце-провінції святих Кирила й Мефодія Ордену св. Вікентія де Поля

Голові Конференції римсько-католицьких єпископів України архієпископові Мечиславу Мокшицькому

Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде завжди з нами!
16 травня 2015 року під час шостого Всеукраїнського паломництва Вікентійської Родини до Снятина біля могили блаженної сестри Марти Вєцкої о. архієпископ Мечислав Мокшицький посвятив релікварій блаженної Марти. Ця подія стала початком всеукраїнського паломництва реліквій сестри Марти Вєцкої. Реліквії, a з ними дух і Вікентійська Харизма, якою жила блаженна Марта, відвідали парафії всіх наших католицьких єпархій.

Паломництво розпочалося на Сході України, у м. Маріуполь, і повільно кожен день, мандруючи від парафії до парафії, реліквії пройшли територією всієї України. Завершилось паломництво у Снятині 28 травня 2017 року, під час головних урочистостей Ювілейного святкування 400-ї річниці Вікентійської Харизми віце-провінції св. Кирила й Мефодія. Це паломництво було духовною підготовкою до святкування нашого ювілею, який ми відзначали протягом усього 2017 року. Завершення Ювілейного року відбудеться 25 січня 2018 року.

За ці два роки було пройдено 112 000 км, відвідано 475 Католицьких парафій та громад. Парафіяни мали можливість вшанувати реліквії та одночасно ознайомитися з життям і служінням сестри Марти Вєцкої. Її особистість нам дуже близька, вона жила і працювала у Львові, а потім у Снятині, де 1904 року, проживши всього 30 років, закінчила земну мандрівку. Папа Франциск у своєму листі до Вікентійської Родини з нагоди Ювілею написав: «Я сподіваюся, що цей рік подяки Господу й більшого заглиблення в харизму може стати можливістю втамувати спрагу з джерела, освіжити себе з джерела духа вашого походження. Не забувайте, що джерело благодаті, з якого ви п’єте, вийшло з твердих у любові сердець, із «тривалих моделей милосердя (Бенедикт XVI, Deus caritas est, 40)».

Саме в цьому джерелі Божої благодаті формувалось серце бл. Марти. Черпаючи з цього джерела, вона навчилась поваги і любові до Бога та ближніх. Плодом та коронуванням її скромного і чутливого життя, була жертва, яку склала за іншу людину. Вшановуючи реліквії блаженної Марти, ми також мали можливість освіжитись живою водою з цього чистого джерела Божої любові. Здобути силу й мужність на шляху до святості. Я думаю, що для багатьох із нас це була можливість поглянути в чисте дзеркало джерельної води й побачити, якою є істина про власне життя, скільки там глибокої віри, любові, співчуття, і наскільки наше обличчя покрите брудом гріха ненависті, обманом.

Через присутність реліквій бл. Марти ми хотіли розбудити нашу чутливість до ближнього, показати, що святість є можливою, вона знаходиться у межах досяжності. Приклад сестри Марти показує нам, що маленькі кроки ведуть до високих вершин, що скромне, спокійне життя має сенс і воно приємне Богу.

2018 року ми святкуватимемо 10-річчя беатифікації бл. Марти Вєцької. Паломництво реліквій принесло багато духовних плодів для Церкви в Україні. У книзі намірів і подяк парафіяни висловили вдячність за отримані благодаті через заступництво блаженної, є там також багато свідчень людей, які пережили своє духовне відродження, навернення. Багато вірян приступили до св. сповіді.

Від імені всієї Вікентійської Родини я хотів би висловити нашу вдячність о. архієпископу Мечиславу Мокшицькому, голові Конференції єпископату України, всім отцям єпископам за підтримку та благословення цієї нашої ініціативи паломництва реліквію єпархіями Католицької Церкви в Україні. Подяку висловлюємо також всім настоятелям та вікаріям. Також хочемо висловити вдячність усім парафіянам: дякую за доброту, гостинність, приклад глибокої віри, з якою Ви приймали реліквії бл. Марти Вєцької і нас.

Як Вікентійська Родина, намагаємось зробити все можливе, щоб харизма нашого Засновника була присутньою та видимою і на цих землях.

В Україні існує десять гілок Вікентійської Родини: Конгрегація Місії, Дочки Милосердя, Маріїні Сестри Чудотворного Медальйону, Сестри св. Вінкентія східного обряду, Милосердні Сестри св. Вікентія-Сатмарки, Міжнародна Асоціація Милосердя (AIC), Конференція св. Вікентія де Поля, Деполь Україна, Асоціація Чудотворного Медальйону та Вікентійська Маріїна Молодь.

Всі ми, ціла Вікентійська Родина, приєднуємося до діла Євангелізації, яку проводить Католицька Церква в Україні. Дбаємо про парафії, які довірили нам єпископи. Була створена місійна група, яка проводить парафіяльні місії та реколекції. Спільно з сестрами та волонтерами поширюємо культ Непорочної Діви Марії Чудотворного Медальйону. Від початку заснування Асоціації Чудотворного Медальйону в Україні, в 2008 році, на території нашої країни було роздано понад півмільйона медальйонів.

Ми також намагаємося вийти на периферію суспільства, про що Папа так часто говорить. У вищезгаданому листі він пише: «Таким чином, ви покликані вийти на периферії людського існування, щоб показати не свої навички, але Духа Господа, "Отця Бідних". Він розсипає Вас по всьому світу, як зерна, які проростають в засушливих землях, як бальзам розради для поранених, як вогонь любові, щоб нагріти стільки сердець, охолоджених забутістю й затверділих неприйняттям».

Ми піклуємось про бездомних, самотніх і хворих. Відкриваємо притулки для безхатьків, годуємо їх, надаємо медичну допомогу тощо. Допомагаємо багатодітним сім`ям. Опікуємося дітьми з бідних сімей, хворими й покинутими. Ведемо реабілітаційні центри для залежних.

Намагаємось розбудити в нашому суспільстві дух любові, турботи та поваги до інших. Як підкреслював Святий Отець Папа Франциск, ми стараємось підняти шум «з бідними, для бідних та про бідних» так, щоб їхній голос був почутим у суспільстві, щоб їх було помічено.

На закінчення цього Ювілейного року хочемо висловити вдячність єпископату України за Вашу підтримку та сприяння нашим ініціативам, за всіляку допомогу та співпрацю в реалізації наших проектів, планів та намірів. Дякуємо за Вашу зацікавленість нашими справами та за доброзичливість.

Висловлюємо нашу готовність до подальшої співпраці. Нехай заступництво Непорочної Діви Марії Чудотворного Медальйону, усіх святих і блаженних Вікентійської Родини, а особливо бл. Марти Вєцкої випросить багате благословення та численні благодаті Церкві й усім людям в Україні.

о. Ян Тчоп CM,
візитатор віце-провінції святих Кирила і Мефодія Ордену св. Вікентія де Поля Римсько-Католицької Церкви
Новини з України 11:02 Четвер 0 123 У Городку молилися за єпископа Яна Ольшанського у 18-ту річницю його смерті У вівторок, 23 лютого 2021 року, в каплиці Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії у Городку була відправлена Свята Меса за померлого єпископа Яна Ольшанського у 18-у річницю від його смерті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.