Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа в М’янмі: вівторок – день офіційних зустрічей
14:33 Вівторок 0 1 203
28-11-2017, 14:33

Папа в М’янмі: вівторок – день офіційних зустрічей

М’янму (колишню Бірму), вперше з Апостольським візитом відвідує Наступник святого Петра. Понеділок 27 листопада 2017 р., – перший день перебування у цій країні, був присвячений частковому відпочинкові після перельоту та пристосуванню до місцевого часового поясу, другий день – офіційним протокольним заходам.
Місцем перебування Папи Франциска в цій країні південно-східної Азії є місто Янґон, колишній Ранґун, що був столицею Бірми (а такою до 1989 року була назва країни). Янґон налічує приблизно 5 мільйонів мешканців. Новою столицею М’янми від 2006 року є Найп’їдо, одне з трьох великих міст країни. Воно було споруджене для того, щоб бути столицею, протягом довгого часу було закрите для відвідувачів, поступово наповнюючись державними будівлями, буддистськими храмами, пам’ятниками. Місце для столиці країни обиралось з астрологічних міркувань.

Разом із столицею зростає також і присутність Католицької Церкви. Мандалайська архідієцезія простягається на понад 213 тисяч квадратних кілометрів, має майже 10 мільйонів мешканців, з яких католики налічують майже 22 тисячі.

Другий день перебування Папи у М’янмі розпочався зустріччю з провідниками релігій країни та приватною Святою Месою в архієпископській резиденції. Після обіду Понтифік здійснив годинний переліт з Янґону до Найп’їдо, де в Президентському палаці відбулась офіційна церемонія привітання, візит ввічливості до Президента, зустріч з Державним Радником.

Тхін Чжо, письменник, учений і політик є президентом М’янми з 15 березня 2016 року, першим цивільним керівником країни після понад 50-ти років військової диктатури. На виборах 2015 року партія Національна Ліга за демократію, очолювана Аун Сан Су Чжі, здобула переконливу перемогу, але законодавчі обмеження не дозволили їй зайняти президентську посаду, тому Асамблея Союзу обрала президентом Тхіна Чжо.

Аун Сан Су Чжі є Державним радником М’янми, де-факто головою уряду. Цю посаду створено 6 квітня 2016 року для того, щоб забезпечити її роль в уряді М’янми, адже вона не могла стати Президентом, оскільки, як і її покійний чоловік Майкл Аріс, вона мала британське громадянство. Аун Сан Су Чжі є визначною політичною діячкою М’янми, донькою першого лідера незалежної Бірми, вбитого 1947 року. Вона була лідеркою опозиції військовій хунті, яка приблизно 15 років тримала її під домашнім арештом. Аун Сан Су Чжі є лауреаткою Нобелівської премії миру (1991).

З президентського палацу Понтифік від’їхав до Міжнародного конгрес центру, де відбулася зустріч з представниками влади, громадянського суспільства й дипломатичного корпусу. Привітальне слово сказала Державний Радник Аун Сан Су Чжі.

Подякувавши Святому Отцеві за його візит, вона зазначила що ця зустріч підтверджує віру в силу та можливість миру й доброзичливості. Цитуючи слова гімну своєї країни: «Ніколи не ухилятися від справедливої свободи», Аун Сан Су Чжі підкреслила, що батьки-засновники їхньої нації були переконані, що справжня свобода не може вижити без справедливості.

«На нас лежить відповідальність за те, щоб продовжувати завдання побудови нації, заснованої на законах та інституціях, що гарантуватимуть всім та кожному у нашій країні справедливість, свободу та безпеку», – сказала вона, вказуючи також на те, що її країна – це «багатий гобелен різних народів, мов та релігій, сплетених на тлі величезного природного потенціалу, й уряд намагається сприяти тому, щоб краса різноманіття цього народу виходила назовні та ставала його силою, захищаючи права, сприяючи толерантності, забезпечуючи безпеку для всіх».

Найважливішим завданням теперішнього уряду Державний Радник М’янми назвала продовження мирного процесу на основі Загальнодержавної угоди про припинення вогню, ініційованої попереднім урядом.
Пригадуючи про численні виклики, що стоять перед країною, вона пригадала також ситуацію в штаті Ракхай, де відбуваються сутички між етнічною мусульманською групою рохінджа та місцевим буддистським населенням. «Оскільки ми маємо справу з давніми соціальними, економічними та політичними проблеми, що знищили довіру та взаєморозуміння, гармонію та співпрацю між різними громадами в Ракхай, ми дуже цінуємо підтримку наших людей і хороших друзів, які бажають, щоб ми досягли успіху в наших зусиллях», – зазначила вона.

Дякуючи Святому Отцеві за співчуття та підтримку, Аун Сан Су Чжі процитувала його слова з Послання з нагоди Всесвітнього дня миру 2017 року, в якому Святіший Отець говорив, що «посібником» для стратегії впровадження миру є Нагірна проповідь Христа. Папа закликав тоді політичних й релігійних лідерів, керівників міжнародних інституцій, керівників ділових кіл та засобів масової інформації застосувати шлях восьми Блаженств у виконанні їхніх обов'язків. Державний Радник М'янми зазначила, що вони «приймають до свого серця» ці слова Папи.

Пригадуючи, що дипломатичні стосунки між Святим Престолом та Республікою Союзу М’янма були встановлені щойно шість місяців тому, Аун Сан Су Чжі зазначила, що «це є не лише початком нової епохи тісних взаємостосунків, а й відродженням давніх зв’язків», про які з прихильністю пам’ятає її та інші покоління. Вона зазначила, що в дитинстві навчалася у школі при францисканському монастирі в тодішньому Ранґуні.

«Ми хочемо залишити майбутньому землю, оброблену з турботою та пошаною, здорову й гарну землю, – вела далі, Аун Сан Су Чжі, звертаючись до Папи. – Ми хочемо залишити майбутньому об'єднаних і вмиротворених людей, впевнених у своїй спроможності зростати і процвітати в мінливому світі; співчутливих і щедрих людей, готових завжди протягнути руку допомоги потребуючим; людей, сильних у навичках і цілісних у дусі».
На завершення Державний Радник М'янми подякувала Святому Отцеві за молитву за свою країну та за всі народи світу. «Перед нами довгий шлях, але ми будемо ступати впевнено, довіряючи силі миру, любові та радості», – сказала вона.

Далі Папа виголосив свою першу офіційну промову в М’янмі, а після завершення зустрічі повернувся до Янґону.

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Релігії відіграють значущу роль у зціленні ран від конфліктів
Папа в М’янмі: зустріч з релігійними провідниками країни
Папа у М’янмі: Свята Меса в каплиці архієпископської резиденції
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 134 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.