Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Мешканцям «гарячих точок» Маріупольського напрямку доставлені паливні брикети
16:28 Субота 0 253
20-01-2018, 16:28

Мешканцям «гарячих точок» Маріупольського напрямку доставлені паливні брикети

Цими днями до сіл Павлопіль, Піщевик, Черненко та Чермалик, які знаходяться впритул до лінії фронту на Маріупольському напрямку, Християнська служба порятунку доставила паливні брикети. Проект реалізовується за фінансування акції «Папа для України».
Про це повідомляє Акція "Папа для України".

«Ми мали певні труднощі з доставкою паливних брикетів у ці села. Водії не хочуть їхати в небезпечну зону, де щодня стріляють. Але зрештою ми домовилися про доставку з тими, хто знає, що ми досить швидко працюємо і все оперативно розвантажуємо», – розповів координатор штабу Християнської служби порятунку (ХСП) Андрій Чміленко.

За його словами, доставка вантажу ускладнюється тим, що на дорогах ожеледиця та снігові замети. Така допомога для людей дуже актуальна. Наприклад, попри те, що село Чермалик газифіковане, більшість селян мають печі.   

«З, орієнтовно, 500 домогосподарств 108 не підключені до газопостачання і користуються лише пічним опаленням. Крім того, багато мешканців заборгували й отримали акти на відключення газопостачання. Не платять тому, що зросли тарифи, а роботи немає. Люди переходять на опалення дровами, щоб використовувати менше газу. Усі економлять як можуть, тому ваша допомога дуже актуальна й потрібна», – сказала голова чермалицької сільської ради Олена Табія.

За її словами, у список для отримання паливних брикетів включені багатодітні сім’ї, пенсіонери та інші пільгові категорії громадян. Крім того, паливні брикети отримали мешканці передпенсійного віку, яким зараз дуже важко влаштуватись на роботу. До війни в селі мешкало 1750 осіб, станом на зараз – 1622.

Загалом на сьогодні ХСП у межах папської акції забезпечила доставку та роздачу понад 1400 тонн паливних брикетів. Необхідне джерело тепла отримали більш як 4 тисячі селян  і городян «сірої зони» з Сопиного, Бердянська, Піонерського, Виноградного, Приморського, Лебединського, Гнутового, Талаківки, Павлополя, Піщевика, Черненка й Чермалика.

За темою:
У «Карітас-Спес» Харкова надійшла нова партія теплих речей і товарів медичного призначення
«Це чорне золото… Спасибі!» Мешканці прифронтових Красногорівки та Мар’їнки отримали паливні брикети в рамках акції «Папа для України»
Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті: «Ми спромоглися дійти до 500 тисяч людей через фонд акції "Папа для України"»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий