Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до дітей осередку «Маленький принц»: Ви – світло надії для нас усіх
16:27 Понеділок 0 283
22-01-2018, 16:27

Папа до дітей осередку «Маленький принц»: Ви – світло надії для нас усіх

У п’ятницю, 19 січня 2018 р., після зустрічі з народами Амазонії та мешканцями Пуерто-Мальдонадо Папа Франциск відвідав осередок «Маленький принц», де отримують допомогу діти з неблагополучних сімей, сироти й безпритульні. Звертаючись до 35 маленьких мешканців осередку та прибулих на цю зустріч із інших таких закладів, Святий Отець сказав: «Я не міг залишити Пуерто-Мальдонадо, не привітавшись із вами».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Діти зустріли Папу виступом: хореографічною постановкою і піснею вони розповіли про євангелізаційну й соціальну працю місіонерів-домініканців. Очі дітей були звернені до Папи Франциска. Багато з них із самого народження бачили біль, а іноді й насильство: фізичне, психологічне й навіть сексуальне. Багато хто втратив своїх батьків, подібно до Дірсі – дівчини, що дала свідчення перед промовою Святого Отця. Тут, в осередку «Маленький принц», вона знайшли нову родину.

Святого Отця зустрічали надзвичайно великодушно, з численними подарунками, що надійшли з різних подібних осередків регіону. Одним із подарунків була вервиця, виготовлена з насіння. Цими осередками опікується асоціація захисту дітей і підлітків «Апронія», яку заснував швейцарський місіонер отець Ксав'є Арбекс де Морсіє 1996 року, переймаючись великою кількістю покинутих та визискуваних дітей, що швидко зростала через видобувну промисловість та вирубування лісів поблизу Пуерто-Мальдонадо

«Вибачте нас, дорослих, за ті хвилини, коли ми не приділяємо вам уваги, на яку ви заслуговуєте, ви – світло надії для нас усіх», – зазначив Папа Франциск, звертаючись до присутніх дітей, молоді й волонтерів асоціацій, які вітали його на баскетбольному полі осередку «Маленький принц». «Я знаю, що деякі з вас іноді плачуть вночі. Я знаю, що сумуєте за татом, чи мамою, яких немає поруч, і я знаю, що ви маєте багато ран, які болять», – сказав він, наголошуючи на важливості того, що тепер вони мають домівку, де їх прийняли, і де допомагають усвідомити, що Бог тримає їх за руку.

Святий Отець похвалив свідчення молодих людей, колишніх вихованців осередку «Маленький принц», що змогли побудувати майбутнє, як, наприклад, Дірсі, яка після втрати своїх батьків у автокатастрофі, виросла в осередку і сьогодні має роботу та вивчає психологію. «Для нас ви є свідченням того величезного потенціалу, який має кожна людина, найкращим прикладом для наслідування, надією на те, що завжди існує вихід», – наголосив Папа, додаючи: «Найкраще, що ви, молоді, можете зробити для молодших, це приходити і гратися з ними, проводити з ними час. Будьте для них, як сказав Маленький принц, вартовими, що освітлюють ніч».

Звертаючись до підопічних вихідців із автохтонних народів, Святий Отець просив їх не впадати у відчай перед «запамороченням удаваного прогресу» і не відмовлятися від спадщини своїх бабусь і дідусів та своїх мрій. «Користайтеся можливостями, які ви маєте для того, щоб здобувати освіту», – закликав Папа, заохочуючи до осмислення того, як поєднати своє коріння й новизну. «Не миріться з тим, щоб бути “останнім вагоном” у суспільстві, якого підчіплюють і тягнуть! Ми потребуємо вас як рушійної сили», – наголосив він.

«Повертайте світові те, чого ви навчитесь, – вів далі Понтифік, – бо світ потребує вас такими, як ви є: оригінальними, а не такими, що повторюють інших. Нам потрібні справжні, амбітні молоді люди, що належать до амазонських народів і які пропонують людям альтернативу справжнього життя». Папа підкреслив, що автохтонне населення може допомогти сучасному суспільству змінити курс, навчаючи «насамперед, стилю життя, заснованого на піклуванні, а не на руйнуванні всього, що суперечить нашій жадібності».

На завершення Папа Франциск подякував отцеві Ксав'є та численним богопосвяченим особам і місіонерам-мирянам, добродіям, які підтримують діяльність осередку, волонтерам, які допомагають молоді утверджувати свою амазонську ідентичність. «Не забувайте, – повторив наостанок Святий Отець, – що ви вартові, які освітлють нічну пітьму».

За темою:
Завершальна Меса Папи Франциска в Перу
Папа до молоді Перу: Бог ніколи не знеохочується нами!
Папа: Затворницьке життя не звужує серце, а робить його чутливішим

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.