Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Є радощі, які Бог об’являє лише найменшим
11:48 Субота 0 265
20-01-2018, 11:48

Папа: Є радощі, які Бог об’являє лише найменшим

«Зі щирої молитви та зустрічі з Христом, наповненої надією, зможемо здобути навернення, яке допоможе нам відкрити справжнє життя», – підкреслив Папа Франциск, зустрічаючись у п’ятницю, 19 січня 2018 року, із представниками громади перуанської Амазонії. Зустріч відбулася в Пуерто-Мальдонадо, центрі регіону Мадре-де-Дьйос, якому довелося зазнати різних суспільних проблем і визискування, пов’язаного з видобуванням природних ресурсів цієї багатої землі.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Саме на назву регіону, дану на честь Божої Матері, Святий Отець звернув увагу, коментуючи вітальне слово представників громади. «Ти приходиш відвідати нас на цій часто забутій, зраненій і марґіналізованій землі… але це – не нічия земля. Ця земля має імена, обличчя, вона має вас», – наголосив Папа. Він нагадав, що Марія, юна дівчина з загубленого гірського села, яке також вважали «нічиєю землею», саме там отримала «найбільше покликання – бути Божою Матір’ю».

«В особі Марії ви маєте не лише свідка, на якого треба споглядати, а й Матір, а там, де є мати, не існує того жахливого відчуття, ніби нікому не належимо», – сказав Святий Отець. Ця земля – не сирітська, а якщо «є Мати, то є й діти, є родина та спільнота». Боляче думати, що дехто прагне «погасити цю впевненість і перетворити Мадре-де-Дьйос на анонімну землю».

Папа зауважив, що за різних нагод згадує про так звану «культуру відкинення», яка не вдовольняється лише тим, аби відкидати, а й «змушує замовкнути, ігноруючи та викидаючи в сміття» все те, що не служить її інтересам. Ця культура – анонімна й безлика, позбавлена матері; вона не бажає нічого, крім споживання. І ця логіка впливає на ставлення до землі й до людей.

«Дозвольте мені зупинитися на болючій темі. Ми звикли використовувати термін “торгівля людьми”, але насправді треба говорити про рабство: рабство для праці, сексуальне рабство, рабство задля заробітку», – сказав Папа. Він нагадав, що на цій землі, яка перебуває під покровом Матері Божої, «чимало жінок зневажені та піддаються нескінченному насильству», але насильство над жінками не можна вважати «нормальним». «Не маємо права відвертати погляд і дозволяти, щоб жінки, особливо неповнолітні, були “потоптані” у своїй гідності».

У цьому контексті Святий Отець також вказав, що «ідоли захланності, грошей і влади» можуть усе зруйнувати. «Вони корумпують людину й інституції, вони знищують ліси. Ісус казав, що є демони, для вигнання яких потрібно багато молитися. Це один із таких», – сказав Папа, заохочуючи громадськість і надалі організовуватися в рухи з метою долати ці ситуації, але чинити це, як люди віри. 

«Зі щирої молитви та з зустрічі з Христом, повної надії, зможемо здобути навернення, яке допоможе нам відкрити справжнє життя. Ісус обіцяв нам істинне, справжнє та вічне життя. Спасіння не є ні загальним, ні абстрактним. Браття і сестри, наш Небесний Отець дивиться на конкретних людей, які мають власні обличчя й історії, й усі християнські спільноти покликані бути відблиском цього погляду».

За темою:
Папа в Чилі: допомога карабінерці й зустріч із родичами жертв диктатури
Ліма, столиця Перу, втретє вітає Наступника святого Петра
Папа: Не існує християнської радості там, де перед ближнім зачиняють двері

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:57 Вівторок 0 635 Апостольський Нунцій в Україні зустрівся з Папою Франциском Вранці в суботу, 6 жовтня 2018 року, Його Святість Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, титулярного архієпископа Равелло, Апостольського Нунція в Україні.