Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Останній, четвертий день Папи Франциска в Перу
15:52 Неділя 0 278
21-01-2018, 15:52

Останній, четвертий день Папи Франциска в Перу

Останній день у Перу розпочнеться відвідинами затворницького монастиря сестер назаретянок при санктуарії Господа Чудес і спільною молитвою з контемлятивними черницями Перу. Далі Папа вшанує перуанських святих у кафедральному соборі, в архієпископській резиденції зустрінеться з єпископатом, а опівдні з балкона архієпископського комплексу прокаже молитву «Ангел Господній». На вечір запланована Меса на території столичного аеродрому, після якої відбудеться офіційна церемонія прощання і Святий Отець вирушить до Рима.
Про недільний розпорядок Папи повідомляє Радіо Ватикану.

Санктуарій Господа Чудес і монастир сестер назаретянок розташовані в історичному центрі Ліми. Чудотворне зображення Господа Чудес – це настінний живопис Христового розп’яття, виконаний рабом із Анголи в ХVІІ сторіччі. Ушанування Господа Чудес, небесного покровителя Перу, поширене не тільки в самій країні, а й у всіх перуанських громадах світу.
 
Коли 1655 року руйнівний землетрус зруйнував перуанську столицю, серед уламків крихка стіна, на якій було намальоване розп’яття, залишилася недоторканою. Ба більше, настінний живопис зберігся під час наступних землетрусів. Вірні, які моляться перед цим розп’яттям, досі отримують благодаті та зцілення. Чудотворний образ, який назвали «Господом Чудес», став метою численних паломництв. 1671 року перед ним відслужили першу Месу, а коли 1687 року під час іще одного землетрусу розп’яття не було зруйноване, виготовили його копію на полотні для процесій, які до наших днів відбуваються 28 жовтня, збираючи в Лімі сотні тисяч вірних.

1746 року Ліма зазнала найбільш руйнівного землетрусу в своїй історії, який припинився під час процесії з копією чудотворного зображення Господа Чудес. На знак вдячності був споруджений храм і монастир затворницьких сестер назаретянок.

Наріжний камінь кафедрального собору святого апостола й євангеліста Йоана в Лімі був покладений 1535 року, а вже 1540 храм консекрували. Собор багато разів доводилося реставрувати й перебудовувати через руйнацію, спричинену землетрусами. Тут зберігається старовинна дерев’яна статуя Пресвятої Богородиці Євангелізації з ХVІ сторіччя: у руці фігура тримає золоту троянду, яку подарував 1988 року святий Папа Йоан Павло ІІ, вдруге відвідуючи Перу.

У кафедральному соборі Ліми Папа очолить ушанування мощей святих. Серед них – свята Роза з Ліми, перша свята з Латинської Америки, яка померла 1609 року й була канонізована 1671 Папою Климентом Х. Вона – небесна покровителька Перу, Америки й Філіппін. Святий Мартін де Поррес, домініканський брат, став першим канонізованим мулатом-американцем. Він відійшов по небесну нагороду 1639 року, а святим був проголошений 1953 року. Папа Йоан ХХІІІ назвав його «апостолом милосердя». Святий Турибій з Монґровехо (1538–1606) народився в Іспанії, служив Господу в Південній Америці протягом 26 років, був єпископом, захисником прав індіанців у Перу. Святий Франсиск Солано також походив з Іспанії, належав до францисканців і відзначився як ревний місіонер у багатьох країнах Латинської Америки.

За темою:
Папа: Марія, Мати Милосердя, вказує нам на Двері вічного життя
Папа: Ісусів Дух допомагає нам бути спільнотою, здатною на взаємну підтримку
Зустріч Папи з корінними народами Амазонії: «Культура наших народів – це знак життя»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.