Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 23 січня, вівторок
18:24 Понеділок 0 326
22-01-2018, 18:24

Літургія на кожен день, 23 січня, вівторок

(зел) Вівторок ІІІ звичайного тижня

Ми не знаємо, чого хотіли родичі Ісуса, коли разом з Його Матір’ю просять про зустріч з Ним. Можливо це була цікавість, а можливо обу- рення фактом, що Христос недостатньо опікується своєю Матір’ю.  У своїй відповіді Христос нагадує усім, якою є площина родинних і суспільних взаємостосунків. Виконання Божої волі стоїть в основі усіх міжлюдських  стосунків, а цю  волю  виконує  той, хто кохає як Христос, – і Його Мати є першою, яка це вчинила.

Тиждень молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 127)

АНТИФОН НА ВХІД

Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволі нням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 6, 12б-15. 17-19
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями Давид пішов і з радістю переніс ковчег Божий із дому Оведедома в місто Давида. І коли ті, хто переносив Господній ковчег, проходили шість кроків, то приносилося в жертву бика й годованого барана. Сам же Давид щосили танцював перед обличчям Господнім, і був при тому оперезаний льняним ефодом. Отак Давид і ввесь дім Ізраїля переносили ковчег Господній під веселі вигуки й трубні звуки. І принесли ковчег Господній і поставили його на своєму місці серед намету, що Давид нап’яв для нього, й приніс Давид усепалення перед обличчям Господнім і мирні жертви. І як скінчив Давид приносити всепалення й мирні жертви, благословив народ Іменем Господа Воїнств. Потім роздав усьому народові, всій многоті Ізраїля, чоловікам і жінкам, кожному по буханцеві хліба, по кусневі м’яса та по тістечку з родзинками, і пішов весь народ кожний до свого дому. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 7-8. 9-10
Господь Бог сильний – Він Царем є слави.

Підніміть, брами, свої верхи, – †
підніміться, вічні брами, *
нехай увійде Цар слави.
Хто ж той Цар слави? †
Це Господь – могутній і сильний, *
Господь, могутній у битві.
Підніміть, брами, свої верхи, – †
підніміться, вічні брами, *
нехай увійде Цар слави.
Хто ж той Цар слави? *
Господь Воїнств – Він є Цар слави.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 31-35
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу прийшли Ісусова мати та Його брати і, стоячи надворі, послали до Нього, кличучи Його. А довкола Нього сидів натовп. І говорять Йому: «Ось, Твоя мати, Твої брати і Твої сестри зовні шукають Тебе». А Він у відповідь їм каже: «Хто Моя мати та Мої брати?» І, поглянувши довкола себе на тих, які сиділи навкруги, каже: «Ось Моя мати та Мої брати! Адже хто виконує Божу волю, той Мені брат, і сестра, і мати». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Просімо у Господа благодатей, необхідних сьогодні святій Церкві та нам для виконання свого покликання:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб, вслуховуючись в Боже Слово, вона чинила на землі Його волю.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби Господь дарував йому міцне здоров’я і силу для вірного служіння Церкві.
3. Молімося за все людство, щоб у розв’язанні важких міжнародних проблем воно шукало дороги миру і братерського діалогу.
4. Молімося за всіх, хто занепав духом, щоб вони завжди зустрічали доброзичливих людей, які зуміли б їм допомогти словом і ділом.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дозволив їм взяти участь у радості вічної слави.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми ніколи не заплямили гідності називатися братами і сестрами Христа.

Господи Ісусе Христе, Ти наказав нам виконувати волю Твого Отця; веди свою Церкву шляхами вірності Твоєму Євангелію. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселі ться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які  прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:19 Вівторок 0 55 Літургія на кожен день, 24 жовтня, середа (зел) Середа XXIX звичайного тижня
Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб ми раптом помітили, що тим, хто нам служить, є сам Христос. Зустріч з живим Христом дає нам сили не тільки служити, але і поширювати всюди Царство.
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


Літургійний зошит 18:17 П'ятниця 0 162 Літургія на кожен день, 20 жовтня, субота (зел) Субота ХХVIІІ звичайного тижня
Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості людського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.