Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 23 січня, вівторок
18:24 Понеділок 0 123
22-01-2018, 18:24

Літургія на кожен день, 23 січня, вівторок

(зел) Вівторок ІІІ звичайного тижня

Ми не знаємо, чого хотіли родичі Ісуса, коли разом з Його Матір’ю просять про зустріч з Ним. Можливо це була цікавість, а можливо обу- рення фактом, що Христос недостатньо опікується своєю Матір’ю.  У своїй відповіді Христос нагадує усім, якою є площина родинних і суспільних взаємостосунків. Виконання Божої волі стоїть в основі усіх міжлюдських  стосунків, а цю  волю  виконує  той, хто кохає як Христос, – і Його Мати є першою, яка це вчинила.

Тиждень молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 127)

АНТИФОН НА ВХІД

Співайте Господу нову пісню, співайте Господу, уся земле! * Велич і краса перед обличчям у Нього, * сила й слава в Його святині. (Пс 96 (95), 1. 6)

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, керуй нашими діяннями згідно з Твоїм благоволі нням, † щоб ми, в ім’я Твого возлюбленого Сина, * могли збагачуватися добрими вчинками. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 6, 12б-15. 17-19
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями Давид пішов і з радістю переніс ковчег Божий із дому Оведедома в місто Давида. І коли ті, хто переносив Господній ковчег, проходили шість кроків, то приносилося в жертву бика й годованого барана. Сам же Давид щосили танцював перед обличчям Господнім, і був при тому оперезаний льняним ефодом. Отак Давид і ввесь дім Ізраїля переносили ковчег Господній під веселі вигуки й трубні звуки. І принесли ковчег Господній і поставили його на своєму місці серед намету, що Давид нап’яв для нього, й приніс Давид усепалення перед обличчям Господнім і мирні жертви. І як скінчив Давид приносити всепалення й мирні жертви, благословив народ Іменем Господа Воїнств. Потім роздав усьому народові, всій многоті Ізраїля, чоловікам і жінкам, кожному по буханцеві хліба, по кусневі м’яса та по тістечку з родзинками, і пішов весь народ кожний до свого дому. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 24, 7-8. 9-10
Господь Бог сильний – Він Царем є слави.

Підніміть, брами, свої верхи, – †
підніміться, вічні брами, *
нехай увійде Цар слави.
Хто ж той Цар слави? †
Це Господь – могутній і сильний, *
Господь, могутній у битві.
Підніміть, брами, свої верхи, – †
підніміться, вічні брами, *
нехай увійде Цар слави.
Хто ж той Цар слави? *
Господь Воїнств – Він є Цар слави.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 31-35
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу прийшли Ісусова мати та Його брати і, стоячи надворі, послали до Нього, кличучи Його. А довкола Нього сидів натовп. І говорять Йому: «Ось, Твоя мати, Твої брати і Твої сестри зовні шукають Тебе». А Він у відповідь їм каже: «Хто Моя мати та Мої брати?» І, поглянувши довкола себе на тих, які сиділи навкруги, каже: «Ось Моя мати та Мої брати! Адже хто виконує Божу волю, той Мені брат, і сестра, і мати». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Просімо у Господа благодатей, необхідних сьогодні святій Церкві та нам для виконання свого покликання:
1. Молімося за святу Господню Церкву, щоб, вслуховуючись в Боже Слово, вона чинила на землі Його волю.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби Господь дарував йому міцне здоров’я і силу для вірного служіння Церкві.
3. Молімося за все людство, щоб у розв’язанні важких міжнародних проблем воно шукало дороги миру і братерського діалогу.
4. Молімося за всіх, хто занепав духом, щоб вони завжди зустрічали доброзичливих людей, які зуміли б їм допомогти словом і ділом.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дозволив їм взяти участь у радості вічної слави.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми ніколи не заплямили гідності називатися братами і сестрами Христа.

Господи Ісусе Христе, Ти наказав нам виконувати волю Твого Отця; веди свою Церкву шляхами вірності Твоєму Євангелію. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, милостиво прийми наші дари, * щоб вони стали спасенними для нас. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Гляньте на Господа й розвеселі ться, * обличчя ваше нехай не соромиться. (Пор. Пс 34 (33), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дозволь нам, які  прийняли Твою животворну благодать, * постійно радіти Твоїм даром. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:42 Середа 0 115 Літургія на кожен день, 22 лютого, четвер ПРЕСТОЛУ СВ. АПОСТОЛА ПЕТРА (біл) Свято
Видима будівля Католицької Церкви збудована на скелі, якою є апостол Петро і його наступники. Звернімо увагу, що вибір Петра був результатом не так його власної заслуги чи особистих якостей, як Божої ласки, Божого вибору (“не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний”). Тому й для нас сьогодні єдність з Апостольським Престолом не має залежати від нашого особистого ставлення до особи папи римського, хоч його особисті якості, зрозуміло, мають неабияке значення для християнського світу. Єдність з ним і молитовна підтримка у його нелегкому служінні є виконанням Божої волі, є єдністю з Тим, кого він представляє.