Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Різдвяна вистава «Небесна канцелярія» в бердичівському санктуарії
12:48 Четвер 0 608
4-01-2018, 12:48

Різдвяна вистава «Небесна канцелярія» в бердичівському санктуарії

У переддень нового 2018 року в залі святої Терези Всеукраїнського санктуарію Матері Божої святого Скапулярію в Бердичеві відбулася різдвяна вистава «Небесна канцелярія», перед початком якої присутніх привітав настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії отець Рафаїл Мишковський OCD.
Цю постановку підготували учасники театральної студії «Notes de vita», яка діє при парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Керівники студії ‒ сестра Ніна Тартачник CST та Віталій Войцехівський.

«Наша студія створена три роки тому. Назва "Notes de vita" означає "Записки про життя". Вона була вибрана не дарма, адже у студії тісно переплітаються заняття з акторського мистецтва та просте людське життя. Головна риса нашої студії: нікого ніколи не змушують щось робити. Але діє правило: якщо ти вже прийшов/пришла, займайся і працюй разом із усіма. Зараз у студії є приблизно 60 осіб віком від 8 до 59 років», ‒ розповів Віталій Войцехівський.

Різдвяні вистави вже традиційно відбуваються в бердичівському санктуарії в різдвяний період. Як розповіли автори п'єси, вони довго думали: що ж зробити цього Різдва? Як не відійти від канонів Церкви й показати все ж таки різдвяну казку з вертепом, Йосипом і Марією?

«Ми вирішили переказати різдвяну історію з погляду Божої канцелярії. У ній присутні й головний канцеляр, і янголи-посильні ‒ один із них гіперактивний і наївний, а другий спокійний і врівноважений. Також, звісно, є янгол-прораб і янголи, що виконують усі доручення. Вони, як звичайні люди, мають свої вади: ледачі, важкі на підйом. У виставі показуємо всі події з гумором, але не забуваємо, що потрібно донести до глядача певну мораль, тому є деякі філософські вставки», ‒ розповів Віталій Войцехівський.

Вистава учасникам театральної студії «Notes de vita» вдалася.  Їхня натхненна та запальна праця наприкінці п'єси була винагороджена бурхливими оплесками численних вдячних глядачів.

Максим Железницький

За темою:
Пастирка у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Бердичеві
Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та молитва за мир в Україні в бердичівському санктуарії
Зустріч Лицарів Колумба: «сильна правиця Церкви» перед Бердичівською мадонною

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий