Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Освячення нової каплиці в селі Мартинівка на Житомирщині
13:01 Понеділок 0 1 071
1-01-2018, 13:01

Освячення нової каплиці в селі Мартинівка на Житомирщині

Село Мартинівка розташоване в Пулинському районі Житомирської області. Багато років місцеві католики збиралися в невеличному будинку, щоб спільно молитись і слухати Слово Боже. І хоч спільнота вірних тут маленька, 30 грудня вона дочекалась освячення нової каплиці.
Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

У новозбудованій каплиці зібралися парафіяни й гості. Сюди прибули священики з довколишніх парафій, щоб разом відсвяткувати першу Євхаристію. Очолив урочисту Святу Месу єпископ Віталій Кривицький, який освятив каплицю.

Під час проповіді єпископ звернувся до зібраних людей з запитанням: «Чому ми приходимо до храму? Запитаймо себе – навіщо? Не для того, щоб раз на рік освятити пасхальні страви, не для того, щоб раз на рік підійти по благословення. Ізраїльський народ жив у великому голоді – вони перестали читати Божий Закон, не виконували заповідей, жили, як усі народи. І не клеїлось у них. Знайшовши свиток Писання, вони самі створили літургію, певний порядок. Побудували поміст, щоб краще було чутно Слово Господнє. Щоб, почувши те Слово, укріпитися ним і змінити своє життя. Вівтар, навколо якого буде збиратися спільнота вірних з Мартинівки – це той самий вівтар, навколо якого збираються вірні усієї Церкви. Апостол Павло в листі запитує вірних, чи вони не поєднують Столу Євхаристійного з якимось іншими столами, які не приносять добра та не будують єдності. Каплиця буде місцем для тих, хто збиратиметься на ламання Хліба, на зустріч із Живим Богом. Спільнота вірних у цій каплиці невелика, але спільнота апостолів також не була велика. З малого починається щось велике. Великі добрі діла та навернення можуть початися з невеличкої групи вірних і відданих».

Укріпившись Словом Божим та переживши Євхаристійну Жертву, віряни звернулися до свого пастиря зі словами щирої подяки за присутність, за освячення каплиці й за пам'ять про їхню невеличку спільноту. Молімося, щоб нова каплиця та жива віра парафіян стали зерном, із якого виросте не одне покоління вірних і ревних католиків.

За темою:
Урочистість Різдва Господнього в кафедральному храмі святої Софії
Різдвяна зустріч у ворзельській Вищій духовній семінарії
«Просимо тебе, найдостойніший Отче, щоб ти зодягнув нас у духовний одяг»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий