Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа в Колумбії: Мирне співжиття керується не законом сили, а силою закону
09:49 П'ятниця 0 601
8-09-2017, 09:49

Папа в Колумбії: Мирне співжиття керується не законом сили, а силою закону

«Я приїхав сюди, аби сказати, що ви не самотні, що чимало людей прагне підтримати вас у цьому вирішальному кроці до миру та примирення», – так Папа Франциск підсумував свою першу офіційну промову, виголошену на колумбійській землі. Вранці в четвер, 7 вересня 2017 року, від прибув до президентського палацу, де зустрівся з представниками влади, дипломатичного корпусу й громадянського суспільства та відвідав із візитом ввічливості Главу Держави.


Після прибуття Понтифіка відбулися протокольні заходи: віддано військові почесті, шану прапорам, прозвучали державні гімни Колумбії та Святого Престолу. Далі Президент провів гостя до місця зустрічі з представниками влади й виголосив привітальну промову.

Промовляючи до присутніх, Святий Отець зазначив, що, йдучи слідами своїх попередників – блаженного Павла VI та святого Йоана Павла ІІ, так само прагне «розділити з братами й сестрами колумбійцями дар віри, міцно вкоріненої на цих землях, і надію, яка пульсує в усіх серцях». Адже «лише з вірою та надією» можна подолати численні труднощі та «збудувати країну, яка буде Батьківщиною й домом для всіх колумбійців».

Папа зазначив, що Колумбія – це держава, яка має багато благословінь. Її «чудова природа не лише вражає красою, а й заохочує з пошаною дбати про біорізноманіття». Культура країни не менш коштовна, а «головне» те, що Колумбія багата своїм народом, людьми, які відзначаються «добрим і гостинним духом», «наполегливістю й мужністю в доланні перешкод».

«Ця зустріч дає мені можливість висловити високу оцінку зусиллям, докладеним останніми десятиріччями для того, аби припинити насильство та знайти шляхи примирення. Протягом останнього року відбувся, без сумніву, особливий поступ; кроки вперед сприяють зростанню надії та переконанню, що шукання миру – це завжди відкрита праця, завдання, яке не знає перерв і вимагає заанґажування від усіх. Праця, яка вимагає не применшувати зусиль, спрямованих на будування національної єдності, та, не зважаючи на перешкоди, розбіжності чи різні погляди на те, як досягти мирного співжиття, й далі боротися за сприяння культурі зустрічі – культурі, яка вимагає поставити в центрі кожної політичної, соціальної та економічної дії людську особу, її найвищу гідність і пошану до спільного добра», – сказав Папа, побажавши, щоб таке налаштування допомагало відкидати «спокусу помсти й шукання часткових і короткотривалих інтересів».

У цьому контексті Святий Отець звернув увагу на девіз країни: «Свобода і порядок». Ці два слова, на його думку, вказують на те, що громадяни мають бути пошановані у своїй свободі й захищені стабільним порядком. Мирне співжиття «керується не законом сили, а силою закону». Це означає, що потрібні «справедливі закони, спроможні гарантувати гармонію й допомогти подолати конфлікти». Такі закони зроджуються «не з прагматичної вимоги впорядкувати суспільство», а з «бажання подолати структурні причини бідності, які породжують відкидання й насильство», бо саме несправедливість є «коренем суспільних лих».

«У цій перспективі, – сказав Папа, звертаючись до представників колумбійської влади та суспільства, – заохочую вас звернути свій погляд на всіх тих, хто сьогодні відкинутий суспільством, на тих, хто нічого не значить для більшості, кого тримають позаду чи десь у затінку. Усі необхідні для того, щоб творити й формувати суспільство. Його будують не тільки окремі "чистокровні" особи, а всі разом. І в цьому – краса і велич країни: у тому факті, що всіх приймають, що всі – важливі. У різноманітності – багатство».

Далі Понтифік наголосив, що Церква, «вірна своїй місії», анґажується у справу миру й піклування про справедливість і спільне добро. Вона усвідомлює, що «євангельські принципи становлять значущий вимір колумбійського суспільства, а тому можуть дуже докластися до зростання країни». Зокрема, «священна пошана до життя, особливо, до найслабшого та незахищеного», є «наріжним каменем» суспільства, вільного від насильства. Крім того, не можливо не наголосити на «суспільній важливості сім'ї», задуманої Богом як «плід любові подружньої пари», як «місце, де вчимося співжити серед відмінностей та належати до спільноти».

«І, будь ласка, прошу вас прислухатися до бідних, до стражденних. Дивіться їм у вічі й дозвольте, аби їхні обличчя, зорані болем, і благальні руки в будь-який час промовляли до вас. Від них можна навчитися справжніх уроків життя, людяності й гідності. Бо ті, хто стогне в кайданах, розуміють слова Того, Який умер на хресті, як проголошує ваш державний гімн», – сказав Папа. Він підсумував: «Чимало часу проминуло серед ненависті й помсти… Самотність від постійного протистояння триває вже десятиріччями, а відчувається столітньою; ми не хочемо, щоб яка завгодно форма насильства утискала чи знищила ще одне життя. І я бажав приїхати аж сюди, щоб сказати вам, що ви не самі, що нас багато – тих, хто прагне супроводжувати ці ваші кроки; ця подорож бажає стати для вас спонукою, вкладом, який принаймні трішки вирівняє стежку до примирення й миру».

З президентського палацу Святий Отець вирушить до розташованого неподалік кафедрального собору, де помолиться перед образом Пресвятої Богородиці з Чікінкіра. Далі він перейде до архієпископського палацу, з балкона якого промовить до вірних і благословить їх. У палаці відбудеться й зустріч із колумбійським єпископатом. У програмі першого дня також запланована зустріч у нунціатурі з очільниками Ради єпископатів Латинської Америки та Свята Меса в парку імені Сімона Болівара.

Джерело: Радіо Ватикану

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:44 П'ятниця 0 429 У Венесуелі знайшли тіло зниклого священика «Із сумом і болем я повинен повідомити вам, що тіло зниклого 16 січня отця Хосе Мауеля Рондона Моліна знайшли». Це повідомлення опублікував єпископ дієцезії Сан-Крістобаль, розташованій на північному заході Венесуели, біля кордону з Колумбією, де служив убитий священик.