Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Другий день Папи в Чилі: місця, історія, події
16:56 Вівторок 0 1 122
16-01-2018, 16:56

Другий день Папи в Чилі: місця, історія, події

Другий день перебування Папи Франциска в Чилі був присвячений столиці країни, Сантьяґо-де-Чилі, де він зустрівся з Президентом, відслужив Месу, мав зустріч із ув'язненими жінками, духіництвом, єпископатом та отцями-єзуїтами.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Понад семимільйонне Сантьяґо-де-Чилі недарма вважають одним із найкрасивіших міст у світі. Воно розташоване в однойменній долині на висоті 520 м над рівнем моря, оточене гірськими хребтами приблизно за 100 кілометрів від узбережжя Тихого океану. Через місто протікає ріка Мапочо.

Близько двох десятиліть економічного розвитку перетворили столицю Чилі на одне з провідних міст Латинської Америки з вражаючою багатоповерховою архітектурою. Хмарочоси зі скла й бетону сусідять із численними храмами ХVІІІ ст., а мешканці носять як сучасні ділові костюми, так і традиційний народний одяг. Рівень життя місцевого населення один із найвищих на континенті.

Історія Сантьяґо-де-Чилі бере початок 1541 р., коли конкістадор Педро де Вальдівія заснував його біля підніжжя гори Санта Лусія,  назвавши місто на честь святого апостола Якова (іспанською мовою Сантьяґо). Середньовічне планування міста було виконане відповідно до іспанських традицій того часу і збереглося донині.

Першу промову в Чилі Папа Франциск виголосив під час зустрічі з представниками влади, уряду та дипломатичного корпусу, що відбулась у Президентському палаці й була поєднана з візитом ввічливості до глави держави.

Палац «Ла Монеда» (у перекладі з іспанської означає «монета») був споруджений у колоніальну епоху та призначався для карбування монет. З 1845 р. палац став офіційною президентською резиденцією і місцем перебування уряду. Тут розташовані також міністерство внутрішніх справ і секретаріати президента й уряду. З 2003 р. він відкритий для відвідування. Перед палацом кожен непарний день відбувається дуже барвиста й урочиста зміна варти під музику та бій барабанів.  

Президент Чилі є главою держави та уряду. Чинним Президентом є пані Вероніка Мішель Бачелет Херія (Verónica Michelle Bachelet Jeria). Вона – перша в історії Чилі жінка, що стала главою держави, дипломований медик-хірург, педіатр  та епідеміолог, мати трьох дітей. Була обрана Президентом Чилі 2006 року та переобрана на другий термін 2014-ого.

Після цієї зустрічі в парку імені  Бернардо О’Гіґґінса, національного героя Чилі, що очолював боротьбу за незалежність іспанських колоній у Південній Америці, Святий Отець відслужить першу Месу на чилійській землі.

Після обіду він відвідає жіночу в’язницю, де відбувають покарання понад 1400 жінок, багато з них перебувають там разом зі своїми маленькими дітьми. Потім Папа зустрінеться з духівницом, богопосвяченими особами, семінаристами та єпископатом у катедральному соборі міста Сантьяґо.

День завершиться візитом до санктуарія святого Альберто Уртадо, священика-єзуїта, канонізованого 1994 р. Папою Іваном Павлом ІІ, засновника «Притулків Христа», осередків для безпритульних і покинутих дітей, що потім розгорнулися в широкий благодійний рух у багатьох країнах, та приватною зустріччю з чилійськими отцями-єзуїтами.

За темою:
Перші Папині вітання, обійми й несподіванки на чилійській землі
XXII Апостольська подорож Папи Франциска: огляд-анонс
Папський візит до Чилі та Перу: трохи статистики
Новини зі світу 10:01 Середа 0 193 Споруджено найбільшу у світі статую Ісуса Христа (ВІДЕО) У Бразилії, в штаті Ріу-Ґранді-ду-Сул, споруджено найбільшу у світі статую Христа. Як стало відомо в понеділок, ця статуя є більшою від дотеперішніх «рекордсменів» у Польщі, Бразилії та Португалії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.