Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Ісусів Дух допомагає нам бути спільнотою, здатною на взаємну підтримку
09:38 Неділя 0 281
21-01-2018, 09:38

Папа: Ісусів Дух допомагає нам бути спільнотою, здатною на взаємну підтримку

«Ці землі мають смак Євангелія. Природа, яка нас оточує, і це величезне море допомагають краще зрозуміти той досвід, який апостоли пережили з Ісусом і яким сьогодні покликані жити ми», – цими словами Папа Франциск розпочав проповідь 20 січня 2018 року в перуанському містечку Уанчако поблизу Трухільйо. Меса, яку він відслужив, зібрала 200 тисяч вірних.
За повідомленням Радіо Ватикану, звертаючись до місцевих мешканців, Святий Отець нагадав, що перші учні Ісуса, як і більшість людей із тієї околиці, заробляли рибальством: важкою щоденною працею дбали про те, щоби прогодувати свої родини й забезпечити їм краще майбутнє. «Ви, як апостоли, знаєте силу природи й досвідчили її удари. Як вони долали бурю на озері, так і ви були змушені долати атаку тропічного циклону “Niño costiero”, болючі наслідки якого ще й сьогодні відчувають численні родини, зокрема ті, яким ще не вдалося відбудувати домівки. Це одна з причин, з яких я прагнув приїхати й молитися разом із вами».

Папа додав, що Господь увійшов у нашу історію, забажавши розділити наш земний шлях і доторкнутись до наших ран. Він не далекий від того, що ми відчуваємо чи терпимо: навпаки, у розпал болю Він простягає нам Свою руку.

Далі Святий Отець запропонував замислитися про уривок із Євангелія від Матея, де йдеться про розумних і нерозумних дів, які вийшли назустріч молодому (див. Мт 25, 1-13). Почувши, що молодий надходить, деякі з них зауважили, що в їхніх лампадах недостатньо олії, щоб освітити шлях; інші ж мали ще й запасні посудини з олією. У відповідний момент кожна з них, так би мовити, виявила, чим наповнила своє життя. Щось подібне діється і з нами: у певних ситуаціях ми усвідомлюємо, чим наповнили своє життя. І дуже важливо наповнювати його тією олією, яка дозволяє запалити лампадки серед темних життєвих ситуацій і знайти шлях, щоби прямувати вперед.

«Я знаю, що в мить темряви, відчувши удар циклону, ви зуміли йти вперед і мали олію, аби поспішити й допомогти одні одним як справжні брати», – сказав Папа. Це була олія солідарності й великодушності, та й самі вони стали тими живими світильниками серед темряви, допомагаючи іншим побачити шлях.

У євангельському епізоді сказано, що нерозумні діви, яким забракло олії, подались у сусіднє село, аби її купити. У критичну мить вони зауважили, що їхні лампади порожні, що їм забракло головного, аби знайти дорогу справжньої радості. І так вони залишилися поза весільною гостиною. Звертаючись до поведінки нерозумних дів, Святий Отець зауважив, що в житті існують речі, які неможливо купити. «Душа спільноти вимірюється тим, як вона здатна об’єднатися, щоб долати скруту й нещастя, щоб підтримати надію. Цією поведінкою ви даєте найбільше євангельське свідчення», – мовив Папа, нагадуючи слова Ісуса: «З того усі спізнають, що Мої ви учні, коли любов взаємну будете мати» (Йн 13, 35).

Адже віра відкриває нас для конкретних учинків любові, яка вміє будувати й відбудовувати надію тоді, коли все здається втраченим. Так ми стаємо учасниками Божого діяння, яке бачимо, зокрема, тоді, коли Господь витирає сльози Своїх дітей. Він запитує кожного: «Скільки сліз ти витер сьогодні?»

Інші шторми, які завдають болю цим землям, – це організоване насильство, відсутність можливостей здобути належну освіту та працю, брак надійного помешкання для родин. Часто ми запитуємо себе про те, як можемо долати ці бурі, як можемо допомогти побороти їх своїм дітям. «Немає іншого кращого виходу, ніж той євангельський, який має ім’я Ісус Христос. Завжди наповнюйте своє життя Євангелієм. Хочу закликати вас, аби ви були спільнотою, яка дозволяє, щоб Господь помазав її олією Святого Духа. Він усе перемінює, все відновлює, все втішає. В Ісусі ми маємо силу Святого Духа, щоб не сприймати як норму того, що зле, не “натуралізувати” того, що висушує в нас духа, і, що найгірше, викрадає надію, – сказав Святий Отець. – В Ісусі ми маємо Духа, Який допомагає нам бути об’єднаними, щоб підтримувати одні одних і протистояти тому, що намагається відібрати все найкраще в наших родинах. В Ісусі Бог робить нас спільнотою вірних, здатною на взаємну підтримку, спільнотою, яка надіється, а тому змагається за те, щоб долати й перетворювати різні труднощі, спільнотою, яка любить, бо не дозволяє, щоб ми стояли, склавши руки».

За темою:
Третій день Папи в Перу: місця, історія, події
Зустріч Папи з корінними народами Амазонії: «Культура наших народів – це знак життя»
Папа: Людство ще ніколи не мало такої великої влади над собою

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.