Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 24 жовтня, вівторок
19:34 Понеділок 0 89
23-10-2017, 19:34

Літургія на кожний день. 24 жовтня, вівторок

(зел) Вівторок XXIX звичайного тижня
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа

Чекати когось упродовж дня? Це можливе. Однак яким вимогливим є чекати на когось уночі, коли час відпочивати. Потрібно себе перемагати, мотивувати, щоб прийняти очікуваного гостя з радістю, теплотою, без будь- яких звинувачень, що в такий час нікуди не ходять. Хто так чинить, той не лише вірний, а й доброчесний. Молімося, щоб ми були доброчесними людьми  не  лише  в  очевидних  ситуаціях,  але  й  в  кожній  миті  нашого  життя.

Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.

АНТИФОН НА ВХІД

До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в ті ні крил Твої х.

КОЛЕКТА

Всемогутній, ві чний Боже, вчини, щоб наша во- ля була завжди ві дданою Тобі  * та щоб ми щирим сер- цем пості йно служили Твої й величі. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:
Боже, Ти вчинив, що святий Антоній Марі я, єпископ, з дивовижною любов’ю і терпеливістю пропові дував лю- дям Євангеліє; † допоможи нам, щоб за його заступництвом ми, шукаючи того, що Твоє, * наполегливо намагалися здобувати у Христі  наших браті в. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою жи- ве і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 5, 12. 15б.  17-19. 20б-21

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Як через одну людину гріх увій­шов у світ, і через гріх смерть, так на всіх людей перейшла смерть, тому що всі згрішили. Бо якщо через гріхопадіння одно­го багато померло, то наскільки біль­ше благодаттю однієї Людини, Ісуса Христа, Божа благодать і дари щедро помножились в багатьох. Адже коли через гріхопадіння одного смерть зацарювала через того одного, то тим більше ті, хто приймає щедру благодать і дар праведності, зацарюють у житті через Одного – Ісу­са Хри­ста. Як через гріхопадіння одного на всіх людей прийшло засудження, так і через діло праведності Одного на всіх лю­дей прийшло оправдання, що дає життя. Бо як через непослух однієї люди­ни багато були поставлені грішниками, так і через послух Одного багато будуть поставлені пра­ведними. Де намножився гріх, там безмірно виявилася бла­годать. Щоб так, як гріх запанував через смерть, аби так само й бла­го­дать запанувала через праведність для вічного життя через Ісуса Хри­ста, Господа нашого.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10. 17

Приходжу Божу виконати волю.

Жертви і приношення Ти не схотів, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу».

Приходжу Божу виконати волю.

У звої книги *
написано про мене:
«Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».

Приходжу Божу виконати волю.

Я благовістив правду *
на великому зіб­ранні,
адже своїм устам не забороню. *
Господи, Тобі відомо.

Приходжу Божу виконати волю.

Хай звеселяться й відчують у Тобі радість *
всі ті, які Тебе шукають,
і ті, котрі люблять Твоє спасіння, *
нехай кажуть завжди: «Будь прославлений, Господи Боже!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Лк 21, 36

Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте, постійно мо­літь­ся,
щоби перед Сином Людським змогли ви стати.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 12, 35-38

Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хай будуть підперезані ваші стегна і хай горять ваші світиль­ники. Тож будьте подібні до людей, які очікують свого пана, коли той по­вернеться з весілля; як прийде він і по­стукає, то відразу ж відчинять йому. Блаженні ті слуги, пан яких, при­йшовши, застане їх на сторожі; запевняю вас, що підпережеться, по­садить їх і, підійшовши, буде слу­жити їм. І якщо прийде і в другу, і в тре­тю сторожу, і знайде їх так само, то блаженні вони». Слово Господнє.

МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ

Го­с­подь на­ка­зує нам очі­ку­ва­ти на Йо­го по­вто­р­не при­ше­с­тя; мо­лі­мо­ся, щоб ми зав­жди бу­ли го­то­ві на при­хід на­шо­го Спа­си­те­ля:

1. Мо­лі­мо­ся за Свя­ті­шо­го От­ця, щоб, зу­стрі­ча­ю­чись з ві­р­ни­ми під час апо­с­толь­сь­ких по­до­ро­жей, він на­бли­жав су­час­но­му сві­то­ві Хри­с­та.
2. Мо­лі­мо­ся за всіх, хто молитовно й матеріально підтримує місійну діяльність у світі, щоб Боже благословення їх не полишало.
3. Мо­лі­мо­ся за ка­те­хи­тів, які пра­цю­ють з ді­ть­ми, щоб Го­с­подь зав­жди під­три­му­вав їх та об­да­ро­ву­вав сво­ї­ми бла­го­да­тя­ми.
4. Молімося за дітей та молодь, щоб вони охоче поглиблювали свої знання про Господа Бога.
5. Мо­лі­мо­ся за по­ме­р­лих, щоб Го­с­подь по­ми­лу­вав їх і був для них все­про­ща­ю­чим От­цем.
6. Мо­лі­мо­ся за нас, зі­бра­них за­раз до­вко­ла Го­с­по­д­ньо­го ві­в­та­ря, щоб ми удо­сто­ї­лись жит­тя з Го­с­по­дом у ві­ч­но­с­ті.

Го­с­по­ди наш і Спа­си­те­лю, Ти зна­єш на­шу сла­б­кість та не­по­стій­ність, ви­слу­хай сми­рен­ні мо­ли­т­ви ді­тей Тво­їх і вчи­ни, щоб ми ко­ж­ної го­ди­ни бу­ли го­то­ві до зу­стрі­чі з То­бо­ю. Ко­т­рий жи­веш і ца­рю­єш наві­ки ві­ч­ні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дай нам ві льним серцем служити при Твої х дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тай- нами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до ві чного. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий