Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 24 жовтня, вівторок

Літургія на кожний день. 24 жовтня, вівторок

(зел) Вівторок XXIX звичайного тижня
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа

Чекати когось упродовж дня? Це можливе. Однак яким вимогливим є чекати на когось уночі, коли час відпочивати. Потрібно себе перемагати, мотивувати, щоб прийняти очікуваного гостя з радістю, теплотою, без будь- яких звинувачень, що в такий час нікуди не ходять. Хто так чинить, той не лише вірний, а й доброчесний. Молімося, щоб ми були доброчесними людьми  не  лише  в  очевидних  ситуаціях,  але  й  в  кожній  миті  нашого  життя.

Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.

АНТИФОН НА ВХІД

До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в ті ні крил Твої х.

КОЛЕКТА

Всемогутній, ві чний Боже, вчини, щоб наша во- ля була завжди ві дданою Тобі  * та щоб ми щирим сер- цем пості йно служили Твої й величі. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:
Боже, Ти вчинив, що святий Антоній Марі я, єпископ, з дивовижною любов’ю і терпеливістю пропові дував лю- дям Євангеліє; † допоможи нам, щоб за його заступництвом ми, шукаючи того, що Твоє, * наполегливо намагалися здобувати у Христі  наших браті в. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою жи- ве і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 5, 12. 15б.  17-19. 20б-21

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Як через одну людину гріх увій­шов у світ, і через гріх смерть, так на всіх людей перейшла смерть, тому що всі згрішили. Бо якщо через гріхопадіння одно­го багато померло, то наскільки біль­ше благодаттю однієї Людини, Ісуса Христа, Божа благодать і дари щедро помножились в багатьох. Адже коли через гріхопадіння одного смерть зацарювала через того одного, то тим більше ті, хто приймає щедру благодать і дар праведності, зацарюють у житті через Одного – Ісу­са Хри­ста. Як через гріхопадіння одного на всіх людей прийшло засудження, так і через діло праведності Одного на всіх лю­дей прийшло оправдання, що дає життя. Бо як через непослух однієї люди­ни багато були поставлені грішниками, так і через послух Одного багато будуть поставлені пра­ведними. Де намножився гріх, там безмірно виявилася бла­годать. Щоб так, як гріх запанував через смерть, аби так само й бла­го­дать запанувала через праведність для вічного життя через Ісуса Хри­ста, Господа нашого.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10. 17

Приходжу Божу виконати волю.

Жертви і приношення Ти не схотів, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу».

Приходжу Божу виконати волю.

У звої книги *
написано про мене:
«Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».

Приходжу Божу виконати волю.

Я благовістив правду *
на великому зіб­ранні,
адже своїм устам не забороню. *
Господи, Тобі відомо.

Приходжу Божу виконати волю.

Хай звеселяться й відчують у Тобі радість *
всі ті, які Тебе шукають,
і ті, котрі люблять Твоє спасіння, *
нехай кажуть завжди: «Будь прославлений, Господи Боже!»

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Лк 21, 36

Алілуя, алілуя, алілуя.
Пильнуйте, постійно мо­літь­ся,
щоби перед Сином Людським змогли ви стати.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 12, 35-38

Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Хай будуть підперезані ваші стегна і хай горять ваші світиль­ники. Тож будьте подібні до людей, які очікують свого пана, коли той по­вернеться з весілля; як прийде він і по­стукає, то відразу ж відчинять йому. Блаженні ті слуги, пан яких, при­йшовши, застане їх на сторожі; запевняю вас, що підпережеться, по­садить їх і, підійшовши, буде слу­жити їм. І якщо прийде і в другу, і в тре­тю сторожу, і знайде їх так само, то блаженні вони». Слово Господнє.

МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ

Го­с­подь на­ка­зує нам очі­ку­ва­ти на Йо­го по­вто­р­не при­ше­с­тя; мо­лі­мо­ся, щоб ми зав­жди бу­ли го­то­ві на при­хід на­шо­го Спа­си­те­ля:

1. Мо­лі­мо­ся за Свя­ті­шо­го От­ця, щоб, зу­стрі­ча­ю­чись з ві­р­ни­ми під час апо­с­толь­сь­ких по­до­ро­жей, він на­бли­жав су­час­но­му сві­то­ві Хри­с­та.
2. Мо­лі­мо­ся за всіх, хто молитовно й матеріально підтримує місійну діяльність у світі, щоб Боже благословення їх не полишало.
3. Мо­лі­мо­ся за ка­те­хи­тів, які пра­цю­ють з ді­ть­ми, щоб Го­с­подь зав­жди під­три­му­вав їх та об­да­ро­ву­вав сво­ї­ми бла­го­да­тя­ми.
4. Молімося за дітей та молодь, щоб вони охоче поглиблювали свої знання про Господа Бога.
5. Мо­лі­мо­ся за по­ме­р­лих, щоб Го­с­подь по­ми­лу­вав їх і був для них все­про­ща­ю­чим От­цем.
6. Мо­лі­мо­ся за нас, зі­бра­них за­раз до­вко­ла Го­с­по­д­ньо­го ві­в­та­ря, щоб ми удо­сто­ї­лись жит­тя з Го­с­по­дом у ві­ч­но­с­ті.

Го­с­по­ди наш і Спа­си­те­лю, Ти зна­єш на­шу сла­б­кість та не­по­стій­ність, ви­слу­хай сми­рен­ні мо­ли­т­ви ді­тей Тво­їх і вчи­ни, щоб ми ко­ж­ної го­ди­ни бу­ли го­то­ві до зу­стрі­чі з То­бо­ю. Ко­т­рий жи­веш і ца­рю­єш наві­ки ві­ч­ні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Просимо, Господи: дай нам ві льним серцем служити при Твої х дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тай- нами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до ві чного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 лютого, понеділок Велика віра супроводжувала людей, які зносили хворих, стражденних і неповносправних до Ісуса. Вони були переконані, що станеться чудо. Достатньо лише одного малого дотику краю Його одежі. А сьогодні віра начебто охолола. Хоча і далі люди приходять до Ісуса, але багато це чинить лише для того, щоб виконати свій обов’язок, заспокоїти сумління, підтримати звичай і традицію. Але це ж сам Ісус – живий, справжній, чудотворець. Єдина різниця лише в тому, що сьогодні Він присутній посеред свого народу під іншим видом. Ісусе, який дієш в своїй Церкві через Таїнства, додай нам віри, щоб ми не сумнівалися у Твоїй присутності.