Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 лютого, понеділок

Літургія на кожен день, 5 лютого, понеділок

Велика віра супроводжувала людей, які зносили хворих, стражденних і неповносправних до Ісуса. Вони були переконані, що станеться чудо. Достатньо лише одного малого дотику краю Його одежі. А сьогодні віра начебто охолола. Хоча і далі люди приходять до Ісуса, але багато це чинить лише для того, щоб виконати свій обов’язок, заспокоїти сумління, підтримати звичай і традицію. Але це ж сам Ісус – живий, справжній, чудотворець. Єдина різниця лише в тому, що сьогодні Він присутній посеред свого народу під іншим видом. Ісусе, який дієш в своїй Церкві через Таїнства, додай нам віри, щоб ми не сумнівалися у Твоїй присутності.

Св. АГАТИ, діви і мучениці (черв) Обов’язковий спомин

Св. Агата загинула мученицькою смертю в Катанії на Сицилії. Мужньо сповідувала віру в Христа. Культ святої швидко поширився в усій Церкві; її ім’я згадується у Римському Каноні.

АНТИФОН НА ВХІД
Ось за Агнцем, розіп’ятим за нас, вже йде відважна діва, * офіра соромливості, жертва чистоти.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай свята діва й мучениця Агата, яка постійно була угодною Тобі мужністю в мучеництві та заслугою чистоти, * випросить для нас прощення. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 8, 1-7. 9-13
Читання з Першої книги Царів.
Тими днями цар Соломон скликав до себе в Єрусалим усіх старших Ізраїля, усіх голів над колінами і князів ізраїльських родин, щоб перенести кивот Господнього союзу з Давидового міста, тобто з Сіону. Усі ізраїльські мужі зібрались до царя Соломона на свято в місяці Етанім, що був сьомий місяць. Як же прибули всі старші Ізраїля, священики взяли кивот, і понесли кивот Господній і намет зборів з усім святим посудом, що був у наметі. Священики й левіти несли їх. Цар же Соломон і вся ізраїльська громада, що зібралась коло нього перед кивотом, жертвували з ним волів і овець, – стільки, що їм не було ні числа, ні ліку. Священики внесли кивот Господнього завіту на його місце, в Дабір храму, в Святая Святих, під крила херувимів, бо херувими простягали крила над місцем кивота і покривали зверху кивот та його держаки. В ковчезі не було нічого, крім двох кам’яних таблиць, які там поклав Мойсей на Хориві, коли уклав був Господь союз із синами Ізраїля по виході їх з Єгипетської землі. Як же священики вийшли з святині, наповнила хмара храм Господній, так що священики через хмару не могли там стояти й служити службу; слава бо Господня сповнила храм Господній. Тоді Соломон промовив: «Господь сказав, що перебуватиме у хмарі. Тим я й спорудив Тобі дім на мешкання, місце, де Ти повіки будеш жити». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 132, 6-7. 9-10
Вируш, о Боже, на місце спочинку.

Ось ми це почули в Ефраті, – *
знайшли на полях Яару.
До Його осель увійдімо, *
до підніжка Його ніг поклонімось.
Твої священики в праведність одягнуться, *
а Твої святі будуть радіти.
Задля слуги Твого Давида *
не відверни обличчя від помазанця свого.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 53-56
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус і Його учні прибули до Генісаретської землі й причалили. Коли вони вийшли з човна, люди відразу, впізнавши Його, оббігли всю ту околицю і почали на ложах приносити хворих туди, де чули, що Він знаходиться. І куди б Він не входив: до сіл, міст, хуторів – скрізь на майданах клали недужих і благали Його, щоб хоч до краю Його одягу доторкнутися, а ті, хто торкався до Нього, зцілялися. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Знаючи моральне падіння сучасного суспільства, за заступництвом святої Агати, діви та мучениці, просімо Господа про порятунок:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його вказівки щодо моралі та етики були прийняті всім світом.
2. Молімося за керуючих засобами масової інформації, щоб вони дбали про моральність суспільства і шляхетні ідеали народу.
3. Молімося за молодь, щоб вона вміла панувати над спокусами тіла і завжди прагнула до досконалості.
4. Молімося за тих, хто дав обітниці чистоти, щоб вони мали достатньо сил для виконання своїх зобов’язань.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь простив їм гріхи і благоволив обдарувати вічним блаженством.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли йти важкою стежкою Божих заповідей і завжди були вірні своїм зобов’язанням.

Боже, наш добрий Отче, Ти благоволив, щоб людина не була одинокою в боротьбі з гріхами; просимо Тебе: підтримуй нас своєю десницею і захищай від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай дари, які ми приносимо, споминаючи святу Агату, † завдяки Твоїй благодаті будуть так само угодними Тобі, * як уподобав Ти її останню боротьбу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Агнець, що на середині престолу, * водитиме їх на живі джерела вод. (Одкр 7, 17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти святу Агату за подвійну перемогу в невинності та мучеництві увінчав її серед Святих; † дай, просимо, щоб силою цього таїнства ми, мужньо перемагаючи всіляке зло, * здобули небесну славу. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 7 вересня, субота (зел) Субота ХХІІ звичайного тижня
“Син Людський є Воло­да­рем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих  за віру в ХХ столітті  (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця

Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії