Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 5 жовтня, четвер
19:46 Середа 0 639
4-10-2017, 19:46

Літургія на кожний день. 5 жовтня, четвер

(зел) Четвер ХХVI звичайного тижня
Або (біл) довільний спомин св. ФАУСТИНИ КОВАЛЬСЬКОЇ, діви

В світі є багато різних релігій, котрі мають своїх богів, і хоча ми собі це не усвідомлюємо, вони мають владу над людьми і люди їх бояться. Приносити людям єдиного і правдивого Бога, визволяти їх від страху, показувати на те, що кожна життєва ситуація має значення перед Богом – це є виклик для євангелізації. Не є очевидним, що людина знає як провадити своє життя, скоріш за все людина якось переживе різні ситуації. Тому ми потребуємо проповідників Євангелія – тих, які приносять людям Бога і показують сенс людського життя.

Фаустина Ковальська народилася 25 серпня 1905 р. в Глоговці (Польща), була охрещена як Хелена. Третя з десятьох дітей. Покликана Ісусом в особистому видінні, стала черницею в Конгрегації Сестер Божої Матері Милосердя у Варшаві, У 1925 р. Хеленка взяла собі ім’я Марії Фаустини від Святого Причастя. Працюючи 13 років у різних Домах конгрегації, вона була куховаркою, садівником і привратницею. Особливим чином присвячувала себе Діві Марії, Причастю, смиренню, наслідком чого стало глибоке містичне внутрішнє життя. Вона отримувала видіння і одкровення, мала внутрішні стигмати. Фаустина стала писати про свій містичний досвід у щоденнику, який налічує кілька зошитів (близько 700 сторінок загалом). 1930 року сестра Фаустина отримала послання милосердя від Ісуса, яке вона мала провістити цілому світу: послання Божого милосердя кожній людині особисто і всьому людству загалом. Ісус хотів, щоб постала картина з Його зображенням і написом: «Ісусе, на Тебе уповаю». Це зображення за її вказівками було намальовано 1935 р., на ньому з Пресвятого Серця Ісуса виходять червоний і білий промені. Померла св. Фаустина 5 жовтня 1938 р. в Кракові, від сухот. Канонізована 30 квітня 2000 р. папою Йоаном Павлом II.

АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти наві в на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твої х не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своє ї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твої х обі тниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки ві чні.
Або:
Всемогутній, вічний Боже, Ти обрав святу Фаустину для проголошення безмірних багатств Твого милосердя, † вчини, щоб за її прикладом ми також повністю довірилися Твоєму милосердю * і терпели- во здійснювали вчинки християнської любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Неєм 8, 1-4а. 5-6. 7б-12
Читання з Книги Неємії
Тими днями увесь народ, як один чоловік, зібрався на майдані, що перед Водяними ворітьми, і сказали Езрі книжникові принести книгу закону Мойсея, що його дав Господь Ізраїлеві. І приніс Езра священик закон до громади чоловіків, жінок і всіх, які могли розуміти, – першого дня сьомого місяця, – і читав його на майдані, що перед Водяними ворітьми, від світанку до полудня, перед чоловіками, жінками й тими, які могли розуміти; прихилився увесь народ вухами до книги закону. Книжник же Езра стояв на дерев’яному помості, зробленому для того. Відкрив Езра книгу перед очима всього народу, бо він був вище від усього народу; а як він відкрив її, увесь народ підвівся, і хвалу воздав Езра Господу, великому Богові, а увесь народ відповів: «Амінь, амінь», знявши руки вгору, й вклонився, впавши перед Господом обличчям до землі. А левіти тлумачили народові закон, тим часом як народ стояв на своєму місці. Вони читали книгу закону Божого виразно та викладали значення, щоб читане було зрозумілим. Тоді начальник Неємія, священик Езра й левіти, які вчили народ, сказали до свого народу: «Цей день – святий Господу, Богові вашому; не сумуйте й не плачте!» – бо увесь народ плакав, слухаючи слова закону. Далі сказав їм: «Ідіть, їжте жирне й пийте солодке, та посилайте частки тим, у кого не приготовлено нічого, бо день цей святий Господу нашому, й не журіться, бо радість у Господі – це ваша сила». І левіти втихомирювали народ, промовляючи: «Вгамуйтесь, бо день цей святий, не сумуйте». Тоді увесь народ пішов їсти й пити, й посилати частки та веселитись, бо зрозуміли слова, які їм вияснено. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 19, 8. 9. 10. 11
Присуди Божі звеселяють серце.

Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляєдушу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.

Присуди Божі звеселяють серце.

Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.

Присуди Божі звеселяють серце.


Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, *
всі вони справедливі.

Присуди Божі звеселяють серце.

Їх бажають більше від золота – *
від безлічі каменів дорогоцінних,
вони за мед солод­ші, *
що з вощини стікає.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ пор. Мк 1, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
На­близилося Царство Боже.
Покай­те­ся і віруйте в Євангеліє!

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 10, 1-12
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два попереду себе до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а женців мало; тож благайте Господаря жнив, щоби послав робітників на свої жнива. Ідіть: Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть ні торби, ні палиці, ні взуття, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гідний своєї платні. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!” А коли в якесь місто прийдете і вас не приймуть, вийдіть на ву­ли­цю його та й скажіть: “ Навіть пил із вашого міста, що припав нам до ніг, струшуємо. Але знайте: наблизилося Бо­же Царство!” Кажу вам, що Содомі того дня буде легше, ніж тому місту». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос сьогодні звертається із закликом проповідувати Його Царство, просімо у Нього благодатей, потрібних нам для ви­конання Його спасенних наказів:

1. Молімося за святу Церкву, щоб у ній завжди було достат­ньо ревних священиків, які працюватимуть над євангелізацією світу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, не зважаючи на людську недосконалість священиків та слабкість вірних, надихав усіх силою і відвагою.
3. Молімося за батьків та наставників, щоб вони зуміли при­щепити молодому поколінню любов до високих, благород­них ідеалів.
4. Молімося за духовні семінарії, щоб викладачі та духовні наставники приготували достойних пастирів для Божого народу.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і дав їм радість споглядати Його обличчя.
6. Молімося за нас, щоб ми не зійшли з дороги, визначеної нам Божим Провидінням.

Господи Ісусе Христе, Ти – опора і міць нашої віри, вислухай смиренні молитви своїх дітей і вчини, щоб віра керувала на­шим життям, а наше життя свідчило про нашу віру. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯЗВИЧАЙНА (40)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сім створінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені  наді ю. * Оце моя відрада в моїм горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна від- новить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює на віки ві чні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:48 Вівторок 0 192 Літургія на кожен день, 20 березня, середа (фіол) Середа ІІ тижня Великого Посту
Сьогоднішній день Великого Посту відкриє перед нами важливий мотив навернення: вкаже ціну нашого спасіння. Як колись несправедливо переслідували пророка Єремію, так тепер Ісус відкриє перед учнями яку несправедливість готовий прийняти на себе ради нашого спасіння. Чи можна знехтувати такою любов’ю? Просімо пробачення наших гріхів.