Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 19 жовтня, четвер
19:46 Середа 0 1 290
18-10-2017, 19:46

Літургія на кожний день. 19 жовтня, четвер

(зел) Четвер XXVIII звичайного тижня
Або (черв) довільний спомин свв. ЙОАНА ДЕ БРЕБЕФ, ІСААКА  ЖОГА, пресвітерів, і сподвижників, мучеників
Або (біл) довільний спомин св. ПАВЛА ВІД ХРЕСТА, пресвітера


Кожен гріх тягне за собою наслідки. Наслідки гріхів кровопролиття тривають часами декілька поколінь. Згадаймо хоча б революцію 1917 року та Світові війни – помсту і ненависть як плоди гріхів декількох окремих осіб на собі відчули мільйони людей, і продовжують відчувати понині. Як осягти очищення від вчинків, слів та думок, які провадять до смерті? Лише у Крові, пролитій на Хресті наше очищення від мертвих учинків. Ісус пролив свою Кров для того, аби примирити людей із Богом, аби вже більше ніхто не вимагав пролиття крові задля виконання помсти, і аби виконалося слово Його молитви «і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим».

Йоан де Бребеф, котрий народився 25 березня 1593 року в Нормандії, та Ісаак Жога, котрий народився 10 жовтня 1607 року в Орлеані, були французькими єзуїтами. Після закінчення відповідного навчання і отримання рукоположення у пресвітери їх було направлено на місію до Канади, де вони працювали серед індіанських племен ірокезів і гуронів. В середині XVII століття, разом з шістьма іншими єзуїтами, пресвітери загинули мученицькою смертю від рук індіанців. Вони є покровителями Канади.


Св. Павло народився у місті Овада у П’ємонті в 1694 році. Ще в молодості він любив молебень до страстей Господніх. Деякий час вів життя пустельника, потім став пресвітером і заснував конгрегацію Пасіоністів, метою якої є поширювання молебня до страстей Господніх і покаяння. Священицьке життя провів у суворому зреченні та проголошуванні місійних проповідей. Помер св. Павло в Римі 18 жовтня 1775 року.


АНТИФОН НА ВХІД

Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА

Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:

Боже, Ти благоволив явити блаженну надію вічного царства вчинками і пролиттям крові святих Йоана, Ісаака та їх сподвижників; † за їхнім заступництвом милостиво вчини, * щоб день у день зміцнювалась віра християн. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Або:
Боже, Ти дав святому пресвітеру Павлу надзвичайну любов до хреста, † нехай він випросить нам благодать у Тебе, * щоб ми, наслідуючи його приклад, відважно несли свій хрест. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 3, 21-30

Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Нині ж, незалежно від Закону, виявилася Божа праведність, про яку свідчать Закон і Пророки. А праведність Божа – через віру в Ісуса Христа в усіх, хто вірить, – бо немає різниці; адже всі згрішили й позбавлені Божої слави, але оправдуються даром, Його благодаттю, через викуплення, що в Христі Ісусі. Його Бог дав як жертву при­ми­рення в Його крові через віру, щоби показати свою справедливість у про­щенні раніше вчинених гріхів, – у Божому довготерпінні; щоби показати свою справедливість ни­нішнього часу, – що Він спра­вед­ли­вий і оправдує того, хто вірить в Ісу­са. Тоді де те, чим хвалитися? – Во­но виключене! Яким законом? Ділами? Ні, тільки законом віри! Бо вважаємо, що людина оправ­дується вірою, незалежно від діл За­кону. Хіба Бог тільки для юдеїв, а не для всіх народів? Так, Він і для ін­ших народів, бо є один Бог, який оправдує обрізаних завдяки вірі і необрі­заних через віру.   Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 130, 1-2. 3-4. 5-6

Тільки у Бога милість і спасіння.

З глибини я кличу до Тебе, Господи. *
Господи, почуй мій голос.
Нехай Твої вуха будуть уважні *
до голосу мого благання.

Якщо, Господи, будеш зважати на беззаконня, *
то хто, Господи, встоїться?
Адже в Тебе є прощення, *
щоб мали страх перед Тобою.

Я чекав Господа, моя душа ждала, – *
я чекав на Його слово.
Моя душа чекає на Господа більше, *
ніж вартовий на ранок.

Більше, ніж вартовий на ранок, *
нехай на Господа надіється Ізраїль,
адже в Господа – милосердя, †
і велике визволення в Нього – *
Він викупить Ізраїля від усякого його беззаконня.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 14, 6

Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не при­ходить до Отця, якщо не через Ме­не.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 11, 47-54

Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Господь сказав: «Горе вам, бо будуєте пам’ятни­ки пророкам, яких батьки ваші по­вбивали! Отже, свідчите і схвалюєте вчин­ки своїх батьків, бо ті вбивали їх, а ви будуєте їм надгробки. Через те й Божа мудрість ска­зала: “Пошлю до них пророків та апостолів, і з них декого вб’ють і будуть переслідувати, щоб від цього роду домагатися крові всіх пророків, що пролита від створення світу; від крові Авеля до крові Заха­рії, який загинув між жертовником і храмом; так, кажу вам, вимага­ти­муть звіт за це в цього роду!” Горе вам, законникам, бо ви взяли ключ пізнання, та самі не ввій­шли, і тим, які входять, перешко­дили!» А коли Він виходив звідти, книжники і фарисеї по­чали сильно на­падати й дуже випитувати Його, сподіваючись зловити Його на слові. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Просімо у Христа, який картав усякий обман і фарисейство, про благодаті вірного служіння Богу та людям:

1.Молімося за Святішого Отця, щоб до його твердих вимог, які домагаються духовності у світі, люди не лише прислу­халися, але й втілювали їх у життя.
2. Молімося за народи, які потерпають від гніту неправдивих керівників, щоб вони осягнули повну свободу та мир.
3. Молімося за працівників засобів масової інформації, щоб у своїй праці вони керувалися тільки і виключно пошука­ми правди.
4. Молімося за батьків та вихователів, щоб вони розвивали у дітей та молоді правдивість і почуття відповідальності за кожне слово та вчинок.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь обдарував їх пов­нотою спасіння і щоб кожен з них міг повіки прославля­ти Боже милосердя.
6. Молімося за нас, щоб ми проголошували нашу віру пра­ведним життям, любов’ю до ближнього та щирою побож­ністю.

Господи наш і Боже, з батьківською добротою почуй наші про­хання і уділи нам сили вірно виконувати наші релігійні, ро­динні та суспільні обов’язки. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Го­с­по­ди, при­йми мо­лит­ви і при­но­шен­ня Тво­їх вір­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бес­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку ,Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Ти в доброті створив людину, * а коли вона заслужила осудження, * відкупив її своїм милосердям * через Христа, Господа нашого. Через Нього Твою велич прославляють Ангели, * їй поклоняються Господства і благоговіють перед нею Сили, * а небеса та їхні мешканці і блаженні Серафими разом з ними радіють. Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, смиренно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ

Ба­га­тії збі­д­ніли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ

Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою велич, † щоб ми, по­жив­ле­ні свя­щен­ним Ті­лом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­жес­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.