Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 4 жовтня, середа
19:43 Вівторок 0 648
3-10-2017, 19:43

Літургія на кожний день. 4 жовтня, середа

Св. ФРАНЦИСКА АССІЗЬКОГО
(біл) Обов’язковий спомин

Ми часто проголошуємо заяви, в які також і віримо, що, наприклад, ми хочемо йти за Ісусом. На жаль, у цьому випадку ми також ставимо багато умов. Ісус у сьогоднішньому Євангелії ставить питання чітко. Якщо хочеш піти за мною, то не зволікай, Я знаю краще, коли ти маєш усе залишити. Прості людські зобов’язання можуть перешкодити тобі стати на шлях, який може дати тобі щастя та утіху. Христос знає це і знає тебе краще. Також пам’ятай, що Христос мав тільки одне місце, де Він може схилити голову. Це хрест, поки для тебе недосяжний.

Джованні Бернардоне, що народився в Ассізі в 1182 році, був сином заможного купця. Батьки звали його Франческо. В юні літа він вів безтурботне життя, але під впливом Божої благодаті полишив його і вибрав цілковиту вбогість. Коли навколо нього зібралися однодумці, він заснував Орден Менших Братів, який займався мандрівним проповідництвом. Згодом, із допомогою св. Клари, він заснував жіночий орден, що був названий другим орденом, і, нарешті, заснував третій орден для покутуючих мирян (терціярії). Своїм прикладом і заснованими інституціями св. Франциск дуже вплинув на духовне і мистецьке життя Середньовіччя. Наприкінці життя на горі Верні він отримав стигмати Господніх страстей. Помер в Ассізі 3 жовтня 1226 року і через два роки був канонізований.

АНТИФОН НА ВХІД
Святий Франциск, Божий муж, залишив свій дім, * залишив свій спадок * і став смиренним та вбогим, * а Господь прийняв його.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вчинив, що святий Франциск Ассі зький, живучи в смиренності та вбогості, уподібнився до Христа; † дай нам, щоб ми, йдучи його стежками, наслі дували Твого Сина * та з’єдналися з Тобою, повні радості та любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Неєм 2, 1-8
Читання з Книги Неємії
У місяці Ніссані, двадцятого року царя Артаксеркса, стояло перед царем вино. Я взяв та й подав йому й намагався не бути смутним перед ним. Але цар промовив до мене: «Чого ти сумний на виду? Адже ж ти не хворий. Ніщо інше, як якусь журбу маєш на серці». Я злякався вельми й сказав цареві: «Нехай цар живе повіки! Як же не бути смутним моєму обличчю, коли місто, де гроби батьків моїх, зруйноване й брами його спалені вогнем!» І сказав цар до мене: «Чого ж ти просиш?»  Тут я помолився Богові неба і сказав цареві: «Коли цареві до вподоби й коли слуга твій тобі угодний, пошли мене в Юдею, в місто, де гроби батьків моїх, щоб я відбудував його». І сказав мені цар із царицею, яка сиділа коло нього: «Скільки триватиме твоя подорож, і коли ти повернешся?» Тож припало до серця цареві послати мене, і я означив йому час. Далі сказав я цареві: «Коли цареві до вподоби, нехай дадуть мені листи до начальників заріччя, щоб вони мене пропустили, доки не дійду до Юдеї, та й лист до Асафа, царського лісничого, щоб дав мені дерева на колоди для брам у твердині, що при храмі, на міські мури та на дім, в якому буду жити».  І дав мені цар, бо добродійна рука мого Бога була наді мною. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 137, 1-2. 3. 4-5. 6
Єрусалиме, тебе на забуду.
Біля рік Вавилонських ми сиділи *
і плакали там, коли Сіон споминали.
Посеред нього на вербах *
ми повісили наші гусла.

Єрусалиме, тебе на забуду.

Оскільки ті, які у полон нас взяли, *
слів із пісень нас там попросили, –
ті, котрі нас гнобили, бажали розваги: *
«Заспівайте нам пісень сіонських!»

Єрусалиме, тебе на забуду.

Та як нам співати Господню пісню *
в краю чужому?
Якщо забуду тебе, о Єрусалиме, *
то нехай піде у забуття моя правиця.

Єрусалиме, тебе на забуду.

Нехай прилипне мій язик до мого піднебіння, *
якщо тебе не буду пам’ятати,
якщо Єрусалим не буду вважати *
джерелом радості моєї.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. Флп 3, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я все визнаю за втрату і за сміття вважаю,
аби здобути Христа, і виявитися в Ньому.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 9, 57-62
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус і Його учні були в дорозі, і коли вони йшли, один сказав Йому: «Я піду за Тобою, куди тільки Ти підеш». Та Ісус відповів йому: «Лисиці мають нори, а птахи небесні – гнізда; Син же Людський не має де й голови прихилити». До іншого Він промовив: «Іди за мною». А той відповів: «Господи, дозволь мені спочатку піти й поховати свого батька». Та Він сказав йому: «Залиши мертвим ховати своїх мерців, а ти йди та сповіщай Боже Царство». А інший сказав: «Я піду за Тобою, Господи, але спочатку дозволь мені попрощатися з домашніми». Ісус же відповів йому: «Жодний з тих, хто поклав руку на плуг і озирається назад, не годиться для Божого Царства». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогоднішня літургія споминає одного із найбільших святих Католицької Церкви – святого Франциска Асізького, за його заступництвом просімо в Господа всіх потрібних нам благо­датей:

1. Молімося за Церкву, щоб вона постійно відновлювалася і розвивалася.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про бла­го довірених їм народів і у всьому керувалися Божими законами.
3. Молімося за чернечі ордени, а особливо за францисканців, щоб вони своїм самозреченням і аскетизмом були взірцем для сучасного матеріалістичного суспільства.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували дітей на при­кладі власного життя за Євангелієм.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і дав їм вінець слави у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, за прикладом святого Франциска, більше доцінювали і збирали скарби непроминаючі.

Отче наш, що єси на небесах, вислухай наші прохання і вчи­ни, щоб Євангеліє стало для нас порадником на кожен день життя. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Складаючи Тобі дари, просимо Тебе, Боже, † щоб Ти приготував нас до гідної участі в тайні хреста, * яку так гаряче любив святий Франциск. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯПРОСВЯТИХ(35)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Через прекрасне свідоцтво життя Твоїх Святих * Ти обдаровуєш свою Церкву новою силою * і даєш нам докази своєї любові. * Приклад Святих нас спонукає, * а їхня братня молитва нам допомагає, * щоб ми осягнули повне спасіння. Тому і ми, Господи, з усіма Ангелами та Святими * прослав­ляємо Тебе, з радістю взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Блаженні вбогі духом, * бо їхнє Царство Небесне. (Мт 5, 3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, силою Пресвятої Євхаристії, котру ми прийняли, вчини, † щоб ми, наслідуючи доброту і апостольську ревність святого Франциска, * перебували у Твоїй любові та привели всіх до спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий