СВ. ТОМИ, АПОСТОЛА (черв) Свято
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Еф 2, 19-22Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян. Брати! Ви більше не чужі й не захожі, а співгромадяни святих і домашні для Бога, збудовані на фундаменті Апостолів і пророків, де наріжним каменем є сам Ісус Христос; на Ньому вся будівля, досконало збудована, зростає у святий храм у Господі, в якому й ви разом будуєтеся в Божу оселю у Духові. Слово Боже.
ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ Пс 117, 1-2
Усьому світу несіть Слово Боже.
Хваліть Господа, всі народи! *
Прославте Його, всі люди,
бо утвердилося над нами Його милосердя, *
і Господня правда перебуває навіки.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 20, 29
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тому що ти побачив Мене, Томо, ти повірив,
блаженні ті, які не бачили, а повірили!
ЄВАНГЕЛІЄ Йн 20,24-29
Читання святого Євангелія від Йоана
Тома, один із Дванадцятьох, званий Близнюком, не був з ними, коли прийшов Ісус. Тож інші учні розповідали йому: «Ми бачили Господа!» Та він сказав їм: «Поки не побачу на Його руках ран від цвяхів і не вкладу мого пальця в рани від цвяхів, не вкладу своєї руки в Його бік, - не повірю!» Через вісім днів знову були всередині будинку Його учні, й Тома з ними. Прийшов Ісус крізь замкнені двері та став посередині й сказав: «Мир вам!» Потім каже Томі: «Поклади сюди свій палець, поглянь на Мої руки, простягни свою руку і доторкнися до Мого боку, - і не будь невіруючий, але віруючий!» У відповідь Тома сказав Йому: «Господь мій і Бог мій!» Каже йому Ісус: «Тому що ти побачив Мене, ти повірив? Блаженні ті, які не бачили, а повірили!» Слово Господнє.
Багато невіруючих насміхаються з Євангелія. Багато людей, які вважають себе віруючими, думають, що Євангеліє – це чудова байка, вигадана першими християнами. Багато з нас, хто читає сьогоднішнє Євангеліє, зворушиться. Багато хто сьогодні буде слухати, але не почує. Будуть також і такі, котрі приймуть Його з вірою у Воскреслого Господа. Віра таких людей дозволила Ісусу діяти в їхньому житті.
Або (черв) довільний спомин свв. АВГУСТИНА ЖАО РОНГА, пресвітера і сподвижників, мучеників
Народився св. Августин у 1746 році в Китаї. Будучи імператорським військовослужбовцем, навернувся у християнство і прийняв священицький сан. У 1815 році св. Августин загинув мученицькою смертю за віру і проповідування Євангелія. Цього дня також споминаються численні мученики Божої Церкви: єпископи, пресвітери, ченці, черниці та миряни різного віку і з різних околиць Китаю, які словом і вчинком дали свідчення своєї вірності Христові.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 119)
Спосіб нашого мислення виявляє наше двояке ставлення до слова – обітниці, проголошеного вголос. Думка – це одне, а виконання обітниці – щось інше, а от посередині між ними знаходиться слово – ще щось третє. Хіба не ця різниця заважає нам довіритись словам обітниці Ісуса Христа: пробачені твої гріхи і з твоїх помилок Господь виведе благословення? Думки бо Господні і їхнє виконання це – одне ціле, так само як одним цілим із ними є Слово Божої обітниці, виконане в Ісусі Христі, що воскрес із мертвих.
Або (біл) довільний спомин св. Антонія Марії ДЗАККАРІЇ, пресвітера
Св. Антоній Марія Дзаккарія народився у Кремоні в 1502 році. Вивчав у Падуї медицину, але, покинувши навчання, став дієцезіяльним пресвітером. У 1530 році заснував конгрегацію Уставних Кліриків св. Павла. Він бажав, щоб його орден був наповнений духом апостола народів св. Павла і дав його братам за покровителя. Від храма св. Варнави у Мілані, де оселився новий орден, їх названо варнавитами. Св. Антоній, виснажений ревною апостольською працею, помер у Кремоні 5 липня 1539 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 118)
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 117)