Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 5 липня, четвер
18:36 Середа 0 1 065
4-07-2018, 18:36

Літургія на кожен день, 5 липня, четвер

(зел) Четвер ХІІІ звичайного тижня
Спосіб нашого мислення виявляє наше двояке ставлення до слова – обітниці, проголошеного вголос. Думка – це одне, а виконання обітниці – щось інше, а от посередині між ними знаходиться слово – ще щось третє. Хіба не ця різниця заважає нам довіритись словам обітниці Ісуса Христа: пробачені твої гріхи і з твоїх помилок Господь виведе благословення? Думки бо Господні і їхнє виконання це – одне ціле, так само як одним цілим із ними є Слово Божої обітниці, виконане в Ісусі Христі, що воскрес із мертвих.
Або (біл) довільний спомин св. Антонія  Марії  ДЗАККАРІЇ, пресвітера
Св. Антоній Марія Дзаккарія народився у Кремоні в 1502 році. Вивчав у Падуї медицину, але, покинувши навчання, став дієцезіяльним пресвітером. У 1530 році заснував конгрегацію Уставних Кліриків св. Павла. Він бажав, щоб його орден був наповнений духом апостола народів св. Павла і дав його братам за покровителя. Від храма св. Варнави у Мілані, де оселився новий орден, їх названо варнавитами. Св. Антоній, виснажений ревною апостольською працею, помер у Кремоні 5 липня 1539 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 118)
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 117)


АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещіте в долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! (Пс 47 (46), 2)

КОЛЕКТА
Боже, Ти благодаттю усиновлення схотів вчинити нас дітьми світла; † не допусти, щоб нас огорнула темрява помилок, * але вчини, щоб ми перебували у сяйві Твоєї істини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, наш Боже, дай нам в духові апостола Павла йти за неперевершеним пізнанням Ісуса Христа, † здобувши яке святий Антоній Марія * невтомно проголошував у Твої й Церкві слово спасі ння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Ам 7, 10-17
Читання з Книги пророка Амоса.
Тими днями Амасія, бетельський священик, послав до Єровоама, ізраїльського царя, сказати: «Амос змовився на тебе серед дому Ізраїля. Країна не може вже терпіти всіх його слів. Бо ось що Амос каже: “Єровоам від меча поляже, й Ізраїль безсумнівно піде в неволю далеко від свого краю”». Далі Амасія сказав до Амоса: «Іди, видющий, тікай геть у землю Юди; там їж собі хліб та й пророкуй там. А в Бетелі не пророкуй більше, бо це царська святиня і дім царський». І відповів Амос і мовив Амасії: «Я не був ні пророком, ані сином пророка не був я. Я пастухом був і порав сикомори. Та Господь узяв мене від отари і сказав до мене: “Іди, пророкуй Моєму народові Ізраїлеві”. Слухай же тепер слово Господнє. Ти кажеш: “Не пророкуй проти Ізраїля, і не проповідуй проти дому Ісаака”. За це ж так Господь каже: “Жінка твоя стане блудницею у місті, сини твої та дочки від меча поляжуть; поле твоє поділять шворкою, і ти помреш у краю нечистім. Ізраїль же безсумнівно піде в полон, геть із свого краю”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 19, 8. 9. 10. 11.
Присуди Божі вірні й справедливі.
Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляє душу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.
Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.
Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, *
всі вони справедливі.
Їх бажають більше від золота – *
від безлічі каменів дорогоцінних,
вони за мед солод­ші, *
що з вощини стікає.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 5, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог у Христі примирив світ із собою,
і доручив нам слово примирення.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 1-8

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, сівши в човен, Ісус переплив назад і прийшов до свого міста. І ось принесли до Нього пара­лі­зованого, який лежав на носилках. Побачивши їхню віру, Ісус сказав паралізованому: «Кріпися, сину! Про­щаються тобі твої гріхи!» Тут деякі з книжників загово­рили між собою: «Він Бога знева­жає!» А Ісус, знаючи їхні думки, сказав: «Чому думаєте лукаве у ваших сер­цях? Що легше: сказати “прощають­ся твої гріхи”, чи сказати “встань і ходи”? Та щоб ви знали, що Син Люд­ський має на землі владу прощати гріхи». Тоді каже паралізованому: «Встань, візьми свою постіль і йди додому!» Підвівшись, той чоловік пішов до своєї хати. А люди, побачивши це, наляка­ли­ся і прославили Бога, який дав таку владу людям.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ісуса, який явив своє милосердя грішним і хворим, смиренно просімо:

1. Молімося за святу Церкву, щоб її служителі невтомно та з любов’ю йшли до всіх, хто прагне зцілення від гріхів.
2. Молімося за Україну, щоб наша Батьківщина змогла перемогти гріховний параліч і оновилася на шляху істинного послуху Божій волі.
3. Молімося за важко хворих, щоб вони могли безперешкодно сповідатися і приймати святе Причастя.
4. Молімося за покликання священицькі, чернечі, місійні, катехетичні, аби Добра Новина про спасіння у Христі дісталася кожного серця.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив їх прийняти до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб частим прийняттям святого Причастя ми перемагали всякі тілесні та духовні недуги.

Господи Ісусе, Ти так щедро роздавав свої благодаті потребуючим, вислухай наші молитви і прийди з допомогою до всіх своїх дітей та вчини, щоб ми, отримавши прощення гріхів, могли осягнути вічне життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти у Твоїх тайнах предивно являєш свої діяння * вчини, щоб наше служіння було гідним святих дарів. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа, * і все, що є в мені  – Його святе Ім’я. (Пор. Пс 103 (102), 1)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай божественна жертва, яку ми принесли і спожили, † відновить наше життя, щоб ми, з’єднані з Тобою у вічній любові, * приносили плід, який завжди триває. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.