Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 лютого, субота
18:02 П'ятниця 0 433
9-02-2018, 18:02

Літургія на кожен день, 10 лютого, субота

Сьогоднішнє Євангеліє звертає нашу увагу на слова: “Ви дайте їм їсти”. Ісус дає учням “урок” як творити чудо. Вони роздають голодним хліб, який Він благословив. Але чудом є не тільки саме розмноження хліба, але також і ділення з іншими та взаємне піклування один про одного. Сьогоднішній світ як ніколи раніше потребує знаку ділення, потребує спільноти. Символічні сім хлібів, це не так багато, але достатньо багато для того, щоб наситити голодних.

СВ. СХОЛАСТИКИ, ДІВИ (біл) Обов’язковий спомин

Св. Схоластика, рідна сестра св. Бенедикта, абата, народилася близько 480 року в Нурсії. Коли св. Бенедикт заснував монастир на Монте Кассіно, Схоластика вела життя, присвячене Богові, в жіночому монастирі. Померла 10 лютого 543 року і була похована на Монте Кассіно. Бенедиктинки вшановують її як свою духовну матір.

АНТИФОН НА ВХІД
Ось діва мудра, * одна з-посеред розсудливих, * котра вийшла назустріч Христу з пломені  ючою лампадою.

КОЛЕКТА

Споминаючи святу Схоластику, діву, просимо Тебе, Господи, † щоб ми за її прикладом служили Тобі  з незаплямованою любов’ю * та осягнули щастя перебування у Твоїй любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 12, 26-32; 13, 33-34
Читання з Першої книги Царів.
І сказав Єровоам у своєму серці: «Царство може повернутись назад до дому Давида. Як цей народ ходитиме в Єрусалим приносити жертви в Господньому храмі, то серце народу повернеться знов до свого пана Ровоама, царя Юди, і вони уб’ють мене й прийдуть знов до Ровоама, царя Юди». І порадившись, цар зробив два золоті бички і сказав до народу: «Годі вам ходити в Єрусалим! Ось твій бог, Ізраїлю, що вивів тебе з землі Єгипетської». І поставив одного в Бетелі, а другого в Дані. Та це, що зробив, довело до гріха; і став народ ходити до одного з них, навіть у Дан. Єровоам спорудив храм на узвишші і настановив священиків зі всього народу, що не були з синів Леві, і встановив свято на п’ятнадцятий день восьмого місяця, яке відповідало святові, що справлялося в Юдеї. Він сам виходив на жертовник, що спорудив у Бетелі, щоб жертвувати бичкам, яких зробив. Настановив також у Бетелі священиків для узвиш, що їх побудував. Навіть після напоумлення Господнього не звернув Єровоам із своєї лихої дороги, а настановляв і далі з усього народу священиками на висотах. Хто тільки хотів, того призначав він священиком на узвишшях. Оце ж і звело дім Єровоама до гріха, до погибелі й винищення з лиця землі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 6-7а. 19-20. 21-22
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.

Ми згрішили разом з нашими батьками: *
чинили беззаконня, творили неправду.
Наші батьки в Єгипті *
не звернули уваги на Твої чуда.
І зробили тельця на Хориві, *
і вилитому ідолові поклонились.
Проміняли свою славу *
на подобу теляти, що траву споживає.
Забули Бога, який спас їх, *
який зробив велике в Єгипті, –
дивовижне в землі Хама, *
страшне – на Червоному морі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Не хлібом самим житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ

Мк 8, 1-10
† Читання святого Євангелія від Марка.
Тими днями, як знову зібралося дуже багато людей і не мали що їсти, Ісус покликав до себе учнів і каже їм: «Жаль Мені людей, бо вже три дні перебувають зі Мною, і не мають що їсти; якщо Я відпущу їх голодними додому, вони ослабнуть у дорозі, а деякі з них прийшли здалека». Та Його учні відповіли Йому: «Звідкіля в цій пустелі хтось зможе їх нагодувати хлібом?» А Він запитав їх: «Скільки маєте хлібів?» Вони ж відповіли: «Сім». І звелів Ісус людям посідати на землю і, взявши сім хлібів, промовив подяку, розломив і давав своїм учням, щоб роздавали. І роздали людям. Мали вони також трохи риби. Він промовив благословення над нею і сказав також роздати. І вони поїли й наситилися; і зібрали сім кошиків шматків, що залишилися. А було їх близько чоти- рьох тисяч. І Він відпустив їх. І відразу, сівши з учнями в човен, Він прибув до Далманутської землі. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Свята Схоластика, беручи приклад зі свого брата, святого Бе­недикта, вписала прекрасну сторінку в історію Церкви; мол­імося, щоб і ми могли присвятити своє життя на славу Божу:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало свя­тих чоловіків і жінок, які б своїм праведним життям свідчи­ли світу про Господнє милосердя.
2. Молімося за жіночі чернечі ордени, щоб вони поповнюва­лися новими добрими послушницями.
3. Молімося за наших матерів, сестер, дружин, а також за мо­нахинь, котрі підтримують нас своєю працею і молитва­ми, щоб Господь обдарував їх своїми особливими благо­датями.
4. Молімося за молодь, щоб вона боролася із спокусами су­часного світу і понад усе цінувала Бога та Його заповіді.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякої плями гріха і дав їм нев’янучий вінець святості у Небесно­му Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми завжди приймали Господ­ню волю так, як прийняла її Пресвята Діва Марія.

Господи Ісусе, вислухай наші смиренні молитви, які ми з упо­ванням возносимо до Тебе за посередництвом Марії, Твоєї Матері, та всіх святих жінок, і обдаруй нас своєю милістю. Ко­трий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, ми славимо Твої  чудеса в святій діві Н., і смиренно благаємо Твою величність, † щоб наше служіння так було Тобі  угодне, * як були угодними Тобі  її заслуги. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Молодий надходить! * Виходьте Господу Христу назустріч. (Пор. Мт 25, 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Наситившись участю в божественних дарах, просимо Тебе, Господи, наш Боже, † щоб за прикладом святої Н., несучи умертвіння Христове у своїх тілах, * намагалися до Тебе одного припасти. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.