Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 червня, четвер
18:24 Середа 0 358
27-06-2018, 18:24

Літургія на кожен день, 28 червня, четвер

Не вдасться побудувати нічого великого на поганому фундаменті. Не вдасться взагалі нічого збудувати на злі. Бо зло є нестачею добра. Слово Боже визначає, чим є добро. Тому Ісус говорить: “Кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі”. Добро має дуже конкретну постать – цю, показану Ісусом.
Св. ІРИНЕЯ, ЄПИСКОПА І МУЧЕНИКА(черв) Обов’язковий спомин
Св. Іриней народився у Смирні близько 130 року. Був учнем єпископа Смирни св. Полікарпа, учня св. апостола Йоана. Ведений апостольським духом, він вирушив до Галії, де став єпископом Ліону. Як видатний богослов, боровся у своїх працях з гностиками, вказуючи, що тільки Церква вірно зберегла передану апостолами традицію. “Де є Церква, там є Святий Дух, а Він є Правдою”, – писав св. Іриней. Загинув він мученицькою смертю у Ліоні у 202 році.


АНТИФОН НА ВХІД
Наука правди була на устах у нього, несправедливості не було на губах у нього; † він у мирі й правоті  ходив переді мною, * і багатьох він відвернув від беззаконня. (Мал 2, 6)

КОЛЕКТА
Боже, з Твоєї волі святий єпископ Іриней утвердив істинне вчення та мир у Церкві; † вчини за його заступництвом, щоб відновлені у вірі та любові, * ми завжди прямували до єдності та згоди. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 24, 8-17
Читання з Другої Книги Царів.
Було Йоахинові вісімнадцять років, як став царем, і царював він три місяці в Єрусалимі. Мати його, дочка Елнатана, з Єрусалима, звалась Нехушта. Він чинив те, що Господу було не до вподоби, цілком, як чинив його батько. Того часу слуги Навуходоносора, вавилонського царя, двигнулися на Єрусалим, і місто опинилось в облозі. Навуходоносор, вавилонський цар, теж рушив проти міста, тим часом, як слуги його облягали. Тоді Йоахин, юдейський цар, вийшов до вавилонського царя, сам він і мати його, і слуги його, і князі його, і скопці його, і вавилонський цар узяв їх, на во- сьмому році свого царювання. Забрав він усі скарби Господнього храму, і скарби царського палацу, розбив увесь золотий посуд, що його зробив Соломон, ізраїльський цар, для Господньої святині, – як прорік був Господь. Він забрав увесь Єрусалим у полон, усіх князів, усіх заможних – десять тисяч, усіх майстрів і слюсарів. Зостались лише прості, вбогі селяни. Він відвів Йоахина в Вавилон, цареву матір та царевих жінок і його скопців і значних землі також забрав з Єрусалима в Вавилон у полон. Забрав також вавилонський цар усіх видатних – сім тисяч, майстрів і слюсарів – тисячу, усіх здатних до війни, і відвів їх у Вавилон у неволю. Замість Йоахина вавилонський цар зробив царем Маттанію, його дядька, і перемінив його ім’я на Седекію. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 79, 1-2. 3-4. 5 і 8. 9
Звільни нас, Боже, ради свого Ймення.
Боже, прийшли народи до спадщини Твоєї, *
осквернили Твій святий храм, перетворили Єрусалим на руїни!
А трупи рабів Твоїх покинули на поживу птахам небесним, – *
тіла Твоїх праведних – земним тваринам.
Пролили, наче воду, їхню кров навколо Єрусалима – *
і не було кому поховати.
Ми стали посміховиськом для сусідів наших, *
предметом глуму та наруги для тих, хто довкола.
Доки, Господи, залишатимешся в гніві? Невже навіки? *
Доки палатиме, наче вогонь, Твоя ревність?
Не нагадуй нам про гріхи предків. †
Нехай якнайшвидше піде попереду нас Твоє милосердя, *
бо ми стали надто нужденні.
Поможи нам, Боже, наш Спасителю, *
задля слави Імені Твого;
визволи нас, прости гріхи наші *
задля Імені Твого.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його, і Ми прийдемо до Нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 21-29
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не кожний, хто каже Мені: “Господи, Господи!” – увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мого Отця, який на небесах”. Багато хто скаже Мені того дня: “Господи, Господи, чи не Твоїм Ім’ям ми пророкували, чи не Твоїм Ім’ям бісів ми виганяли, чи не Твоїм Ім’ям численні чудеса творили?” Тоді скажу їм: Я ніколи не знав вас! Відійдіть від Мене ви, які чините беззаконня! Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде подібний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його». І коли Ісус закінчив промовляти, простий люд дивувався з Його вчення, тому що навчав їх, як Той, хто має владу, а не як їхні книжники. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючи шану святому Іринеєві, який прославився знаннями, вірністю Святі шому Отцеві і неабиякою турботою за мир та злагоду, за його заступництвом вознесімо наші прохання до Господа:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, вміло вирішував проблеми нашої доби.
2. Молімося за все людство, щоб мир і злагода запанували у світі.
3. В День Конституції України молімося за нашу Батьківщину, аби в ній шанували й дотримувались Божого закону.
4. Молімося за країни, в яких триває війна, щоб милостивий Господь дарував їм мир.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди були джерелом єдності та злагоди в нашому оточенні.

Боже, Ти не любиш гордих, а покірних обдаровуєш своїми благодатями; вислухай наші смиренні молитви і даруй нам свій мир. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай принесе Тобі  славу жертва, яку ми з радістю складаємо Тобі  в день спомину святого Іринея; † нехай вона випросить нам любов до істини, * щоб ми зберігали непорушну ві ру та незламну єдність Церкви. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Мені  перебувайте, а Я – у вас, – гово- рить Господь. † Хто в Мені  перебуває, а Я в ньому, * той плід приносить щедрий. (Пор. Йн 15, 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: участю у цих святих тайнах примнож милостиво в нас віру, яку аж до смерті визнавав святий єпископ Іриней, † вчини, щоб ми жили згідно з нею * і осягнули істинну праведність. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.