Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 червня, п'ятниця
18:51 Четвер 0 518
28-06-2018, 18:51

Літургія на кожен день, 29 червня, п'ятниця

Свв. ПЕТРА і ПАВЛА, АПОСТОЛІВ (черв) Урочистість
Петро дізнався ким є після того, як в Ісусові розпізнав Месію, Божого Сина. Пізнання Ісуса провадить до пізнання себе. Може дивно, але саме так є. Хто не пізнає Бога, матиме проблему з власною тотожністю. А проблеми з власною тотожністю провадять до багатьох життєвих помилок. Бог Отець кожному хоче об’явити свого Сина. Однак ми мусимо для цього дати Йому шанс. Петро дав його – довго дивився на Ісуса і уважно прислуховувався до Його навчання.


АНТИФОН НА ВХІД
Ось вони, котрі , живучи у тілі, * своєю кров’ю оросили Церкву, * пили чашу Господню і стали приятелями Бога.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА

Боже, Ти наділив день урочистості апостолів Петра і Павла великою та святою радістю; † дай Твої й Церкві в усьому наслідувати вчення тих, * від кого вона отримала основи віри. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 12, 1-11
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями цар Ірод простягнув руки, щоби декому з Церкви заподіяти зло. Він убив мечем Якова, брата Йоанового. А коли побачив, що це подобається юдеям, задумав схопити й Петра. Були тоді дні Опрісноків. Він схопив його і посадив до в’язниці, передав чотирьом четвіркам воїнів, щоб стерегли його, бажаючи вивести його до народу після Пасхи. Отже, Петра стерегли у в’язниці. А ревна молитва за нього підіймалася від Церкви до Бога. Тієї ночі, коли Ірод мав його вивести, Петро спав між двома воїнами, скований двома залізними ланцюгами, і вартові перед дверима стерегли в’язницю. І ось Господній ангел став перед ним, і світло засяяло в кімнаті. Штовхнувши Петра в бік, він підвів його, кажучи: «Швидко вставай!» І залізні кайдани поспадали з його рук. Ангел же сказав йому: «Підпережися і надінь своє взуття!» Тож він зробив це. І каже йому: «Одягнися у свій одяг і йди за мною!» Вийшовши, він попрямував за ним, не знаючи, чи те, що відбувається через ангела, є дійсністю, бо думав, що бачить видіння. Минувши першу й другу сторожі, вони прийшли до залізної брами, яка вела до міста, – вона сама собою їм відчинилася. Вийшовши, проминули одну вулицю, – і раптом ангел відступив від нього. Отямившись, Петро сказав: «Нині твердо знаю, що Господь послав свого ангела і вирвав мене з рук Ірода та від усього, чого сподівався юдейський народ!»  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 4-5. 6-7. 8-9
Визволи, Боже, мене від тривоги.
Величатиму Господа повсякчас, – *
хвала Його постійно на моїх устах.
Господом буде хвалитися моя душа, *
нехай почують лагідні й розвеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом прославимо Його Ім’я.
Я шукав Господа, і Він дав мені відповідь, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і ваші обличчя не будуть засоромлені.
Цей убогий заволав – і Господь почув, – *
Він спас його від усіх його бід.
Господній ангел отабориться навкруги тих, які Його бояться, – *
і визволить їх.
Скуштуйте й побачите, як добрий Господь, *
блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

2 Тим 4, 6-8. 17-18
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до Тимотея.
Любий! Я вже стаю жертвою, і настає час мого відходу. Я боровся доброю борнею, свій біг закінчив, віру зберіг. А тепер приготовлено мені вінець праведності, який того дня дасть мені Господь, справедливий Суддя, і не лише мені, а й усім, хто полюбив Його прихід. А Господь став при мені й підкріпив мене, аби через мене сповнилася проповідь: щоб усі язичники почули, і я був визволений з пащі лева. Господь визволить мене від усякого лихого діла і спасе для свого Небесного Царства. Йому слава навіки-віків. Амінь.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 16, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ти є Петро; і на цій скелі Я збудую свою Церкву,
і брами аду не переможуть її.

ЄВАНГЕЛІЄ

Мт 16, 13-19
† Читання святого Євангелія від Матея
У той час, прийшовши в околиці Кесарії Филипової, Ісус звернувся до своїх учнів, запитуючи: «За кого люди вважають Сина Людського?»  Вони відповіли: «Одні – за Йоана Хрестителя, другі – за Іллю, інші – за Єремію або за одного з пророків».  Каже їм Ісус: «А ви Мене за кого вважаєте?»  У відповідь Симон-Петро промовив: «Ти є Христос, Син Бога живого!»  А Ісус відповів йому і сказав: «Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний. І Я тобі кажу, що ти є Петро; і на цій скелі Я збудую свою Церкву, і брами аду не переможуть її. Я дам тобі ключі Царства Небесного: і те, що ти зв’яжеш на землі, буде зв’язане на небесах; і те, що ти розв’яжеш на землі, буде розв’язане на небесах».  Слово Господнє.

Мовиться  “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
В урочистість Апостолів Петра і Павла ми прагнемо молитися за святу Церкву, за Святі шого Отця і за нас, дітей Церкви:
1. Молімося за всі християнські Церкви, щоб їхні духовні керівники шукали згоди і єдності, бо всі ми – брати і сестри у одній вірі.
2. Молімося за Святішого Отця, наступника святого Петра, щоб  Господь  завжди підтримував його благодатями Святого Духа і беріг від усякої небезпеки.
3. Молімося за нашого єпископа, за єпископів та священиків усього світу, щоб вони мудро і невтомно вели паству дорогою спасіння.
4. Молімося за всіх місіонерів та проповідників Божого Слова, щоб вони, за прикладом святого апостола Павла, невтомно несли Євангеліє Христа до кожної людини і кожної країни.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь відкрив для них брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнським життям були апостолами Божого Царства на землі.

З упованням звертаємося до Тебе, Боже, з нашими проханнями і благаємо: вислухай нашу молитву і щедро обдаруй свій народ Твоїми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, нехай молитва Апостолів супроводжує дари, які  ми принесли Твоєму Імені, * та вчини, щоб ми з відданістю брали участь у звер- шенні таїнства. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Подвійна місія Петра і Павла в Церкві.
С. Господь  з  вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. До- стойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі , * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже. Ти нам дозволяєш з радістю вшановувати святих апостолів Петра і Павла. * Петро першим сповідував віру, * Павло ж ревно відстоював її ясне розумі ння. * Петро з решти Ізраїля збудував першу Церкву, * а Павло був проголошений наставником і вчителем язичницьких народів. Так зібравши різними способами одну родину Христову, * вони отримали один вінець як на землі, так і на небі. Тому зі всіма Ангелами та Святими * прославляємо Тебе, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Відрік Петро Ісусові: * “Ти – Христос, Бога живого Син”. * У відповідь Ісус сказав до нього: * “Ти – Петро (скеля) і Я на цій скелі збудую Мою Церкву”.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти поживив нас цим таїнством; † вчини, щоб ми жили в Церкві як перші християни, перебуваючи у ламанні хліба та вченні Апостолів * і, утверджені Твоєю любов’ю, були одним серцем та однією душею. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.