Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Спільній боротьбі з корупцією присвячене ватиканське привітання буддистам
09:36 Четвер 0 187
31-05-2018, 09:36

Спільній боротьбі з корупцією присвячене ватиканське привітання буддистам

У привітанні з нагоди буддійського свята Весак Папська Рада міжрелігійного діалогу ділиться думками про спільні зусилля в боротьбі з корупцією. Тема послання – «Християни і буддисти: спільно запобігати й долати корупцію». 
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Цього року хочемо замислитися разом із вами про невідкладну потребу підтримувати культуру, вільну від корупції», – зазначають автори звернення, підкреслюючи, що це «ганебне явище» так поширилося, що ООН проголосила спеціальний Міжнародний день боротьби з корупцією, а уряди, громадські організації, медіа та громадяни об’єднують зусилля в боротьбі з ним. «І ми, релігійні очільники, також мусимо зробити внесок у сприяння культурі, яка буде пронизана законністю та прозорістю».

Про корупцію в навчанні Папи та в буддизмі

У посланні згадано, що темі боротьби з корупцією Папа Франциск присвятив молитовний намір на лютий цього року. Викриваючи «гріх корупції», він визнає, що це явище можна зустріти серед політиків, ділових людей і навіть духовенства, але врешті-решт платять за все бідні. Його Святість підкреслює, що єдиний шлях виходу з корупції – це служіння. «Корупція походить із гордості, зверхності, а служіння впокорює й дозволяє у смиренній любові допомагати іншим» (проповідь у каплиці дому святої Марти, 16 червня 2014).

Звертаючись до «дорогих друзів буддистів», автори послання зазначають, що в цій релігії корупцію вважають «нездоровим ментальним станом, який спричиняє страждання та занечищує суспільство». Трьома основними «отрутами», з яких народжується це лихо, буддисти називають жадібність, ненависть і байдужість. А друга заповідь буддизму – «Зобов’язуюся стримуватися, щоб не брати того, що не було мені дане» – навчає розрізняти, чи речі справді призначені для того, хто їх бере.

Не можна відповідати мовчанням

«Однак, хоч наші релігійні традиції рішуче викривають зло корупції, зі смутком визнаємо, що деякі наші одновірці беруть участь у корупційних практиках, що призводять до поганого управління, об’єднання задля корупції та розграбування благ народу. Корупція загрожує життю, бо призводить до повільного економічного зростання, слабких інвестицій, інфляції, девальвації, ухилення від податків, серйозної нерівності, низької якості освіти й інфраструктури, знищення довкілля», – зазначають автори послання. Корупція також несе загрозу «здоров’ю та безпеці індивідів та спільноти», внаслідок чого призводить до появи «популістських рухів, іноді мотивованих і підтримуваних релігійним фундаменталізмом».

У цьому контексті наголошено, що «на корупцію не можна відповідати мовчанням», а ідеї, які зроджуються з добрих намірів, необхідно впроваджувати в життя. «Ми, буддисти і християни, ґрунтуючись на своїх моральних ученнях, маємо співпрацювати, щоб запобігати корупції, викорінюючи її причини», – наголошують президент і секретар Папської Ради міжрелігійного діалогу. А головний внесок у цю боротьбу полягає в тому, щоб заохочувати вірних «зростати в моральній чесності та в почуттях справедливості й відповідальності».

Засоби спільної боротьби

Серед засобів для сповнення цього «спільного зобов’язання» названо «співпрацю з засобами комунікації та з громадянським суспільством», а також піклування про те, щоб суспільство краще усвідомлювало цю проблему. Важливо навчати та спонукати всіх, «а особливо політиків і чиновників», діяти з «максимальною фіскальною чесністю» й вимагати належних юридичних процесів для повернення вкрадених через корупцію благ і для покарання винуватців.

«Дорогі друзі, активно діймо, щоб сприяти в наших родинах і суспільних, політичних, громадських і релігійних інституціях середовищу, вільному від корупції, щоб жити чесним і послідовним життям. І з цим духом ще раз бажаємо вам мирного та радісного свята Весак», – завершується послання.

За темою:
Папа Франциск: Молитва – перше «місійне діло», доступне кожному
Жива присутність Христа – це світильник, який осяває наш шлях. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 16 травня 2018 року
Програма богослужінь і подорожей Папи на літо

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий